Konut sektöründe Ortadoğu esintisi

16.11.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Konut sektöründe Ortadoğu esintisi

Suriye ve diğer Ortadoğu ülkelerinden gelenler büyük, villa talebini yükseltti.

Suriye ve diğer Ortadoğu ülkelerden gelerek Mersin’e yerleşen vatandaşların istekleri doğrultusunda yeni yapılan evlerde Ortadoğu konut konseptine doğru bir geçişin yaşandığı bildirildi.

Forza Fuarcılık organizasyonunda, Mersin Ticaret ve Sanayi Odasının işbirliği ve Mersin Yapı Müteahhitleri Derneğinin desteğiyle Yenişehir Fuar Merkezi’nde düzenlenen “Mersin 7. Yapı ve Emlak Fuarı”nın açılışı yapıldı.

Pazar gününe kadar açık kalacak fuarda, arıtma sistemleri, asansör ve yürüyen merdivenler, asma tavan sistemleri ve aksesuarları, banyo, duş, sauna donanımları, bina dekorasyon malzemeleri gibi inşaatlarda kullanılan malzemeler yer alıyor.

Mersin Sanayi ve Ticaret Odası (MTSO) Başkanı Şerafettin Aşut, fuarın açılışının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, site modelinde, geniş yaşam çevresi olan, üst donatıları olan, teknolojiyi kullanan nitelikli konutlara ilginin büyümesinin yenilikçi ürünlere olan talebi arttırdığını söyledi.

Türkiye’nin yapı sanayisinde kendisini hızla geliştirdiğini belirten Aşut, şunları kaydetti:

“İthal edilen ürünlerde ve yerli üretimde önemli mesafeler kat edildi. Mersin de bu konuda oldukça etkin hareket eden illerden bir tanesi. Konut sektöründe lükse doğru bir gidiş başladı. Mersin’de konut anlamında yatırım fazlalığı var. Nüfus projeksiyonlarında da bunu rahatlıkla görebiliyoruz. Mersin’de, Suriye ve diğer Ortadoğu ülkelerinden gelen vatandaşların da talepleri doğrultusunda büyük, villa tipi evlere doğru geçiş var. İstekler büyük odalı ve tavanı yüksek olan evlerden yana. O çerçevede yeni bir konut konsepti oluşmaya başladı. Biraz Ortadoğu konut konseptine doğru gidiyoruz.”

 

Kaynak: Hürriyet

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

23.01.2018 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 2590 ₺ 2590 ₺ 2610 ₺
İzmir 2535 ₺ 2550 ₺ 2565 ₺
Karabük 2570 ₺ 2580 ₺ 2590 ₺
Biga 2550 ₺ 2560 ₺ 2570 ₺
Payas 2550 ₺ 2560 ₺ 2570 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ