-

yakan aydınlatma


2016’da prefabrik ev fiyatları düştü mü?

Yazar:

05.03.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

2016’da prefabrik ev fiyatları düştü mü?

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Prefabrik yapıların bir hayli arttığı günümüzde, özellikle bağı, bahçesi olanlar için betonarme yerine, konutlarını daha hızlı bir şekilde teslim alacakları ve hemen oturmaya başlayacakları prefabriklerin çok daha fazla avantajları bulunmaktadır. Üstelik daha uygun fiyatlı olması ve As Prefabrik Yapı Firmasının yapmış olduğu indirimler ve kampanyalar ile birlikte, artık hayalinizde ki yapıya sahip olmanız mümkün olmaktadır. Sadece bahçeler için değil, büyük şehirlerde dahi arsası olanlar için iyi bir yapıya sahip olmak için, ilk olarak tercihlerin arasında prefabrik ile yapılan konutlar gelmektedir. İzolasyonu çok iyi olması ısınma sorununu ortadan kaldırdığı gibi, ayrıca yaz aylarında daha da sıcak olmaktadır. Tabi ki avantajlarının bununla sınırlı olmadığı gibi, depreme dayanıklı olması ve beton temelin normalin daha üstünde olmasından dolayı, su baskınlarına karşında etkili olmasından dolayı her anlamda tercih edilmektedir. Bu tür yapıların yapım sürelerinin kısa olması’da yeni bir eve sahip olmak isteyenler için büyük avantaj taşımaktadır. Bugün İstanbul’da ev fiyatlarının neredeyse milyon liralara ulaşmış olması ve şehrin artık gürültüsü, kalabalığı trafiği ve havasının yaşanmaz bir hale gelmesinden dolayı, İstanbul’da yaşayanlar için şehrin dışına doğru olan ilçeler daha fazla avantajlı olmaktadır. Kumburgaz ve Çatalca bölgesinde, bugün binlerce prefabrik ev bulunuyor olması bunun en büyük göstergesidir. Çünkü artık ufak bir arsa satın almak ve üzerine en iyi prefabrik ev modelleri arasından yapılan seçimlere göre harika görünümlü ve kullanışlı bir eve sahip olmak ve tüm bunları en uygun prefabrik ev fiyatları yapmak, çok daha kolay olmaktadır.

Her anlamda avantajının fazla olması insanları yani yeni bir müstakil ev sahibi olmak isteyenleri cezbederken, prefabrik ev fiyatları da uygun olduğu için, öncelikler arasında yer almaktadır. Ayrıca bu fiyatları daha da aşağı çekmek ya da yukarı çıkarmak, iç dizaynında yapacağınız değişiklikler ile mümkün olmaktadır. Mutfak dolabı, lavabo, banyo, armatür ve ışıklandırma sistemleri en etkin fiyat belirleyici kalemler olmaktadır. Tabi ki prefabrik ev modelleri hem tek katlı seçenekleri sunuyor olması ve hemde çift katlı olanların da bulunmasından dolayı, seçimlerinizi buna göre yapabiliyorsunuz. Metre kare cinsinden hesaplanan fiyatlarda, genel olarak yapının temeli için kullanılan malzemede değil, ekstra olarak dekor için kullanılacak malzemelere göre fiyatlarda değişim olmaktadır. Ancak en uygun fiyatları alabileceğiniz için, prefabrik konutlar ile yaşamanın güzelliğini de böylelikle yaşamış olacaksınız.

En iyi prefabrik evler ile istediğiniz gibi güzel ve şık bir yaşam alanı oluşturacağınız için, As Prefabrik sayesinde, isteklerinizin yerine gelecektir. İnternet siteleri üzerinden özellikle yapılmış olan projelere göre prefabrik ev modelleri görebileceğiniz için, sizde farklı renk kombinasyonları ile istediğiniz tarz bir eve sahip olabilirsiniz. Ayrıca isteklerinize göre model üzerinde ufak tefek değişiklikler yapılmaktadır. Çünkü mevcut projenin en ince detaylara kadar hesaplanıyor olmasından dolayı, yapının temeline zarar vermeden değişiklikler yapılmaktadır. Ama sizin hayalini kurduğunun yapı içinde, sıfırdan bir çizim ve projelendirme sürecine geçilerek, ortalama 60 gün içerisinde yapınıza sahip olabilirsiniz. İstanbul ile birlikte, Ege bölgesinden de etkin olan firma sayesinde, en iyi prefabrik ev modelleri arasından seçimlerinizi yapabilirsiniz. İki katlı ve tek katlılarda prefabrik ev fiyatları değişikliği olmamaktadır. Sadece metre kareye göre fiyat farklılığı olduğu için, yapının kaç katlı olduğunun bir önemi de bulunmamaktadır. Ancak iki katlı yapılar temel itibari ile daha büyük olmak zorunda olduğu için, en az iki katlı bir yapının metre karesi 120m2 civarında başlamaktadır. İstediğiniz gibi prefabrik konutlar için en iyi yapıya sahip olabileceksiniz.

Prefabrik Konut Kurulumu

Öncelikli olarak prefabrik ev modelleri içinden seçimini yapmanız ile birlikte, prefabrik evler fabrikalarda hazırlanarak ve bu süreçte yapılacak olan arazide, elektrik, su gibi temel ihtiyaçların yanı sıra, ayrıca beton zemininde hazırlanmasından dolayı, konut montesi yapılmaktadır. Ayrıca demonte olması nedeni ile ileri de sökülüp, profesyonel bir ekip ile gerekli tadilatlar yapılarak, yeniden kurulumu yapılabilmektedir.

Prefabrik Yapılar

Dünya genelinde yaygın olan ve hemen hemen her türlü iş için kullanıma müsait olan prefabrik malzemeler, bir çok işletmede kullanılmaktadır. Fabrikalarda, şantiyelerde, alışveriş merkezlerinde ve daha bir çok yerde prefabrik yapılar görebilirsiniz. Kullanımı kolay ve fiyatları uygun olan prefabrik evler, öncelikli olarak Amerika, Kanada, İngiltere ve Almanya’da kullanılmaya başlanmış olup, bugün prefabrik ev modelleri de bu ülkelerden alınarak, üzerinde yapılan revizeler ile kullanıma sunulmaktadır.

prefabrik ev planı

Prefabrik Evin İçi Nasıldır ?

Özellikle prefabrik ev modelleri dışı ile etkileyici olurken, iç mimarisi ile de çok etkili olmaktadır. Zaten izolasyon malzemeleri sayesinde, prefabrik evler, her zaman huzuru vermektedir. Evin iç dekorunun çok kullanışlı olmasının yanı sıra, isteklerinize göre de dekor edilmektedir. Uygun prefabrik ev fiyatları sayesinde, hayalini kurmuş olduğunuz yapıya sahip olmanız kaçınılmaz olacaktır.

Samsun Haber

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS