-

5 Çekmeceli Şifonyerinizi Nasıl Kullanışlı Hale Getirebilirsiniz?

Yazar:

12.10.2021

Kişi Okumuş

0 Yorum

5 Çekmeceli Şifonyerinizi Nasıl Kullanışlı Hale Getirebilirsiniz?

Şifonyerler, gerek yatak odası gerekse genç odalarında kullanılabilen işlevsel bir mobilyadır. Hatta şifonyer için büyük bir komodin benzetmesi yapabiliriz. Bu şifonyerler, komodin gibi yatak başına değil odanın merkezi bir tarafında konumlandırılır. Kullanım açısından her an ulaşılabilir olması da önemlidir. İnsanlar sürekli kullanabilecekleri bazı eşyalarını şifonyer üzerine koyarlar.

Özellikle 5 çekmeceli şifonyer modelleri daha fazla eşya barındırmak için kullanışlı olabilir. İhtiyaçlarınıza göre büyüklüğünü ve modelini seçebileceğiniz şifonyerleri daha verimli ve kullanışlı bir hale dönüştürmek sizin elinizde. Bu faydalı önerilere kulak vererek şifonyerlerinizi daha işlevsel bir biçimde kullanmayı öğrenebilirsiniz.

Şifonyeri Kullanışlı Hale Getirme Yöntemleri

Şifonyerinizi bazı çözüm yöntemlerini kullanarak daha kullanışlı bir hale getirebileceğinizi biliyor muydunuz? Bazı kalıplaşmış kullanım biçimlerinden çıkararak yeni yöntemler geliştirebilir ve şifonyerlerinizi daha düzenli tutabilirsiniz.

  • Şifonyerin üstünü kullanın.
  • Şifonyerlerde düzenleyici kullanın.
  • Eşyaları kategorize edin.
  • Üst çekmecelere dikkat edin.
  • Kullanım şeklinizi belirleyin.
  • Karmaşık hale getirmeyin.

Bugün mobilya sektöründe her boyut, renk ve modelde şifonyerler satılıyor. Bunları en iyi şekilde değerlendirmek ve eşyalarınızı daha organize bir biçimde saklamak için şifonyeri kullanışlı hale getirme yöntemlerini deneyebilirsiniz.

5 Çekmeceli Şifonyerin Üstünü Kullanın

Şifonyerlerin üst kısmı genellikle gereksiz eşyalarla veya dekorasyonlarla doldurulur. Aslında şifonyer üstü çok daha kullanışlı hale getirilebilir. Özellikle yatak odası dar ise, komodinler yerine 5 çekmeceli şifonyer kullanabilirsiniz. Bu bağlamda şifonyer üstüne kitap, su ve benzeri eşyalarınızı koymak mantıklı olacaktır. Ayrıca üzerine anlık olarak ulaşmak isteyeceğiniz ürünleri koymak iyi bir fikirdir. Günlük kullandığınız parfüm, nemlendirici kremler veya takılar bunun için uygundur.

Şifonyerlerde Düzenleyici Kullanın

Şifonyerlerde kullanılması gereken fakat kimsenin kullanmadığı düzenleyiciler büyük kurtarıcıdır. Bu düzenleyiciler çeşitli bölmelere ayrılmış ve eşyaları kategorize etmek için kullanılmaya başlanmıştır. Genellikle sepet şeklinde olan bu düzenleyiciler çekmece içlerine veya şifonyer üzerinde konumlanabilir. Çekmecelere koyduğunuz düzenleyicilerde iç çamaşırı ve çorapları koyabilirsiniz. Ayrıca aksesuar düzenleyicilerde işinizi görecektir. 5 çekmeceli Şifonyer üzerine koyacağınız takı düzenleyicileri dekorasyonu bozmazken , şifonyerinizi daha kullanışlı hale getirecektir.

Eşyaları Kategorize Edin

Eşyaları kategorize etmek, şifonyerinizi daha kullanışlı hale getirmek için uygulanabilecek bir yöntem. Aynı çekmece içerisinde farklı çeşitlerde ürün barındırmayın. Bir çekmecede çoraplar ve iç çamaşırlar aynı yerde olmamalıdır. Hepsini farklı çekmecelere bölüştürmek işinizi daha kolaylaştıracak ve aradığınızı kolaylıkla bulmanıza yardımcı olacaktır. En alt çekmecede en çok yer kaplayan fakat en az kullandığınız ürünleri saklayın. Kullanım sırasına göre en üstteki çekmece en çok kullandığınız ürünleri içermelidir. Bu sayede sürekli alt çekmeceye eğilmek zorunda kalmazsınız.

Üst Çekmecelere Dikkat Edin

Üst çekmeceler en ulaşılabilir olan bölmelerdir. Özellikle ilk 2 çekmeceyi verimli bir şekilde kullanmaya dikkat edin. Üst çekmecede daha çok takılar, gözlükler ve saatler yer alabilir. Bir alt çekmeceye ise şallar, fularlar ve atkılar konulabilir. Elbette her mevsim için ayrı düzenlemeler yapabilirsiniz. En alta doğru daha az kullandığınız ürünleri koymaya çalışın. Bu sayede şifonyerinizi kullanırken daha rahat edeceksiniz.

Kullanım Şeklinizi Belirleyin

Şifonyerinizi en çok ne için kullanmak istiyorsunuz? Sayamadığınız kadar çok takılar mı, yoksa şallar mı en çok yeri kaplıyor? Önceliğiniz hangisiyse buna göre bir düzenleme yapabilirsiniz. En çok kullandığınız ve sevdiğiniz ürünleri şifonyerde saklamalısınız. Çünkü şifonyer, sürekli ulaşılabilir bir mobilya olduğu için işinizi kolaylaştıracaktır.

Karmaşık Hale Getirmeyin

Eşyaların birbirine karıştırılmadan ayrılması gerektiğini söylemiştik. Aynı çekmecede çoraplar ve şallar elbette kötü bir görüntüye yol açacaktır. Bunun için düzenleyicileri kullanarak birbirinden ayırabilir ya da farklı çekmecelere bölüştürebilirsiniz. Eşyalarınızı ilk başta karmaşık hale getirmemek, şifonyerinizin daha kullanışlı olmasını sağlayacaktır.

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS