Adana’ya İKEA geliyor

Yazar:

25.06.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Adana’ya İKEA geliyor


inşaat yapma oyunu

METRO PROPERTIES ve FİBA Group ortak yatırımı olan M1 Adana Alışveriş Merkezi, 2017 Nisan ayında tamamlanacak olan büyüme ve yenilenme projesiyle ile 90 bin metrekare kiralanabilir alanda, 170 mağaza sayısına ulaşacak.
Benzersiz atmosferi, ziyaretçilerine sunduğu eğlenceli ve kültürel etkinlikleriyle daima yeniliklere imza atan M1 Adana Alışveriş Merkezi, tam 16 yıldır Adana halkının sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap veriyor. Mağaza karması ile tüm ihtiyaçları tek bir çatı altında karşılayabilen M1 Adana Alışveriş Merkezi; yeni nesil AVM anlayışı ile ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor.
Adana’nın geleceğe dönük yüzü: M1 Adana Alışveriş Merkezi
2000 yılında açılan M1 Adana, şehrin alışveriş hayatına kazandırdığı bakış açısı ile, bölgenin en başarılı Alışveriş Merkezi oldu. 2009 yılında gerçekleştirdiği ilk büyüme ve sonrasında, müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını her zaman göz önünde bulunduran bir alışveriş merkezi olarak, bölgenin çekim merkezi haline geldi.
Alışveriş Merkezleri sektöründe değişim ve dönüşüme öncülük eden ve tüketiciye gerek mağaza karması, gerekse mimari bütünlük açısından çağdaş Alışveriş Merkezileri sunmak amacı ile hareket eden METRO PROPERTIES ve FİBA Group, M1 Adana Alışveriş Merkezi ‘de 2017 Nisan ayında ziyaretçilerine modern yaşama uygun “yeni alanlar”, sunmaya hazırlanıyor. Gelişen şehre daha geniş çerçevede hizmet verme amacına yönelik bir dönüşüm hedefi ile çıkılan yolda, M1 Adana bir yaşam merkezi olmaya devam edecek.
METRO PROPERTIES ve FİBA Group ortak yatırımı olan M1 Adana Alışveriş Merkezi ‘nin büyüme ve yenilenmesi kapsamında, güçlü ulusal ve uluslararası markalarla, 90 bin metrekare kiralanabilir alanda 105 olan mağaza sayısı 170’e çıkaracak. Alışveriş Merkezi ‘nin yeni alanları 2017 yılının ilk yarısında hizmete girecek.
Açık havada eğlence ve alışveriş keyfi
Perakende mağazacılık mimarisine yeni bir soluk getiren M1 Adana, yeni bir mimari konsepte öncülük ediyor. Ziyaretçilerinin açık alanda rahat ve keyifli vakit geçirebilecekleri, su ve çocuk oyun alanları, dış mekan teraslı cafe-restoranlar ve modern Alışveriş Sokağı ile oluşturulan yeni yapı sayesinde, M1 Adana ziyaretçilerine hem Kapalı hem de Açık Alışveriş Merkezi konseptini bir arada sunacak.
Modern yaşama uygun olarak tasarlanan M1 Adana, yeşilin hakim olduğu, açık alanlarında nefes alınan, kapalı alanlarında ise, gün ışığından maksimum ölçüde faydalanılan yeni nesil bir alışveriş merkezi olarak dikkati çekiyor.
Yeni eklenen 13 bin metrekare mağaza alanı ile 20 bin metrekarelik açık sosyal alandan oluşan bir yapının mevcut komplekse entegre edildiği M1 Adana, sergiler, canlı performanslar gibi spor, kültür ve sanat etkinliklerinin yanı sıra, birbirinden farklı eğlenceli aktivitelerin de adresi olmaya devam edecek.
M1 Adana Alışveriş Merkezi’nde, ziyaretçiler bir alışveriş gününü; dinlenerek, sinemaya giderek, Etkinlik Meydanı’nda sosyal aktivitelere katılarak ve Lezzet Meydanı’nda yemeğini yiyerek, açık havadan keyifle yararlandığı keyifli bir gün haline getirebilecek.
Yıldız mimarlarla gelen standartlar
Mimarisini İspanyol L35 firmasının üstlendiği M1 Adana’nın mimari açıdan en çarpıcı özelliklerinden birisi, tek katta yer alan bir alışveriş ve yaşam şehri niteliğinde kurgulanmasıdır. Akdeniz mimarisinin yerel değerlerini göz önüne alan modern yaklaşımlarla şekillendirilmiş alışveriş kompleksi, şehrin yaşam alanı olarak tasarlanmıştır. M1 Adana’ın mimarisini gerçekleştiren bu yaratıcı ekip ünlü mimar Jos Galán’ın kurduğu Avrupa’nın en iyi mimarlık ofislerinden biridir. İkonik Real Madrid Stadyum ve Alışveriş kompleksi olan Santiago Bernabeu Stadyumu’nun tasarım ekibi olma ayrıcalığını 2014 yılında yarışma ile kazanmıştır. Puerto Venecia, Polygone Riviera, La Rocha Village, La Maquinista; Islazul gibi önemli alışveriş komplekslerine imza atan ofis, perakende sektöründe uluslararası mimarlık sahnesinin en iyilerindendir.
M1 Adana’daki dünya markaları
M1 Adana Alışveriş Merkezi, Adana’ya ilkleri kazandırırken, büyüme projesiyle birlikte yeşil alanlar, çocuk oyun bölümleri ve “Alışveriş Sokağı ile açık alanda alışveriş imkanı” ile, her dönem bölgenin en iyi alışveriş merkezi olma özelliğini koruyacaktır.
Dünyanın yıldız markalarına ev sahipliği yapmaya devam edecek olan M1 Adana’nın mağaza karmasına ilk olarak eklenen markalar arasında Chillbox, Anta Freddy, Matmazel, Suwen, Marka Park, The Coffee Shop Company, Naramaxx, IKEA, Kemal Tanca, Armağan ve Pamidor yer almaktadır.
M1 Adana Alışveriş Merkezi, şehrin ve bölgenin öncü Alışveriş Merkezi olma özelliğini, 2016 yılı sona ermeden açılması planlanan IKEA Sipariş ve Teslim Noktası ile bir kez daha vurguluyor.
IKEA Türkiye, ilkini Bodrum’da açtığı sipariş ve teslim noktalarının ikincisini M1 Adana’da açıyor. Diğer ülkelerde de giderek yaygınlaşan bu yeni alternatif satış modelinin dünya genelinde yaklaşık 30 örneği bulunuyor.
IKEA Sipariş ve Teslim Noktası’nda, yaklaşık 1.500 m2’lik alanda, markanın tüm ürün gruplarından bölgeye uygun olduğu düşünülen yaklaşık 2.500 adet IKEA ürünü sergilenecek ve bu ürünlerin yanı sıra, ziyaretçilerimiz IKEA mağazalarında satılan 8 bini aşkın mobilya ve ev aksesuarı arasından da dilediğini sipariş edebilecek.
Tüm siparişler, yalnızca 2-3 gün içerisinde Sipariş ve Teslim noktasından teslim alınabileceği gibi, adrese teslim ve montaj hizmetleri de sunulacak hizmetler arasında yer alacak.
Gündüz Bayer :
METRO PROPERTIES Gayrimenkul Yatırım A.Ş. Genel Müdürü ve Asya Bölge Müdürü Gündüz Bayer, yenilenme çalışmalarıyla ilgili olarak, “METRO PROPERTIES ve FİBA Group olarak, yaptığımız müşteri araştırmaları bizi yeni açılımlara, yepyeni bir alışveriş merkezi konseptine yönlendirdi. Yeni marka talepleri ve perakendecilerden gelen istekler, bu kararı vermemizde önemli bir etken oldu,” dedi.
“Alışveriş Merkezleri sektöründe son yıllarda sadece perakende değil, yaşam merkezi konsepti öne çıktı. Ziyaretçilerimizin değişen ihtiyaçları, dünyada gelişen yeni trendler, edindiğimiz deneyimler, teknolojik ve dijital yenilikler, alışveriş merkezlerini yeniden şekillendiriyor. Çevresindeki yapılardan farklılaşan büyük binalar değil, açık havayla bütünleşen yapılar ön plana çıkıyor, içinde sokaklar, meydanlar barındıran alışveriş merkezleri doğuyor.
Bir alışveriş merkezinin başarısının formülü; yer + alışveriş merkezi konsepti + perakendeci üçlüsünün (YAP) doğru kurgulanmasından geçiyor. Bu kurguyu, değişen zaman ve trendlere göre güncellemek gerekli. Her alışveriş merkezinin, bu çok önemli değişimi doğru okuyup, konsept ve mağaza karmasını, zamana ve ihtiyaçlara uygun olarak yenilemesi ve bir dönüşüm başlatması, başarının sürdürülebilir olmasını sağlar.
Biz de bugünün değil, geleceğin projelerini yaratma hedefi ile hareket ediyoruz; dolayısı ile gelişen şehre, daha geniş çerçevede hizmet verecek bir dönüşüm hedefi ile, M1 Adana büyüme ve yenilenme projesini geliştirdik.
Bütün bunlara ek olarak, mevcut markalarımızın performanslarını analiz ettiğimizde yatırımımızın ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gördük.” Bayer, ” Biz yeni bir açılış yapmıyoruz, var olan başarının daha fazlasını vaat ediyoruz.
Tüketici artık sadece ihtiyaçlarının karşılanması ile yetinmek istemiyor. Kaliteli ve keyifli zaman geçirmek, alışveriş merkezini hayatının bir parçası yapmak istiyor. Tüketici için alışveriş, artık bir ihtiyaç değil, bir macera,” dedi. M1 Adana’nın, perakendede bölgenin lideri konumunda bulunduğunu belirten Bayer, “Şehrin dokusuna uygun olarak tasarlanan, dikey değil yatay olarak inşa edilen M1 Adana, yeşilin hakim olduğu, açık alanlarında nefes alınan, kapalı alanlarında ise, gün ışığından maksimum ölçüde faydalanılan yeni nesil bir alışveriş merkezi olacak. Biz artık bugünün değil, geleceğin projelerini yaratmayı hedefliyoruz.”
Yurdaer Kahraman:
FİBA Alışveriş Merkezleri ve Ticari Gayrimenkul Yatırımları CEO’su Yurdaer Kahraman konuya ilişkin yaptığı açıklamada, ” Biz güçlü ve sadık bir müşteri kitlesine sahibiz. Bizim çıkış yolumuz farklılaşmak ve ziyaretçilerimize daha iyi hizmet sunmak.
Biz, daima sürdürülebilir bir büyüme planı içindeyiz. Burada en önemli konu, doğru zamanda doğru kararları vererek, doğru konseptleri belirlemek, bunu bölgenin gelişmesi ve büyümesi ile bağdaştırarak, doğru yatırımları yapmaktır. Bu, başarının anahtarıdır. Bu bağlamda, Adana şehrine, tüm kiracılarımıza ve en önemlisi ziyaretçilerimize karşı büyük sorumluluk duyuyoruz.
Alışveriş Merkezi yatırımlarında trend; müşterinin yaşam merkezi olarak algılayabileceği, sadece ihtiyaçlarını karşılayan değil, keyif alıp zaman geçireceği konseptlere doğru ilerliyor. Adana büyük bir şehir, bu sebeple yapılacak her yatırımın, pazarın gelişimi açısından faydalı olacağını düşünüyoruz. Biz Adana’ya ilk başından beri inanıyor ve güveniyoruz,” dedi. M1 Adana Alışveriş Merkezi ‘nin öncü bir proje ve Adana’ya değer katan bir yatırım olduğunu belirten Kahraman, “Kuruluşumuzdan beri müşteri bağlılığı yüksek, müşterinin kendini konforlu hissettiği bir tarzımız var. Hedefimiz bu tarzımızı koruyarak daha dinamik, gelişen ihtiyaçlara cevap verebilecek bir yaşam merkezine dönüşmek. Cazip Alışveriş Sokağı, yeni meydanlar, modern mimari renkler ve farklı tasarım detayları ile, rahat ve keyifli bir atmosferde ziyaretçilerini karşılayan bir ortam hazırlıyoruz. Yeni eklenen 13 bin metrekare mağaza alanıyla, 20 bin metrekarelik açık sosyal alandan oluşan bir yapıyı mevcut komplekse entegre ederek, şu anki kapalı alışveriş merkezi konseptini daha modernize ederek, geleceğe taşıyacağız,” dedi.
Ernesto Klingenberg
L35 Konsept Tasarım Kurucu Ortağı
“M1, Adana’da önemli bir merkez konumunda ve daha uzun yıllar boyunca da öyle kalacağını umuyoruz. Tasarımcılar olarak amacımız, binanın daha kullanıcı dostu, daha heyecan verici ve kesinlikle daha eğlenceli bir hale gelmesi için şu anda eksik olan unsurları tamamlamak. Başında da söylediğim gibi, bu, köklü bir değişim.
Bu amaç doğrultusunda yeni M1’de kapalı ve açık alanları dengeleyecek, bu alanların rahat geçişlerle birbirine bağlanmasını sağlayacağız. İnsanların çevrelerine gerçek anlamda temas edebilmesi, gökyüzünün ve açık havanın tadını çıkarıp doğada olduğunu hissedebilmesi için açık hava deneyimi kesinlikle şart. İşte bu nedenle 20.000 m2’lik ek alanın neredeyse tamamı açık alışveriş mekânlarından oluşuyor; mağaza ve restoranlar doğrudan yürüyüş alanlarına ve bahçelere bağlanıyor.
M1’e bu yeni kimliğini kazandırmak için, dinlenme ve oyun alanlarıyla bahçelere uzanan yaya yolları ekleyerek daha yumuşak bir bina ortaya çıkardık. Mevcut tasarıma doğal olarak uyum sağlayacak güçlü ama sade hacimler ve şekillerle çalışmayı tercih ettik. Sade şekilleri sofistike detaylarla tamamladık. Ayrıca yeni M1’in yeni bir yüzü olacak; eski cephenin yerini doğal taşlar, alüminyum, ahşap ve yeşillik alacak.”
FİBA Group
FİBA Group,12 ülkede, 97 şirket ve 16.500 çalışanı ile finans ve finans dışı sektörlerde 30 yıla yakın deneyimini 20 yıllık bir gayrimenkul deneyimi ile birleştiriyor: FİBA Alışveriş Merkezleri bu sinerji sayesinde Türkiye’nin önde gelen ticari gayrimenkul yatırımcılarından biri olarak sektörü şekillendiriyor.
FİBA Alışveriş Merkezleri 4 farklı ülkede 8 alışveriş merkezi, ofis, rezidans, otel ve lüks öğrenci yurtları yatırım ve yönetimlerinin yanı sıra; gayrimenkul geliştirme ve yönetimi, kiralama, pazarlama, mimari ve varlık yönetimi alanlarında hizmet ve danışmanlık veriyor.
FİBA Group, Marks & Spencer, Aeropostale, GAP ve Banana Republic gibi dünya çapında markaların Türkiye, Rusya, Ukrayna franchise hakları da dahil olmak üzere perakende sektöründe uluslararası deneyimiyle öncü bir rol oynuyor.
METRO PROPERTIES
METRO GROUP’un gayrimenkul kuruluşu olan METRO PROPERTIES, perakende sektöründe sahip olduğu kapsamlı deneyimi, gayrimenkul alanındaki geniş tecrübesi ve istikrarlı uygulama becerileri ile fark yaratmaktadır. METRO PROPERTIES, yeni yatırımlarda olduğu kadar, modern toptan ve perakende mağazacılığın gelişiminin desteklenmesinde de iyi bir iş ortağıdır. METRO PROPERTIES, hem ulusal hem uluslararası düzeyde, aktif ve değer katan bir gayrimenkul yönetimi sunar. Yatırımcılar, kiracılar ve müşterileri METRO GROUP’un dünya çapında yer alan tüm lokasyonlarında, uzman bir destek ile karşılaşırlar. METRO PROPERTIES Almanya’daki genel merkezinden başka Polonya, Rusya ve Türkiye’de de hizmet vermektedir. Diğer ülkelerde şirketin bölgesel temsilcilikleri bulunmaktadır.
 kaynak:milliyetemlak

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.İnşaat Gündemi'ne Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (EYLÜL AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT Architecture Eğitimi - 50 TL   SATIN AL
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL   SATIN AL
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
Sta4CAD Eğitimi - 40 TL   SATIN AL
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
MS PROJECT Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
İnşaat Proje Okuma Eğitimi - Mimari/Statik/Mekanik/Elektrik - 50 TL   SATIN AL
İnşaat Projelerinde Metraj, Keşif, Bütçe ve Hakediş Eğitimi - 70 TL   SATIN AL
Tüm Aşamalarıyla İnşaat Eğitimi - AUTOCAD/STA4/EXCEL/PROJECT - 50 TL   SATIN AL
Primavera P6 ve Excel ile Planlama ve Bütçe Analizi Eğitimi- 50 TL   SATIN AL

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

18.09.2020 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 4180 ₺ 4160 ₺ 4140 ₺
İzmir 4095 ₺ 4075 ₺ 4030 ₺
Karabük 4080 ₺ 4050 ₺ 4020 ₺
Biga 4130 ₺ 4110 ₺ 4090 ₺
Payas 4090 ₺ 4060 ₺ 4030 ₺
Gebze 4110 ₺ 4090 ₺ 4070 ₺
Samsun 4175 ₺ 4175 ₺ 4115 ₺
Ankara 4160 ₺ 4130 ₺ 4100 ₺
Bursa 4160 ₺ 4140 ₺ 4095 ₺
Kütahya 4160 ₺ 4140 ₺ 4095 ₺
Sivas 4210 ₺ 4180 ₺ 4150 ₺
Detaylı Görünüm
kiralık jeneratör

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ