-

yakan aydınlatma


Akıllı Yıldızlar KSS Pazaryeri’nde büyük ödülün sahibi oldu

Yazar:

14.12.2014

Kişi Okumuş

0 Yorum

Akıllı Yıldızlar KSS Pazaryeri’nde büyük ödülün sahibi oldu

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Soyak’ın İzmir ve İstanbul’da 33 devlet okulunda hayata geçirdiği Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi, bu yıl 6. Kez düzenlenen KSS Pazaryeri Etkinliği’nde “Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çözümü Büyük Ödülü”nün sahibi oldu. Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi büyük ödülün yanı sıra ‘Çevre Alanında Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Çözümü Ödülü’ nü de kazandı. Bu sene 6.sı gerçekleştirilen etkinliğin ödülleri 10 Aralık’ta Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Tüm projelerinde ve yaptığı her çalışmada sürdürülebilir yaşam yaklaşımını benimseyen Soyak’ın, 2014-2016 yılları arasında İzmir ve İstanbul’da 33 devlet okulunda hayata geçirdiği Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi, CSR Europe (KSS Avrupa) tarafından geliştirilen ve Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği (KSS Türkiye) tarafından düzenlenen Pazaryeri etkinliğinde iki ödül birden kazandı. Pazaryeri etkinliğinde Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi uluslar arası jüri tarafından Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çözümü Büyük Ödülü’nü kazandı. Akıllı Yıldızlar büyük ödülün yanı sıra Çevre Alanında Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Çözümü Ödülü’ nün de sahibi oldu. Bu yıl 6.sı düzenlenen KSS Pazaryeri Etkinliği’nde 19 proje yarıştı. Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi ile büyük ödülü kazanan tek ulusal marka olan Soyak Holding’ in Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk, ödülü Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Başkanı Serdar Dinler’ in elinden aldı. 2014 yılında hayata geçen Akıllı Yıldızlar Projesi’nin ilk ödül heyecanının yaşandığı törende Soyak Holding Kurumsal İletişim Koordinatörü Fatma Çelenk, ödüllerin projeye emek veren herkesi çok mutlu ettiğini belirtti. Çelenk “Soyak olarak gelecek nesillere karşı sorumluyuz” diyerek sözlerine şöyle devam etti. “Sürdürülebilir yaşam yaklaşımını benimseyen bir şirket olarak 2007 yılında hayata geçirdiğimiz ‘Geleceğe Bir Damla Sakla’ kurumsal sosyal sorumluluk projesinin ardından bu yıl enerji tasarrufu konusunda yine ilkokul öğrencilerini kapsayan Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Sosyal Sorumluluk projemizi başlattık. Çünkü su ve enerji gelecek için yaşamsal önemi olan iki unsur. Ve dünyamız bu iki konuda da ne yazık ki fakirleşiyor. Yine hedefimiz bu sefer öğrenciler ve çağımızın en önemli konusu enerjinin tasarrufu hakkında farkındalık ve bilinç yaratmak.”

Akıllı Yıldızlar Enerji Tasarrufu Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi’ni memleket meselesi olarak gördüklerini belirten Çelenk, sözlerine şöyle devam etti: “Eğer enerjiyi verimli ve tasarruflu kullanıp, üretim ve tüketimimizi de dengeleyebilirsek, ülkemiz için de çok büyük bir adım atarız.” Bu adımı atmak için davranış değişikliğinin önemine değinen Çelenk; “Ağaç yaşken eğilir düşüncesiyle sürdürülebilirlik yaklaşımını odak edinmiş bir şirket olarak elimizi taşın altına koyduk. Ve bu konuda ilkokullarda, öğrencilerle ve öğretmenlerle yol almak istedik. Akıllı Yıldızlardan birinin bile sürdürülebilir yaşam için bir adım atması ülkemiz için çok önemli.” Çelenk projenin ilk ödüllerini böyle önemli bir etkinlikte kazanmış olmasına da dikkat çekerek, projenin hayata geçmesinde Soyak gönüllülerinin ve iş ortaklarının çok emeği olduğunu vurguladı. Özel sektörün kurumsal sosyal sorumluluk uygulamalarını paydaşlarına anlattığı interaktif bir platform olan KSS Pazaryeri bu yıl 6. Kez düzenlendi. Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından düzenlenen 2014 KSS Pazaryeri Etkinliği, Türkiye’nin Stratejik Vizyonuna katkı sağlamak amacında olan sorumlu şirketlerin uluslararası arenada örnek olacak Kurumsal Sosyal Sorumluluk çözümlerini göstermek amacı ile “İşletme 2023” temasıyla gerçekleştirildi.

19 farklı projenin yer aldığı etkinlikte, yılın kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ödüllendirildi. BJK (Beşiktaş Jimnastik Kulubü) ve şair Enver Ercan Kurumsal Sosyal Sorumluluk Katkı Ödülü’nü alırken Yılın Yerel Girişimcisi Ödülü de Mustafa Dedecan’ a verildi. Projeleri değerlendiren jüri üyeleri arasında Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Başkanı CSR Europe Yönetim Kurulu üyesi Serdar Dinler, CSR Europe Genel Direktörü Stefan Crets, Ukrayna Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Başkanı Maryna Saprykina ve İsveç Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Başkanı Marianne Bogle bulunuyordu.

Kaynak : İnşaat & Yatırım

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS