Altındağ’a 2 yeni yatırım!

Yazar:

20.03.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Altındağ’a 2 yeni yatırım!

Altındağ Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Karapürçek Mahallesi’ndeki “Çok Kapsamlı Aile Sağlık Merkezi” ve “Semt Hizmet Binası” açıldı. Sağlık hizmetlerini Altındağlı vatandaşların ayağına getiren Başkan Veysel Tiryaki: “Hizmet ihtiyacı neredeyse,  biz oradayız” dedi.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin ev sahipliğinde gerçekleşen açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Sadece tarihe not düşmek amacıyla her zamanki gibi mütevazi bir açılış töreni gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Tiryaki, Türkiye’de yaşanan son olaylar nedeniyle programın çok kısa tutulacağını da belirtti.

 “Altındağ 10 yıl öncesinin Altındağ’ı değil.”

Başkan Veysel Tiryaki, Altındağ Belediyesi’nin hemen hemen her ay açılış yaptığını, bunun sonucunda da Altındağlı vatandaşların bu tür mütevazı programlara alışkın olduğu söyledi.

Altındağ Belediyesi’nin kendisine kanunda verilen görevler dışında çok sayıda görev ve sorumluluk üstlendiğini belirten Başkan Tiryaki, Altındağ’ın 10 yıl önceki Altındağ olmadığını vurguladı.  Başkan Tiryaki, bölge halkının ihtiyaç duyduğu tüm yatırımları gerçekleştirecek güçte olduklarını belirterek, karakol, sağlık tesisi, okul, cami, yüzme havuzu, kütüphane, pazar yerleri ve spor alanları gibi pek çok tesisi Altındağ’a kazandırdıklarının altını çizdi. Altındağ’a 5 aile sağlığı merkezi kazandırdıklarını, bu yıl da iki yeni aile sağlığı merkezi daha yapacaklarını belirten Başkan Tiryaki, yatırımların hızının kesilmeyeceğini vurguladı.

10 yıldır Altındağ’da büyük bir mücadele verdiklerini ancak ilk günkü heyecanla çalıştıklarını ifade eden Veysel Tiryaki, bu başarıda tüm Altındağlıların payı olduğunu sözlerine ekledi. “Biz sizleri gönülden seviyoruz. Bugün Altındağ’ın geldiği bu noktada asıl pay sahibi sizlersiniz. Bizlere dua ettiğinizi biliyorum. Bundan sonra da dualarınızı esirgemeyin.” diyen Başkan Tiryaki, Altındağ Belediyesi’nin tüm Türkiye tarafından takip edilen bir duruma geldiğini de sözlerine ekledi.

Aile Sağlığı Merkezi ve Semt Hizmet Binası açıldı

Altındağ Belediyesi tarafından inşa edilerek Sağlık Bakanlığı’na devredilen Altındağ Sağlık Merkezi, Altındağ’ın farklı mahallelerine yapılan 5 sağlık merkezinden biri. İki kattan oluşan sağlık merkezinin alt katında bir adet çocuk eğitim salonu bulunuyor. Ayrıca bu katta emzirme danışmanlığı ve aile hekimliği hizmeti sunuluyor. Üst katında ise obezite, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite danışmanlığı, psikososyal danışmanlık hizmetleri verilecek. Üst katta ayrıca kanser erken teşhis, tarama ve eğitim merkezi (KETEM) bulunuyor.

Altındağ Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı bir başka önemli yatırım olan Semt Hizmet Binası ise zabıta karakolu, temizlik noktası ve vergi salonu olarak hizmet verecek.

Altındağ Belediyesi

inşaat mühendisliği programları
İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

15.07.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3180 ₺ 3180 ₺ 3210 ₺
İzmir 3090 ₺ 3125 ₺ 3155 ₺
Karabük 3100 ₺ 3160 ₺ 3160 ₺
Biga 3140 ₺ 3165 ₺ 3190 ₺
Payas 3090 ₺ 3120 ₺ 3150 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ