Altındağ’da 650 gecekondu yıkıldı!

Yazar:

23.03.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Altındağ’da 650 gecekondu yıkıldı!

Altındağlıların aileleri ile birlikte hoş vakit geçirebilecekleri, şehrin gürültüsünden ve iş stresinden kurtulup nefes alabilecekleri alanlara büyük önem veren Altındağ Belediyesi, ilçeye yeni parklar kazandırmak için çalışmaya devam ediyor. Altındağ Belediyesi, Doğantepe Mahallesi’nde çok yakında yapımına başlanacak 200 dönüm büyüklüğündeki dev park için bölgedeki yıkım çalışmalarını tamamladı. 650 gecekonduyu yıkan Altındağ Belediyesi, park için ihale sürecini de tamamladı.

Doğantepe Mahallesi yemyeşil olacak

Doğantepe Mahallesi’nde yapılacak dev park, tam 200 dönüm büyüklüğünde bir alanı kapsayacak. Yıkımlarla elde edilen alan, doğal ve yemyeşil atmosferiyle mahallenin çehresini tümüyle değiştirecek. Yeşil alanlarının genişliğiyle mahalle sakinlerine rahat bir nefes aldıracak olan parka, 30 değişik türde bitki dikilecek.

Yeşil alanları, bitki örtüsü ve seyir teraslarıyla göz doldurması beklenen parkın, yürüyüş ve spor alanları, 5 ayrı çocuk oyun alanı, meydanları, camisi ve gezilecek yerleri ile mahalle sakinlerine sağlıklı ve mutlu günler yaşatması planlanıyor. Park şimdiden, mahalle sakinleri tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.

“Altındağ’da yıkmadan bir şey yapmak mümkün değil.”

Altındağ’ın tüm mahalleleri gibi Doğantepe Mahallesi’nin de büyük bir hızla değişeceğinin müjdesini veren Başkan Tiryaki  “Altındağ’da yıkmadan bir şey yapmak mümkün değil. İmar planlarını tamamladığımız bölgelerde sosyal donatı, park, okul gibi alanların üzerinde hep gecekondular var. Öncelikle bu gecekonduların yıkımını tamamlamamız gerekiyor. Doğantepe Mahallesi’ne yapacağımız bu dev park için de yüzlerce gecekonduyu yıkmamız gerekti. Kararlı tavrımızla yıkımlarımızı tamamladık. Çok yakında parkın yapımına başlayacağız. Parkın Altındağımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

“Çocukların geleceği için çalışmaya devam edeceğiz…”

“Yıllardır Altındağ’ın gecekondularında yaşayan Altındağlıların modern konutlarla, yeşil alanlarla dünya başkentlerine yakışır bir çevrede yaşaması için ilk günkü heyecanımızla çalışıyoruz.” diyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağ’a yeşil alan kazandırmayı sürdüreceklerini belirtti.

Bir kentin medeniyet göstergesinin yeşil alanlar ve sosyal donatılar olduğunu belirten Başkan Tiryaki, Altındağ’a altın değerinde yatırımlar kazandırdıklarını, çocukların geleceği için çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Altındağ Belediyesi

inşaat mühendisliği programları
İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

20.08.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3080 ₺ 3080 ₺ 3110 ₺
İzmir 3000 ₺ 3035 ₺ 3065 ₺
Karabük 3000 ₺ 3050 ₺ 3050 ₺
Biga 3040 ₺ 3060 ₺ 3080 ₺
Payas 3020 ₺ 3050 ₺ 3080 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ