Anel Elektrik Abu Dabi’nin yıldızını Arap kredisiyle yapacak

Yazar:

13.10.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Anel Elektrik Abu Dabi’nin yıldızını Arap kredisiyle yapacak

Dubai’de gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Mashreq Bank Kurumsal FinansDepartmanı Direktörü Artur Uluç zorluklarla dolu olan ancak güzel biten anlaşma sürecini Arap dünyasında çok popüler olan Türk dizilerine benzetirken Anel Elektrik Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Batukan Türk mühendisliğini dünyaya ihraç etmekten duydukları gururun altını çizdi.

  TÜRKİYE ÇOK ÇEKİCİ BİR PİYASA

Batukan, 27 yıldır hem Türkiye’de hem de dünyanın dört bir yanında büyük ölçekli konut projelerinden hastanelere, teknoloji merkezlerinden uluslararası havalimanlarına her biri ayrı mühendislik yetkinliği gerektiren birçok projeye imza attıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Yüksek mühendislik kalitesi ile tamamladığımız nitelikli projeler önemli bir elektromekanik taahhüt oyuncusu olarak yurtiçinde ve yurtdışında tercih edilirliğimizi artırıyor. Yürütmekte olduğumuz projelerin yüzde 80’e yakınını daha önce çalıştığımız müşterilerimizden aldığımız işler oluşturuyor. Bu durum hizmet kalitesindeki iddiamızı destekliyor.”

Batukan, Anel Elektrik’in 2012’de imzaladığı 471 milyon dolar tutarındaki proje kontratları ile 2016 yılına kadar yaklaşık 600 milyon dolar büyüklüğünde projeler biriktirdiğini ve 2013’te üstlenilen projelerle birlikte toplam iş hacminin 1,2 milyar doları bulduğunu vurguladı.

ABU DABİ’NİN YILDIZI OLACAK
Doha’daki Hamad Uluslararası Havalimanı’nı kısa bir süre önce tamamladıktan sonra dikkatlerini yoğunlaştırdıkları Abu Dabi Uluslararası Havalimanı genişletme projesi hakkında da bilgi veren Batukan, “Bu yapı Abu Dabi’nin ticari ve turistik büyümesini sağlamak için hükümetinin belirlediği 2030 yılına kadar geçerli olacak stratejinin ayaklarından biri. Yıllık 27 milyon yolcu kapasiteli bu yeni terminal 700 bin metrekareden büyük olacak ve kilometrelerce uzaktan bile görülebilecek, bölgenin en etkileyici mimari yapısı olacak” dedi.

Batukan, “Biz bir Türk firması olarak uluslararası alanda dahil olduğumuz başarılı projelerde ülkemiz adına büyük gurur duyuyoruz. Dünya standartlarında servis kalitesi taahhüdüyle başlanan Abu Dabi Uluslararası Havalimanı projesini de yine Anel’e yakışır şekilde tamamlayacağız” dedi.

Anel Elektrik halihazırda Doha’da Hamad Sağlık Kenti ile Rusya’da Marriot Hotel ve Gazprom Kış Sporları Merkezi projeleriyle de dikkat çekiyor. Şirket Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’nın yanı sıra Tekfen Bakü Olimpik Stadı ve Doha Araştırma ve Geliştirme Kompleksi gibi iddialı projelerle de uluslararası alanda adından söz ettirecek.

kaynak: Hürriyet

inşaat mühendisliği programları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

25.03.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3400 ₺ 3400 ₺ 3430 ₺
İzmir 3360 ₺ 3395 ₺ 3425 ₺
Karabük 3360 ₺ 3400 ₺ 3400 ₺
Biga 3380 ₺ 3405 ₺ 3430 ₺
Payas 3300 ₺ 3330 ₺ 3360 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ