Ankara Kent Kapılarını Konu Eden Sergi Açıldı

Yazar:

28.01.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Ankara Kent Kapılarını Konu Eden Sergi Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı kent kapılarından yola çıkan serginin hazırlanışında Alper İpek, Can Bilen, Cansu Zengin, Cem Dedekargınoğlu, Deniz Can, Ezgi Özpamir, Gülşah Akdemir, Melda Yavuz, Nadire Nur, Pelin Yıldız, Yasin Şirin ve Yiğit Acar görev alıyor. Mimarlık haftasındaki “kapını da al git” atölyesinden, sergi sunumuna getirilen çalışmalar Mimarlar Odası sergi salonunda sergileniyor.

Serginin açılışında konuşan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kent kapılarını, katılımcı bir belediye olmaktan uzak, Belediye’nin kentlilere sormadan ben yaptım oldu mantığı ile yaptığı kapılar a eleştirel bir gözle bakan bu sergi çok şey ifade ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

Kentlileri Dışlayan Kent Kapıları

Serginin koordinatörlüğünün üstlenen Cem Dedekargınoğlu ise, “Büyükşehir Belediyesi kentlilere, bu kentin sahiplerine hiç bir şey sormadan ve fikrimizi almadan kent kapıları yaptı. Kentlileri dışlayan kent kapıları yapıldı. Bir sabah kentte bu kapılara uyandık. Kenti çevreleyen bizleri çevreleyen kapılardan yola çıkarak kente hapsolmayı, kentliliği ve bu tahakkümü anlatmak istedik. Sergiyi hazırlama fırsatını bizlere veren Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne çok teşekkür ederiz.” dedi.

Atölye grubu deneysel bir çalışma olarak tarifledikleri “kapalı kent” sergisini, “kent kapılarından hareketle, kentlerimizi kuşatan tahakkümün dışladığı bizlerin, verili kentsel elemanlar üzerinden nasıl eleştiriler ve öneriler getirilebildiğine ilişkin mimarlık, şehircilik ve sanat alanlarının birlikte çalıştığı eleştirel bir deney alanıdır” ifadeleriyle aktarıyorlar.

Kent Kapıları sergisi 7 Şubat’a kadar Mimarlar Odası’nda görülebilecek.

inşaat mühendisliği programları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

18.09.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 2840 ₺ 2840 ₺ 2870 ₺
İzmir 2780 ₺ 2815 ₺ 2845 ₺
Karabük 2800 ₺ 2850 ₺ 2850 ₺
Biga 2800 ₺ 2820 ₺ 2840 ₺
Payas 2830 ₺ 2860 ₺ 2890 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ