yakan aydınlatma


Antalya Büyükşehir Belediyesi Mostar’da yurt yapacak!

Yazar:

16.04.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Antalya Büyükşehir Belediyesi Mostar’da yurt yapacak!

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Antalya Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı devam oturumu Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in başkanlığında toplandı. Sabah saat 10.00’da ASAT Toplantı Salonu’nda başlayan meclis, iki oturum şeklinde devam etti.  Meclisin ilk oturumunda Nisan ayının ilk meclis toplantısından kalan maddeler görüşüldü. Kalan maddeler arasında Yunus Emre Caddesi ile Mevlana Caddesinin kesiştiği noktada bulunan üst geçit altındaki 2 adet büfe, Mevlana Caddesi ile Fethi Okyar Caddesinin kesiştiği kavşakta bulunan üst geçitin altındaki 2 adet büfe, Şarampol kavşağı Güllük kavşağı arası bulunan üst geçit altındaki 2 adet büfe, Turgut Reis Caddesi ile Anafartalar Caddesi (Güllük Caddesi) arasında bulunan üst geçit altındaki 2 adet büfe olmak üzere toplam 8 adet büfenin10 yıl süre ile EKDAĞ’a kira bedeli belirlenerek verilmesi ile ilgili gündem maddesi oy birliğiyle geçti.

Dokuma Park koruma altında

Mecliste görüşülen bir diğer önemli madde ise Kepez Belediye sınırları içerisinde Pamuklu Dokuma Fabrikası alanını Antalya Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu’nun tescilli yapılar ve koruma alan sınırları içerisine dâhil edecek beş binlik imar plan değişikliğiydi. Söz konusu gündem maddesi mecliste oy birliğiyle geçerken; Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, emeği geçen herkese teşekkür etti. Mecliste ayrıca Aksu’da yapılacak Oto Galericiler Sitesi ile ilgili gündem maddesi de görüşüldü. Söz konusu maddeyle ilgili konuşan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç,  Döşemealtı’nda da oto galerici sitesi ile ilgili bir imar planı olduğunu, kentte iki oto galericiler sitesinin fazla olacağını ifade etti. Başkan Türel ise imar planlarının geleceğe yönelik olduğunu, ihtiyaç olmadığı takdirde zaten fuzuli yatırımların olmayacağını ifade etti.

Bayrağımız dalgalanacak

Devam meclisinin ikinci oturumunda ise 25 gündem maddesi görüşüldü. Gündem maddeleri arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Bosna-Hersek’in Mostar şehrinde öğrenci yurdu yapımıyla ilgili gündem maddesi görüşüldü. Yaklaşık 5 milyon liraya mal olacak yurdun isminin Antalya Yurdu olacağını kaydeden Türel, “Orada Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bayrağını dalgalandırmanın gurunu yaşayacağız. Oradaki bir profesör bana aynen şöyle dedi; ‘Buraya savaştan sonra yapılan en değerli hizmet olacak. Yurt olmadığı için öğrencilerimiz başka ülkelere gitmek zorunda kalıyordu.’ Orası bizim ecdadımızın yeri. Bizim için Mekke, Meddine Kudüs nasılsa Mostar da odur” dedi. Türel, yurdun açılışına Antalya Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinin davet edileceğini ifade etti.

Antalya Akdeniz Manşet

Haber Antalya Finike Akdeniz Gazetesi’nde şu şekilde yer aldı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, iki ayda bir yaptığı Muhtarlar Meclisi Töplantısfnı, Engelsiz Kafe’de gerçekleştirdi. Toplantıya, Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı Nazif Alp, Muratpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akçan, Türkiye Muhtarlar Federasyonu Antalya Şube Başkanı Mustafa Yılmaz, muhtarlar ve belediye meclis üyeleri katıldı.

Muhtarlara seslenen Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Kamu yönetimini paylaştığımız mesai arkadaşlarımız olarak görüyoruz. Büyüklerimiz, kardeşlerimiz, ağabeylerimiz, arkadaşlarımız olarak görüyoruz. Muratpaşa’daki belediyecilik hizmetlerini de bütün Muratpaşa’nın ortak harcaması olarak görüyoruz. Kendimizi de Muratpaşalı komşularımızın 5 yıllığına geçici nöbetçi diktiği herhangi bir komşu olarak görüyoruz” dedi.

ADİL VE İNSANI İNSAN OLDUĞU İÇİN SEVEN’

‘Hakşinas, açık, şeffaf, bütün Muratpaşa’ya karşı adil olma gayreti içinde, herkesi kucaklayan ve insanı insan olduğu için seven’ yönetim anlayışına sahip olduklarını ifade eden Başkan Uysal, “Bunu genel olarak bütün siyasi partilere, bütün kurumlara her tarafa yayma iddiamız var mıdır?

Vardır. ‘Basit menfaatler, basit işbirlikleri, basit katakulliler, al takke ver külah işleri’ bunlardan uzak duralım. Bu memleket, bu millet bizim” diye konuştu.

SİSTEMATİK SOSYAL YARDIM

Hangi partiden olursa olsun, kamu yönetimlerinden temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sistematik sosyal yardımın talep edilmesi gerektiğine işaret eden Başkan Uysal, “60 yaşın üstündeki insanlara, engellievlerinden çıkamayanlara, üniversiteye hazırlanamayan garibanın çocuğuna, kreş bulamayana ne yapıyorsun? Derdini, tasasını, sevincini, çilesini paylaşıyorsun, paylaşmak zorundasın. Kamu yönetiminin bu zemine oturması gerekir” dedi.

Muhtarlara, “Çalışma arkadaşlarım” diye seslenen Başkan Uysal, “Önümüzde yürüyecek yolumuz var.

Asfaltlarımızı, imar planlarımızı, kaldırımlarımız tamamlayacağız.

Parklarımız, çocuk köyümüz, çevre projemiz, bütün dünyaya örnek olacak işlere dönüşüyor. Bunda da hepiniz paydaşsınız. Hiçbir muhtarımı, hiçbir belediye meclis üyemi kendimden ayırmam. Bunların hepsi icraat makamlarıdır, hepsi belediyeciliğin parçasıdır” dedi.

Toplantının ardından, Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Murat Şimşek, meclis üyeleri ve muhtarlar, hizmet tanıtım turuna çıktı.

Belediye Başkanı Ümit Uysal, muhtarları, “Hizmetleri gözünüzle gördüğünüz zaman daha da emeklerin boşa gitmediğini anlayacaksınız. Hep beraber mesaimizi daha büyük bir şevkle yapacağımıza inanıyorum” dedi.

Antalya Finike Akdeniz Gazetesi

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

03.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 14100 ₺ 14000 ₺ 13750 ₺
İzmir 13750 ₺ 13600 ₺ 13400 ₺
Karabük 14100 ₺ 13900 ₺ 13700 ₺
Biga 13750 ₺ 13600 ₺ 13400 ₺
Payas 14150 ₺ 14000 ₺ 13800 ₺
Gebze 13850 ₺ 13750 ₺ 13500 ₺
Samsun
Ankara 14300 ₺ 14150 ₺ 13950 ₺
Bursa 14050 ₺ 13900 ₺ 13700 ₺
Kütahya
Sivas 14350 ₺ 14200 ₺ 14000 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS