-

Antalya Villaları En İyi Peyzaj Önerileri

Yazar:

12.03.2021

Kişi Okumuş

0 Yorum

Antalya Villaları En İyi Peyzaj Önerileri

Villa sahibi olmak hayatınızın önemli bir parçasıdır ve size hayatın lüksünü hissettirir. Özellikle Antalya’da ikamet ettiğinizde villanın boş alanını korumak ve çevre düzenlemesi yapmak önem arz etmektedir. Villa peyzaj örnekleri, sitenizin güzelliğini artırmak için çok önemlidir.

Antalya’da villa peyzaj fikirleri ile yaşam alanınıza renk katabilirsiniz. Villanızın yepyeni görünümünü zenginleştirecek trendlerden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Ön Tarafta Yüzme Havuzu

Muhafazakar villa yüzme havuzu, her villa sahibi için bir tercihtir ve villanızın güzelliğini arttırmak için çok önemlidir. Yüzme havuzunuzun güzelliğini arttırmak için suya biraz ışık takabilirsiniz ve su çıkışları, tüm villayı güzelleştirecek heyecan verici şekillerde muhafaza edilmelidir.

Havuzunuz için, mevcut havuzunuzu göz alıcı hale getirmek için modifiye etmek için iyi bir fikir verebilecek farklı tasarımlar vardır. İç mekanın kritik alanından görülebilecek konumu seçmeli ve parti ev sahipliği için göz önünde bulundurmalısınız. Havuzlu bir partiye ev sahipliği yapmaya uygun olan havuzunuz için doğru yeri seçtiğinizde çok meraklı olacaksınız.

Açık Akşam Yemeği Alanı

Akşam yemeği partilerinizi muhafazakar villa dış mekanında düzenlemeniz harika olacaktır. Yemek salonunuz için uzak bir konum bulabilir ve akşam yemeği partilerini çok başarılı kılmak için bir pergola kurabilirsiniz. Antalya’nın sıcak mevsiminde bile, Ekim ayında hafif bir soğuk geldiğinde, çevrenizin açık alanında sevdiklerinizle birlikte en iyi akşam yemeğini planlayabilirsiniz. Ayrıca akşam yemeği arenasının yanında, tüm alanı spesiyalitelerle güzelleştirecek bir bar düzenleyebilirsiniz.

Dış Alanda Heyecan Verici Yollar

Manzaranızı daha güzel hale getirmek için üzerlerine ışık takarak farklı taş türleri seçebilirsiniz. İç mekan kapınızdan yüzme havuzunuza, açık hava akşam yemeğine ve bar alanına ve arka bahçenize bir yol inşa edebilirsiniz. Yollarınızda geceleri güzel manzaralar yaratacak ışıkları tercih edebilirsiniz. İç mekanınızı peyzajınıza bağlayacak malzemeleri peyzaj temanıza göre tercih edebilirsiniz.

Bahçe Peyzajı

Çok fazla bakım gerektirmeyen peyzaj tadilatınız için en iyi plantasyonları bulabilirsiniz. Bahçe peyzajı, muhafazakar villa peyzajında ​​önemli bir kapsama alanıdır. Villamızın sınırlarını güzelleştirebilecek az su kullanan bitkileri bulabilirsiniz. Ayrıca villaların sınır bölgesine yerleştirilmek üzere çam ağaçları tercih edebilirsiniz. Ayrıca yapay tarlalar tüm alanı güzelleştirebilir ve villanızın karşısında kendinizi gerçek bir yeşillik gibi hissedersiniz. Misafirleriniz için bakmaya değer ve çekici olacak şekilde villanızın dış mekanlarına yeşil duvarlar kurulabilir.

Girişte Çeşme Şelalesi

Heyecan verici çeşme şelaleleri villanızın girişini güzelleştirebilir, bu da misafirlerimiz için cazibe merkezi olabilir. Çeşmenizin güzelliğini artırmak için güzel taşlar kullanabilirsiniz. Bir çeşme, villanızın girişine güzel bir görünüm verecektir. Kesinlikle cazibe merkezi olacak villanızın dış mekanlarını güzelleştirmek için yapabileceğiniz şey peyzajdır.

Peyzaj Aydınlatması

Gün ışığından sonra işlevsel olabilmeleri için tüm manzaraların aydınlatmaya ihtiyacı vardır. Bu nedenle, seçtiğiniz aydınlatma türünün bahçenizin sürdürülebilirliği üzerinde büyük bir etkisi olabilir.

Peyzajınızdaki aydınlatmanın iki temel işlevi yerine getirmesi gerekir: Armatür, suyu lambadan uzak tutacak şekilde tasarlanmalı ve üretilen ısı miktarı minimum düzeyde olmalıdır. Bu koşullar yerine getirilmezse, armatürlerinizin kısa sürede kısa olduğunu göreceksiniz ve sık sık değiştirmeniz gerekecektir. Bu nedenle plastik armatürler daha ucuz olsa da ideal değildir. Günümüzde çoğu dış mekan armatürü metalden yapılmıştır; armatürün gövdesi genellikle alüminyum içerir. Her iki metal de yenilenebilir ve geri dönüştürülebilir. Alüminyum armatürlerin korozyona uğramaması için kaplanması gerekecektir.

Lamba türüne gelince, LED ışıklar diğerlerinin çoğunu gölgede bırakır. Daha enerji verimli oldukları ve daha az güç kullandıkları için dış mekan aydınlatması için harikadırlar. Halojen lambalar, çok fazla ısı ürettikleri ve sık sık değiştirilmeleri gerektiği için hızla modası geçmiş hale geliyor.

Sürdürülebilir Malzemelerin Kullanılması

Peyzaj genellikle çoğu manzaranın büyük bir parçası olduğundan, Antalya’daki hava koşullarına uygun malzemeleri seçmek, sürdürülebilir bahçeler üzerinde büyük bir etki yaratabilir.

Antalya’daki peyzaj düzenlemesindeki güncel eğilimler, birçok müşterinin kompozit ahşapları tercih ettiğini görüyor. 10 yıllık garanti ile geldikleri ve solmaya karşı dirençli oldukları için Antalya’da güverteler için mükemmeldir. Her yıl lekelenmeleri gerekmez ve ayrıca daha az ısı emerler. Bu, bu güvertelerde çıplak ayakla yürüyebileceğiniz anlamına gelir.

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS