Avrupa’daki yaşlanan binaların yenilenme sürecinde olmak istiyoruz

Yazar:

23.01.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Avrupa’daki yaşlanan binaların yenilenme sürecinde olmak istiyoruz

İMMİB Yapı Malzemeleri Komitesi Başkanı Serdar Urfalılar, Avrupa’daki yaşlanan binaların yenilenme sürecinde olmak istediklerini belirtti.

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) Genel Sekreterliği bünyesinde inşaat sektörü ile ilgili tüm malzemeleri üretip, ihraç eden birlikler tarafından kurulan “Türk Yapı Malzemeleri Komitesi”, Almanya’nın en büyük yapı fuarı olan BAU Münih Fuarı’nda büyük bir tanıtım standı açarak, Avrupalı sektör profesyonellerine Türk malzemelerinin tanıtımını yaptı.

Konuyla ilgili açıklamalarına yer verilen Urfalılar, Türkiye’nin yaklaşık 20 milyar dolar ihracat ile dünya 7’incisi olduğu sektörde ilk üçe girmeyi hedeflediklerini belirterek, “Sektörümüz genellikle Türkiye’nin doğusundaki ülkelerde güçlü, ama kalitemiz Avrupalı firmalarla eşdeğer. Dünya ikincisi müteahhitlik sektörümüzün gücünden de yararlanarak Avrupa’daki yaşlanan binaların yenilenme sürecinde olmak istiyoruz” dedi.

Sektörün dünya ticaretindeki payını artırmayı ve 2023 yılında 100 milyar dolar ihracat seviyesine ulaşmayı hedeflediklerini belirten Urfalılar, projelerde A’dan Z’ye hangi malzemeye ihtiyaç duyuluyorsa hepsini karşılayabilecek bir yapı oluşturduklarını ve özellikle tercih edilir hale gelen, ekolojik, akıllı ve geri dönüşümlü malzemelerden yapılan binalar konusunda iddialı olduklarını belirtti.

Sektörün önündeki yeni hedefin, Avrupa’da yenilenme sürecine giren bina, köprü ve yol gibi her yerde Türk yapı malzemelerinin kullanılır olmasını sağlamak olduğunu kaydeden Urfalılar, bu hedefe ulaşabilmek için fuarlara katılım ve tanıtım konusuna önem verdiklerini ifade etti.

Türk markalarının, kalite ve üretim teknolojisi anlamında Avrupalı rakiplerini yakaladığına dikkati çeken Urfalılar, Avrupa’da yaşanan krizin de etkisiyle, yapı sektöründe marka olmuş Avrupalı pek çok firmanın; Türk firmalar tarafından satın alınabileceğini vurguladı.

Urfalılar, “Kamuoyu, sektörümüzün Avrupalı markaları seri satın almasına ve tasarım ile mühendislikle yarışan global Türk firmalarına hazırlıklı olsun” dedi.

Kaynak: Dünya Gazetesi

inşaat mühendisliği programları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

23.03.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3340 ₺ 3340 ₺ 3370 ₺
İzmir 3300 ₺ 3325 ₺ 3350 ₺
Karabük 3300 ₺ 3340 ₺ 3340 ₺
Biga 3280 ₺ 3305 ₺ 3330 ₺
Payas 3250 ₺ 3280 ₺ 3310 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ