Bakan Bayraktar: Türkiye’de Çok Ciddi Bir Reform, Değişim Dönüşüm Olacak.

Yazar:

09.11.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Bakan Bayraktar: Türkiye’de Çok Ciddi Bir Reform, Değişim Dönüşüm Olacak.


“artık ABD’nin yakaladığı, Japonya’nın yakaladığı ileri dünyanın yakaladığı, depremden zarar görmeme olgusunu bizim de yakalamamız lazım. Kentsel dönüşümde çok ciddi gayret içindeyiz”

“Yeni İmar Kanunu’nda, yeni Yapı Denetim Kanunu’nda getireceğimiz sistemle,Türkiye’de çok ciddi bir reform, değişim dönüşüm olacak. İnşaat sektörümüz, malzeme üretimimiz, teknik müşavirlik sistemimiz çok ciddi şekilde gelişecek”

Haber-Kamera: İdris TİFTİKÇİ – İstanbul Dha

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul’da düzenlenen Malatyalı İş Adamları Derneği (MİAD) 11. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Bayraktar, yaptığı konuşmada, İstanbul’a 1967 yılında geldiğinde işportacılık yaptığını, o günlerden bu yana pek çok Malatyalı tanıdığını, bazı akrabalarının ve mesai arkadaşlarının da Malatyalı olduğunu söyledi. Bakan Bayraktar, devletin, yatırım ortamını iyileştirmede hizmet görevini iyi yerine getirmesi, denetim görevini çok iyi yapması, bunu yaparken yatırımcıları adeta canından bezdiren bürokrasinin belini kırması gerektiğini belirtti.

“KENTSEL DÖNÜŞÜMDE ÇOK CİDDİ GAYRET İÇİNDEYİZ”

inşaat yapma oyunu

Türkiye’deki şehirlerin kötü bir yapı stoğu olduğunu, 20 milyon konuttan yaklaşık 6.5 milyonunun deprem aksı içinde bulunduğunu ifade eden Bayraktar, “Bir deprem olduğu zaman, bir afet olduğu zaman ülkemizin ekonomisi çok ciddi şekilde aşağıya düşüyor, çok ciddi şekilde can kayıpları oluyor. Artık ABD’nin yakaladığı,Japonya’nın yakaladığı ileri dünyanın yakaladığı, depremden zarar görmeme olgusunu bizim de yakalamamız lazım. Kentsel dönüşümde çok ciddi gayret içindeyiz. Vatandaşımızla belli bir ahenk içinde, vatandaşımızın talebi doğrultusunda, vatandaşımızın rızasını ve gönüllülüğünü yakalamak suretiyle kentsel dönüşümü tüm Türkiye’de gerçekleştirme çalışmalarımız devam ediyor. Bu çok ciddi şekilde, sadece inşaat sektörünü değil, iş hayatını, özel sektörümüzü

dinamize edecek. 200 tane yan sektörü tetikliyor. İş hayatını tetikliyor ve bizimTürkiye olarak en önde olduğumuz, en iyi bildiğimiz işlerden birisi inşaatçılıktır. Bugün dünyada ne ile öne çıkıyoruz? İhracatımız belli noktaya geldi ama dünyaya gönderdiğimiz hizmet sektörü olarak birinci önceliğimiz inşaat sektörümüz. Fakat inşaat sektörünü gönderirken, oyun kurucu değiliz” dedi.

“ÇOK CİDDİ BİR REFORM, DEĞİŞİM DÖNÜŞÜM OLACAK”

“Sözleşmeleri, şartnameleri, projeleri biz yapmıyoruz” diyen Bakan Erdoğan Bayraktar,” O noktaya gelemedik. İngiliz, Amerikan, Avrupalı, Japon firmalar yapıyor projeleri, biz gidiyoruz müteahhitlik yapıyoruz. Adeta taşeron gibi. İstediğimiz parayı oradan getiremiyoruz. Çünkü bizim yapmadığımız mahal listelerindeki, ülkemizin inşaat malzemelerini kullanamıyoruz. Hak edişlerimizi biz kendi teknik müşavirlerimizin imzasıyla alamıyoruz. Yabancı müşavirlerin imzasıyla alıyoruz. O bakımdan bizim bu yeni İmar Kanunu’nda, yeni Yapı Denetim Kanunu’nda getireceğimiz sistemle Türkiye’de çok ciddi bir reform, değişim dönüşüm olacak. İnşaat sektörümüz, malzeme üretimimiz, teknik müşavirlik sistemimiz çok ciddi şekilde gelişecek” şeklinde konuştu.

kaynak: haberler.com

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.İnşaat Gündemi'ne Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (EKİM AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

Online İnşaat Mühendisi ve Mimar Kursları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

23.10.2020 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 4380 ₺ 4350 ₺ 4320 ₺
İzmir 4265 ₺ 4245 ₺ 4200 ₺
Karabük 4300 ₺ 4250 ₺ 4200 ₺
Biga 4280 ₺ 4260 ₺ 4240 ₺
Payas 4240 ₺ 4210 ₺ 4180 ₺
Gebze 4310 ₺ 4280 ₺ 4250 ₺
Samsun 4340 ₺ 4340 ₺ 4280 ₺
Ankara 4320 ₺ 4290 ₺ 4260 ₺
Bursa 4330 ₺ 4310 ₺ 4265 ₺
Kütahya 4330 ₺ 4310 ₺ 4265 ₺
Sivas 4350 ₺ 4320 ₺ 4290 ₺
Detaylı Görünüm
kiralık jeneratör

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ