BLACK FRIDAY ÖZEL EĞİTİM KAMPANYASI İÇİN TIKLA!

Bakan Ergün, Körfez Geçişi Köprüsü İnşaatını Gezdi

Yazar:

22.08.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Bakan Ergün, Körfez Geçişi Köprüsü İnşaatını Gezdi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, yapımı devam eden İzmit Körfez Geçişi Köprüsü’nde incelemelerde bulundu. Şantiyede bilgi alan ve inşaat alanını dolaşan Bakan Ergün, çalışmaların hızla ilerlemesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bakan Ergün, İzmit Körfez Geçişi Köprüsü şantiyesinde ve Gebze bölgesinde incelemelerde bulundu. Bakan Ergün’e incelemelerinde Vali Ercan Topaca ve Büyükşehir Belediye Başkan Karaosmanoğlu ile Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman eşlik etti. Bakan Ergün, KocaeliDilovası ile Yalova – Hersek arasında yapımı devam eden İzmit Körfez Geçişi Köprüsü’nün şantiyesinde projenin geldiği son noktayla ilgili bilgi aldı.

İNŞAAT ALANINI DOLAŞTI

Bakan Ergün’e brifing veren şantiye sorumluları dünyanın en uzun köprü geçişlerinden biri olacak projenin inşaat aşamasıyla ilgili bilgi aktardı. İnşaat alanında incelemelerde bulunan Bakan Ergün, kısa süre önce temeli atılan köprü inşaatının hızla ilerlemesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bakan Ergün, Kocaeli ileYalova’yı ve İstanbul ile İzmir’i birbirine bağlayacak otoyol projesi üzerinde yer alan Körfez Geçişi Köprüsü’nün dünya ticareti ve ulaşım açısından da önemine değindi.

ÇALIŞMALAR HIZLI GİDİYOR

Şantiye alanını dolaşan ve denizden de köprü ayaklarının inşaatını inceleyen Bakan Ergün, “Bugün çok önemli bir proje olan Körfez Geçişi Köprüsü’nün inşaatında çalışmaları yerinde görme imkanına sahip olduk. Hızlı bir şekilde yükselmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz.” ifadesini kullandı. Bakan Ergün ile beraberindekiler daha sonra Gebze Kent Meydanı ile restorasyon çalışmaları devam eden GebzeÇoban Mustafa Paşa Külliyesi’nde incelemelerde bulundu.

kaynak: haberler.com

İlgili Terimler : , , , , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

18.09.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 2840 ₺ 2840 ₺ 2870 ₺
İzmir 2780 ₺ 2815 ₺ 2845 ₺
Karabük 2800 ₺ 2850 ₺ 2850 ₺
Biga 2800 ₺ 2820 ₺ 2840 ₺
Payas 2830 ₺ 2860 ₺ 2890 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ