Balcıoğlu yeni ürünü Pi Plak’ı tanıttı

Yazar:

09.10.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Balcıoğlu yeni ürünü Pi Plak’ı tanıttı

Doğru Altyapı, Doğru Malzeme ve Doğru Uygulama parolasıyla uzun yıllardır inşaat sektörüne hizmet veren Balcıoğlu, yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucunda yüzde 100 yerli sermaye ile ürettiği, plastik esaslı plywood malzemesi Balko Pi Plak’ı İstanbul Sapphire’de düzenlediği lansmanla sektör profesyonellerine tanıttı.

1985 yılından bu yana inşaat sektörüne Doğru Altyapı, Doğru Malzeme ve Doğru Uygulama parolasıyla hizmet veren Balcıoğlu Şirketler Grubu, dayanıklı uzun ömürlü ve çevreye saygılı bir ürünü daha sektöre kazandırdı. 07.09.2013 Cumartesi günü, 236 metre yükseklikteki Türkiye’nin ilk ve tek seyir terasına sahip İstanbul Sapphire Center’ın 55. katında gerçekleştirdiği lansmanla yeni nesil ürünü Balko Pi Plak’ı tanıtan Balcıoğlu, sektör profesyonellerinin büyük beğenisini topladı. Hammaddesi plastik olan Balko Pi Plak, tekrar kullanım sayısı ve beton yüzeyi beklentilerinin yüksek olduğu beton döküm işlerinde tercih edilecek bir ürün olarak ön plana çıkıyor. Aşınmaya karşı dirençli olan yeni ürün, aynı zamanda yüzde 25 geri dönüşüm özelliği ve çevre dostu olmasıyla dikkat çekiyor.

BALKO’DAN TÜRKİYE’DE BİR İLK DAHA
Balko Pi Plak lansmanında konuşan Balcıoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Balcıoğlu, inşaat kalıp sistemi Pi Plak’ın Türkiye’de bir ilk olduğunu ve şimdiden birçok gayrimenkul projesinde tercih edildiğini belirtti. Yeni Nesil Plywood kavramını sektöre kazandıran Balcıoğlu’nun yeni ürünü Pi Plak’ın kalıp sistemlerinde yaşanan sıkıntıların birçoğunu ortadan kaldırdığını da ifade eden Zeki Balcıoğlu; Pi Plak’ın herhangi bir ürüne rakip ya da ikame değil kendi başına çözüm sunan, uygulamada yaşanan problemleri ortadan kaldıran yeni bir ürün olduğunu dile getirdi.

“PİPLAK İLE SİNEK KAYDI BETON YÜZEYLER ELDE EDİN”
Pi Plak’ın avantajları hakkında bilgi veren Balcıoğlu Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Çolakoğlu ise; Pi Plak’ın muadillerine göre dayanıklı, uzun ömürlü ve %25 geri dönüşüm gibi özellikleri ile ön plana çıktığını söyledi. Benzerlerinin pazarda yer almasına rağmen, farklı bir anlayışla üretilen Pi Plak’ın inşaat başta olmak üzere ulaşım, otomotiv gibi sektörlerde de kullanıldığını belirten Çolakoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Yeni ürünümüz Türkiye’de ve dünyada yeni yeni kullanılmaya başlandı. Yurtdışında Pi Plak’ın mevcut bir pazarı yok. Dolayısıyla bu pazarı biz oluşturacağız. Hedef pazarımız gelişmiş, plywood’u kullanan ve bilen ülkeler. Nedeni ise inşaat faaliyetleri gelişmemiş bir ülkede örneğin, Afrika ülkelerinde Pi Plak kullanamayız, bu ürünü satamayız. Çünkü o bölgelerde henüz plywood bile kullanılmıyor.”

ÇEVRE DOSTU ÜRÜN
Yaklaşık 30 adet yeni ürüne patent aldıklarını söyleyen Çolakoğlu, patentini alınan ancak üretimine geçmedikleri yeni ürünlerin bulunduğunu da katılımcılarla paylaştı. Pi Plak’ın kardeşi sayılabilecek bir ürüne patent almadıklarını anlatan Çolakoğlu, Pi Plak’ın pazardaki altyapısını hazırladıktan sonra diğer ürünü devreye alacaklarını kaydetti. Çolakoğlu, aynı zamanda Ar-Ge çalışmalarına büyük önem verdiklerini ifade ederek, “Her yıl düzenli olarak ciromuzun önemli bir kısmını Ar-Ge çalışmalarına ayırıyoruz. Ar-Ge bizim doğal bir parçamız ve buraya devamlı bir para harcıyoruz. Çalışmalarımızı belirli bir bütçe ile sınırlamıyoruz” diye konuştu. Çolakoğlu, geçtiğimiz yıl şirket olarak başarılı bir performans sergilediklerini belirterek, 2013 yılında da bu performansı devam ettireceklerini sözlerine ekledi.

kaynak: yapimalzeme.com.tr

inşaat mühendisliği programları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

20.03.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3300 ₺ 3300 ₺ 3330 ₺
İzmir 3220 ₺ 3255 ₺ 3285 ₺
Karabük 3230 ₺ 3270 ₺ 3270 ₺
Biga 3240 ₺ 3265 ₺ 3290 ₺
Payas 3200 ₺ 3230 ₺ 3260 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ