Başkent’te Markalı ‘Kule’ Atağı Başladı

Yazar:

19.02.2014

Kişi Okumuş

0 Yorum

Başkent’te Markalı ‘Kule’ Atağı Başladı

Ankara’da birbirinden iddialı projeler yükseliyor. Yükselen projelerin genelde kule olması ve şehir görüntüsünü değiştirmesi dikkat çekiyor.

 

Markalı konut projelerinin sayısının her geçen gün arttığı Ankara’da birbirinden iddialı projeler yükseliyor. Konut alıcılarına aynı zamanda iyi bir yatırım fırsatı sunan projeler Başkent’in dokusunun değişmesine neden oluyor.

Ankara’da iş dünyasının buluşma noktası olan Çukurambar’da inşaatı devam eden Besa Kule, özel mimarisiyle dikkat çekiyor.

7590 metrekare arsada, yatay ve dikey konumlu 2 bloktan oluşan proje, yer altı ve yer üstü toplu taşıma duraklarına yakın konumuyla da kolay ulaşım imkanı sağlıyor. 2 blokta toplam 104 ofisin yer aldığı Besa Kule’de, 25 mağaza da yer alıyor.

Besa Kule’nin mimarı Ali Osman Öztürk, projenin konumlandığı arsanın hançere benzeyen farklı bir şekli olduğunu, arsanın ucuna doğru üçgen biçimini aldığını ifade etti. Öztürk, projenin yatay ve dikey olmak üzere iki bloktan oluştuğunu anımsatarak, şunları söyledi:

“Yatay kısımda mağaza, kafe ve restoranlar yer alacak. Onun üzerinde çok değişik bir konseptle ele alınan orta avlu etrafında şekillendirdiğimiz ofisler bulunacak. Bunların hem müstakil girişleri, hem de kuleden bağlantıları var. Kulede ise katta 4’er tane ofis olacak şekilde tasarım yapıldı. Bu ofisler istenirse birbirine bağlanabilecek ve böylece ofisler 360 derecelik muhteşem bir manzaraya sahip olacak.”

185 METREYE ÇIKACAK

Ankara’da konut projelerinin zirve yaptığı 2013 yılının ilk aylarında inşa edilmeye başlanan One Tower Kule Konut ve AVM projesi, Ankara’nın sembolü olmaya aday yapılardan. One Tower, 185 metre yüksekliğiyle tamamlandığında Başkent’in en uzun kulesi olacak.

One Tower, bin 150 rakımla Ankara’nın en yüksek bölgelerinden Oran’da inşa ediliyor. İTO Yatırım tarafından hayata geçirilen ve 48 katlı konut kulesinde 12 ayrı tip ve büyüklükte 306 dairenin bulunduğu One Tower, bünyesindeki AVM’siyle de öne çıkıyor.

İLK ÇEVRECİ PROJE

Başkent’in ilk çevreci kulesi olarak da bilinen Paladyum Beytepe ise hem yenilikçi mimarisi hem de farklı yapısıyla dikkati çekiyor. Bir yıl gibi kısa bir süre içinde yüzde 80’e yakın satış rakamına ulaşan Uzaltaş AŞ projesi Paladyum Beytepe, 110 metre yükseklikte Ankara manzarasını konut sahiplerine sunmayı hedefliyor.
Herkese uygun ayrıcalıkların bulunduğu Paladyum Beytepe’nin en dikkat çekici özelliklerinden birisi ise konut sahiplerinin evlerine daha inşaat aşamasındayken müdahale edebilmesi.

36 KATTAN GÖLE BAKACAK

Başkent Ankara’nın önemli eğitim kurumlarına yakın özel lokasyonundan dolayı özellikle velilerden talep gören Uptown İncek konutları 36 katlı dikey ve yatay mimarisiyle dikkat çekiyor.

LEMA Grup’un inşa ettiği Uptown İncek konutları, Mogan gölü ve orman manzarasıyla ev sahiplerine şehir yaşamında doğadan kopmayacakları bir hayat vaat ediyor. 3 katlı satış ofisiyle farklı bir özelliğe imza atan Uptown İncek’te inşaat kalitesi de yeterli seviyede bulunuyor.

İNŞAAT MAYISTA BİTİYOR

Başkent’in öne çıkan bölgelerinden biri olan Beytepe’de inşa edilen Elit Royal Residence, yaşam merkezlerine olan yakınlığı ve Beytepe Ormanı ve Ankara manzarasıyla dikkati çekiyor. 17 katlı Elit Royal Residence projesinde 4+1, stüdyo ve dubleks olmak üzere toplam 35 daire ve projeye değer katacak 5 adet mağaza bulunuyor.

30 yıla yakın bir süredir özellikle Ankara’da birbirinden önemli yapılara imza atan Elit Yapı tarafından projelendirilen Elit Royal Residence’da anahtar teslim tarihi ise Mayıs 2014’te yapılacak.

Kaynak: Milliyet

inşaat mühendisliği programları
İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

21.04.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3350 ₺ 3350 ₺ 3380 ₺
İzmir 3290 ₺ 3325 ₺ 3355 ₺
Karabük 3300 ₺ 3330 ₺ 3330 ₺
Biga 3330 ₺ 3355 ₺ 3380 ₺
Payas 3230 ₺ 3260 ₺ 3290 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ