Beşiktaş, İnönü için yıkı ve yapım izni almamış

Yazar:

25.01.2014

Kişi Okumuş

0 Yorum

Beşiktaş, İnönü için yıkı ve yapım izni almamış

Beşiktaş’ın yeni stat projesinde her gün bir gelişme yaşanıyor. Spor Genel Müdürlüğü (SGM), eskisinin yıkılıp yenisinin yapılması esnasında kendilerinden izin alınmadığını açıkladı. Siyah-Beyazlı kulübü protokol şartlarına uymamakla suçlayan SGM, mahkemeye gitmeye hazırlanıyor.

Beşiktaş, İnönü Stadı’nı yıkıp, yenisinin inşaatına başladı. Ancak bu duruma, Spor Genel Müdürlüğü (SGM) itiraz ediyor. Siyah-Beyazlı kulübe ilk uyarılarını gönderen SGM eski stadın yıkımı için kendilerinden izin alınmadığını ve yapımına başlanan stadın kaçak olduğunu iddia etti. Beşiktaş Belediyesi’nin inşaat yapılması için izin verme yetkisinin bulunmadığının altını çizen SGM, Siyah-Beyazlı kulübe gönderdiği yazıda protokol şartlarına uyulmasını istedi. Yazıda ilgili protokolde yıkımdan yenilemeye kadar spor teşkilatından izin alınması gerektiğine vurgu yapıldı. Belediyelerle ilgili yeni düzenleme, inşaat izni yetkisini büyükşehirlere veriyor. Yani yeni stadın inşaatına başlayabilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden izin alınması gerekiyor. Beşiktaş’ın inşaata izin almadığı yapılan incelemede ortaya çıktı.

Spor teşkilatını endişelendiren iki konu daha var. Birincisi, inşaatın finansmanının henüz garanti edilememiş olması. İsim hakkını alan Vodafone firmasının, inşaat tamamlanmadan para ödemeye yanaşmaması. Ayrıca SGM, isim hakkından düşecek payı da ödeme planına koymak istiyor. Protokol gereği Spor Genel Müdürlüğü’nün isim hakkından yüzde 25 pay alma hakkı bulunuyor. Spor Genel Müdürlüğü (SGM), daha önce de Siyah-Beyazlı kulübü alacaklarını ödenmediği gerekçesiyle mahkemeye vermişti. Şimdi ise hem izinsiz yıkım yapıldığı hem de izin alınmadan inşaata başlandığı gerekçesiyle SGM’nin mahkemeye gideceği belirtiliyor.

Kaynak: Zaman

inşaat mühendisliği programları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.02.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3270 ₺ 3270 ₺ 3300 ₺
İzmir 3180 ₺ 3210 ₺ 3240 ₺
Karabük 3220 ₺ 3250 ₺ 3250 ₺
Biga 3200 ₺ 3225 ₺ 3250 ₺
Payas 3260 ₺ 3290 ₺ 3320 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ