BEŞİKTAŞ İNŞAAT A.Ş. GENEL MÜDÜRÜ İHSAN COŞKUN :”KESİNTİSİZ 24 SAAT ÇALIŞIYORUZ”

Yazar:

07.02.2014

Kişi Okumuş

0 Yorum

BEŞİKTAŞ İNŞAAT A.Ş. GENEL MÜDÜRÜ İHSAN COŞKUN :”KESİNTİSİZ 24 SAAT ÇALIŞIYORUZ”

Beşiktaş Vodafone Arena Stadı inşaatı tüm hızıyla sürüyor.

Zemine beton dökülmeye başlandığı 17 Aralık’tan bu yana gece gündüz çalışılan statta kapalı tribün inşaatının yarısı tamamlandı. 1.katı biten kapalı tribün artık netbir şekilde görülebiliyor.

Beşiktaş İnşaat A.Ş Genel Müdürü İhsan Coşkun DHA’na yaptığı açıklamada başkan Fikret Orman’ın yoğun gayretleri ve desteği ile 24 çalışarak stadı belirtilen tarihtebitireceklerini söyledi.

”STAT İNŞAATI KESİNTİSİZ 24 SAAT DEVAM EDİYOR”

Stattaki inşaatın kesintisiz ilerlediğine değinen İhsan Coşkun; ”Stadın eski adıyla kapalı tribün şimdiki adıyla D blok dediğimiz bölgede 29 Aralık tarihinde temelin ilk betonu döküldü.29 Aralık’tan bu güne kadar 1. kat çıktı.Üst katının da kolon imalatları devam etmektedir.1 ay veya 40 günlük sürede yoğun bir çalışma yapılmıştır.24 saat esasına göre zaman zaman 2, zaman zaman 3 vardiya halinde çalışılıyor.Bu süre içerisinde temel imalatları bitirilmiştir. Otopark kolonları bitirilmiş ve üstündeki döşemenin betonları dökülmüştür.Eski açık tribün olan veşimdi A blok olarak adlandırılan bölümde temelin bir bölümünün imalatlarına başlandı. C blok yani yeni açığın ihalesi çıktı.Projesi ve her şeyi hazır,bu ayın12’sinde ihalesi yapılacaktır.” diye konuştu.

”ZAMAN KAYBINI 2-3 VARDİYA YAPARAK AŞIYORUZ”

Stat inşaatına başladıkları günlerde meydana gelen olayların ve yaşanan zaman kaybının aşıldığını belirten Coşkun” Zaman kaybını aşıyoruz zaten.Zaman kaybı bize çok bir şey kaybettirmedi,biraz harfiyatımızı geciktirdi.Biz onu süratle aşmaya uğraşıyoruz.2 vardiya 3 vardiya çalışma yaparak bu işi çözüyoruz” dedi.

”BAŞKAN VE YÖNETİMİN GAYRETLERİYLE TAŞERONLARIN PARASI ZAMANINDA ÖDENİYOR”

İnşaat işinde en önemli olayın taşeronlara ödenecek paralar olduğunu belirten Coşkun ”Ödeme konusunda sayın başkanımızın ve yönetim kurulumuzun büyükgayretleri var.Bu stadın bütün parasını Beşiktaş kulübü kendi bütçesinden karşılıyor. Başkanımızın bu güne kadar yaptığı ödemelerle,şu anda herhangi bir taşeronumuza hiç bir borcumuz olmadan işi devam ettiriyoruz.O da bizim hızımızıoldukça artıran bir unsurdur.Zaten para ödeyemezseniz iş yapamazsınız.Çok büyükfedakarlıklarla bu işi bu güne kadar götürdük.”şeklinde konuştu.

”BİZİM BURADA BULUNMA GAYEMİZ STADI BELİRTİLEN TARİHTE BİTİRMEK”

Son olarak stadı belirtilen tarihte bitireceklerini bir kez daha yineleyen İhsan Coşkun”taahhüt edilen tarihte bitireceğiz işi.Başkanımız ne söylemişse biz onuyerine getirmekle yükümlüyüz.Bizim burada bulunma gayemiz de o dur zaten.Başkanımız bir tarih söylemiştir, bu süreyi yerine getirmek için elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz.”diye konuştu.

AD (UD)

 

Kaynak: DHA

inşaat mühendisliği programları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

25.05.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3480 ₺ 3480 ₺ 3510 ₺
İzmir 3420 ₺ 3455 ₺ 3485 ₺
Karabük 3390 ₺ 3430 ₺ 3430 ₺
Biga 3440 ₺ 3465 ₺ 3490 ₺
Payas 3400 ₺ 3430 ₺ 3460 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ