BLACK FRIDAY ÖZEL EĞİTİM KAMPANYASI İÇİN TIKLA!

Bu Binaları Kim Yaptı?

Yazar:

27.10.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Bu Binaları Kim Yaptı?

Ankara’da Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) arazisinde yol çalışmaları sebebiyle bir kısım ağaçların yerinden sökülerek başka yere taşınmasına ‘yeşil katliam’ diyerek eylem yapan kesimlere Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’dan sert yanıt geldi. TBMM Genel Kurulu’nda CHP’li Kemal Değirmendereli’nin, ODTÜ’de yaşanan olaylara değinmesi üzerine söz alan Bozdağ, ‘ağaç katliamı yapılıyor’ denilerek ODTÜ’de çıkarılmak istenen eylemlerle Gezi olaylarının benzerlikler taşıdığına dikkat çekti. Türkiye’de 10 yıldır 2 milyar fidan dikildiğini hatırlatan Bozdağ, ağaç dikmenin de hizmet götürmenin de devletin görevi olduğuna vurgu yaptı. Bir kısım odakların, ağaçların arkasına saklanmak suretiyle bazı senaryolar icra ettiğini vurgulayan Bozdağ, ‘Biz bu senaryonun sahiplerini çok ama çok yakından tanıyoruz’ dedi. Bozdağ, ODTÜ’de koparılmak istenen fırtınaya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

Yeşili yok eden odtü

‘Şimdi ODTÜ Rektörü açıklama üzerine açıklama yapıyor. Acaba hukuktan mı korkuyor rektör, yoksa başkalarından mı korkarak açıklama yapıyor? Onu da merak ediyorum açıkçası. Kongre merkezi yapılmış, yeşil alanın tam da içinde. Otopark yapılmış yeşil alan. Alışveriş merkezi için ayağa kaldırıyorlar ya, alışveriş merkezi yapılmış. Tenis kortları yapılmış. Ağaç kesilerek yapılan lojmanlar var. Onlarca ağaç kesilerek ODTÜ’de hocalar veya başkalarına lojman yapılmış. Esas yeşili katleden, yeşilin içerisine, oradaki hocalara veya başkalarına lojman yapan, oraya alışveriş merkezleri, kongre merkezleri, otopark, tenis kortları yapan ve bugüne kadar bu adımları atan ODTÜ yönetimleridir.’

Daha önce neredeydiler

Bekir Bozdağ, ODTÜ arazisi içinde son 10 yıldaki yapılaşmaya dikkat çekti. ‘Ben merak ediyorum; bu alışveriş merkezi yapılırken, bunları protesto edenler neredeydi? Yoklar mıydı? O zaman o bilinç yok muydu? Tenis kortlarını, bu lojmanları ODTÜ’nün içerisine kim yaptı? Elbette ODTÜ yönetimi yaptı’ diyen Bozdağ, bu binalar yapılırken geçmişte tepki amaçlı haberlerin yapılmadığına da dikkat çekti.

kaynak: arkitera

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

18.09.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 2840 ₺ 2840 ₺ 2870 ₺
İzmir 2780 ₺ 2815 ₺ 2845 ₺
Karabük 2800 ₺ 2850 ₺ 2850 ₺
Biga 2800 ₺ 2820 ₺ 2840 ₺
Payas 2830 ₺ 2860 ₺ 2890 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ