Buat Klemenslerinde Alman Kalitesi

Yazar:

05.04.2017

Kişi Okumuş

0 Yorum

Buat Klemenslerinde Alman Kalitesi

Mesleki olarak elektrik iç aksamında kullanılan, bu konuda teknik donanıma sahip kişilerin kullandığı araç ve gereçlerdir. Buat ve Klemens iki farklı gereçtir. Ancak farklı olmalarına karşın ikisi de tek başına kullanılmazlar. Çünkü bunlar birbirini tamamlayan iki ayrı gereçlerdir.

 

Buat klemens olarak bir arada kullanılan elektrik ve elektronik aparatlarından biri olan klemens, birçok parçaya ayrılmış olan elektrik kablolarını birbirine bağlayarak bir bütünü ortaya çıkartırlar. Buat ise, bu birden çok olan bağlantıları birbirine ekleyen, birleştiren aletlerdir.

 

Klemens Çeşitleri

 

Klemenslerin birden çok çeşitleri vardır. Bunlar,

 

  • -şapkalı klemense
  • -tırnak şeklinde klemens
  • -bakır klemens,
  • U şeklinde klemens,
  • -T şeklinde klemens,
  • -ray klemens
  • -buat klemens

 

 Buat Klemensler

 

Buat klemensler yuvarlak simit şeklindedir. Yani kısaca klemensler kabloları birbirine bağlayan aletlerdir. Bunlar plastik, metal ve porselenden yapılırlar. Buat klemensler küçük olmalarına rağmen çok önemli görevlere sahiptirler. Hangi elektrik veya elektronik alet için kullanılacaksa o aletin yüklenmesi gereken enerjinin taşıyıcılarıdır. Dolayısıyla seçilirken, en doğru ve en kaliteli olanın seçilmesi son derece önemlidir. Bundan dolayıdır ki, uluslararası kalite standartlarına uygun olması gerekmektedir. Buat içine yerleştirilen klimenslerin 950 derece ısıya dayanabilir olması gerekir, bu nedenle bu dayanıklılığa sahip olanların tercih edilmesi güvenlik sağlamaları açısından önemlilik arz etmektedir.

 

Buat içi klimenslerin üretimi her geçen gün biraz daha farklı ve daha dayanıklı olmaktadır. Son zamanlarda üretilen gelişmiş teknolojik aletlerin dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması açısından Buat içi klimenslerin de o ölçüde sağlam ve güçlü taşıma kapasitesine sahip ürün olmaları tercih edilmektedir. Özellikle son zamanlarda en çok tercih edilen buat klemensler şeffaf olarak üretilenlerdir. Çünkü bağlantının nasıl yapıldığı, doğru yâda yanlışlığının kısa sürede fark edilip müdahale etme şansının bulunmasıdır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, elektrik ve elektronik cihazların iç aksamı için gerekli buat kölemenseler talepler doğrultusunda, üretilmektedirler.

Elmark Plus

inşaat mühendisliği programları
İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

16.09.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 2870 ₺ 2870 ₺ 2900 ₺
İzmir 2810 ₺ 2845 ₺ 2875 ₺
Karabük 2850 ₺ 2950 ₺ 2950 ₺
Biga 2860 ₺ 2880 ₺ 2900 ₺
Payas 2850 ₺ 2880 ₺ 2910 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ