-

Bursa Yıldırım, vizyon projelerle geleceğe yürüyor!

Yazar:

09.10.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Bursa Yıldırım, vizyon projelerle geleceğe yürüyor!

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD) Başkanı Adil Gökçadır, Başkan Yardımcısı Mustafa Andıç, yönetim kurulu üyeleri Ahmet Tahtalı ve Hüseyin Kul’u ağırladı. Yıldırım Belediyesi Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda ilçedeki kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında gelinen son aşamalar hakkında bilgi veren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, hayata geçirecekleri vizyon projelerle Yıldırım’a ‘altın dönem’ yaşatacaklarını söyledi. Yıldırım’ın kaderini değiştirecek projelerin yatırımların temellerini atmaya başladıklarını aktaran Başkan Edebali, “Yıldırım’ın geleceğini inşa etme yolunda hedefe emin adımlarla yürümeye devam ediyoruz. Eşi benzeri olmayan projelerimizle sadece Bursa’da değil Türkiye’de örnek bir ilçe konumuna geleceğiz” diye konuştu.

 

YILDIRIM’DA VİZYON PROJELER

Kapsamlı kentsel dönüşüm projeleri ile Yıldırım’ı hem fiziksel hem de sosyal yönden geleceğe taşıyacaklarını vurgulayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Kentsel dönüşümde insanların yaşamına uygun alanlar yapamazsak tam anlamıyla başarıyı yakalayamayız. Yıldırım’daki en önemli amacımız insanların mağdur olmayacağı bir dönüşüm hamlesini tam anlamıyla gerçekleştirmek olacaktır” şeklinde konuştu. Projesi tamamlanan vizyon projeler hakkında da bilgi veren Başkan Edebali, “Türkiye’nin en büyük spor kompleksi olacak 5 bin kişilik kapasiteye sahip spor kompleksimizin temelini attık. . Ülkemizde bir ilk olacak Bursa’nın en büyük yatırımlarından birisi Sular Vadisi ve Doğa Parkı’nın temeli için artık gün sayıyoruz. Molla Yegan Kültür Merkezi, Osmanlı Çarşısı, Değirmenönü-Karapınar ve Vatan mahallelerinde inşa edilecek Gençlik Merkezleri’nin yanı sıra Mimarsinan, Piremir ve Millet mahallerinde yapılacak kapalı pazaryerleri ile ilçemizin kültürel ve sosyal yaşamına artı değerler katacağız” ifadelerini kullandı.

 

‘FİZİKİ VE SOSYAL DÖNÜŞÜMLER ÖRNEK OLACAK’

Mevlana Ulus Kentsel dönüşüm projesi hakkında da ayrıntılı bilgi veren Başkan İsmail Hakkı Edebali, bölgede yaşayan insanların sosyal yaşamlarına uygun, daha mutlu ve huzurlu olabilecekleri mekanları tasarladıklarını söyledi. Proje tamamlandığında bölgenin çekim merkezi haline geleceğini de ifade eden Başkan Edebali, “Yeni planımız doğrultusunda bu bölgemizde geniş yolları, ticari alanları, sosyal donatı alanları, eğitim, sağlık ve spor alanları ile yeni bir yaşam alanı oluşturacağız. Bu bölge ve Yıldırım’ın genelindeki en önemli amacımız şu an burada oturan vatandaşlarımızın dönüşüm sonrası da yine aynı bölgede yeni konutlarda yaşamasıdır. Bu haliyle de proje tamamlandığında Türkiye’de dönüşüme örnek bir çalışma ortaya koymuş olacağız” dedi. Kentsel dönüşüm projesinin temelini ‘vatandaş rızası’ oluşturduğunu bir kez daha hatırlatan Başkan Edebali, “Kentsel dönüşümün başarılı olduğu yerlerde vatandaş ve belediyenin yakın işbirliği gerçekleştirerek bu başarıyı elde ettiklerini görüyoruz. Bu hedef doğrultusunda vatandaşı mağdur etmeden tamamlanacak kentsel dönüşüm bizlerin övünç kaynağı olacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

 

BAŞKAN EDEBALİ’YE ÖZEL TEŞEKKÜR

İMSİAD Başkanı Adil Gökçadır ise Yıldırım Belediyesi’nin kentsel dönüşüm projelerini yakından takip ettiklerini belirterek, dönüşüm hamlesinin Yıldırım’ın çehresini değiştireceğine inandığını söyledi. Yıldırım Belediyesi ile birlikte kentsel dönüşüm hamlesinde ortak hareket etmek istediklerini de aktaran Gökçadır, “Bundan önce Yıldırım Belediyemiz ile ortak çalışmalara imza atmıştık bundan sonra da çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Başkanımızın kentsel dönüşüm konusuna ne kadar önem verdiğini biliyoruz. Bu konuda kendilerini özellikle tebrik ediyorum. Bizler her zaman kentsel dönüşümün bir plan sonrası yapılmasını aksi halde bina dönüşümünden öte gidemeyeceğini ve sabırla, kararlılıkla sürdürülmesi gerektiğini söylüyoruz. Hayata geçecek vizyon projeler, Yıldırım’ı sadece Bursa’da değil aynı zamanda Türkiye’de örnek bir ilçe haline getirecektir” şeklinde görüşlerini belirtti.

Yıldırım Belediyesi

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS