-

Cadılar Bayramı’nda Mimar Gibi Giyinme Rehberi

Yazar:

30.10.2014

Kişi Okumuş

0 Yorum

Cadılar Bayramı’nda Mimar Gibi Giyinme Rehberi

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Son birkaç yıldır mimarlık, popüler kültür ile dans halinde: Amerikalı şarkıcı Pharrell, Zaha Hadid’in en yakın dostu; Brad Pitt “Frank Gehry”vari şeyleri işaret ediyor, Kanye (West) de doğal olarak mimarlık konusunda bir numara olduğunu düşünüyor.

Yani kısacası, artık Cadılar Bayramı partilerinde insanların Le Corbusier kostümüyle ortaya çıkmalarının tam vakti.

Hangi dehanın kostümünü kullanacaksanız kullanın, sesinizi umutsuzca idealist bir tonda ayarlayın ve yüz ifadenizi oldukça düşünceli konuma getirin. Arkadaşlarınız kim olduğunuzu anlamazsa eğer, donakalmış ifadenizi takının.

Not: Korku seviyesini arttırmak için kostümün önüne “ölü” kelimesini ekleyebilirsiniz. Tabii unutmayın; eğer mimar gerçekten öldüyse pek de komik olmayabilir.

Kostüm: Zaha Hadid

zaha

Neye ihtiyacın var: Zaha’nın parametrik tasarımın vaftiz annesi olduğu düşünülürse, giyeceğiniz her şeyin bazı kriterleri karşılaması gerekiyor: İlkokul 5. sınıfta gittiğiniz çiftlik gezisinde toplanmış gibi mi gözüküyor? “Tasarım” kavramına içten bir saldırı mevcut mu? Eğer cevaplar evet ise, bulduğunuz kostüm bir harika. Bir zamanlar Elke Walter, Issey Miyake ve Yohji Yamamoto’yu “çok modern parçalar” ürettikleri için tercih eden Hadid nedenini “antik ürünler gibi bakım gerektirmiyor” şeklinde açıklamıştı. Kısacası, 20$’a mal edeceğiniz Darth Maul (Starwars karakteri) pelerini ve mor rujunuzla birlikte kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Kostüm: Le Corbusier

lecorbusier

Neye ihtiyacın var: Bir kruvaze, terziden çıkmış mükemmel kesim bir takım elbise, uzun bir pipo, üst dudak ve önceden bakışlarınızla pratik etmeniz gereken sade oval bir gözlük. Tartışmasız mükemmelliği, estetik kolonyalizmi ve modernist mirası ile bilinen Le Corbusier olursanız, sesinizi yükseltmek yerine daha alçak bir tonda konuşmalısınız. Sadece kelleşmeniz gerektiğini unutmayın.

Kostüm: Anonim Kadın

kadın

Neye ihtiyacın var: Bu aslında 2 kişilik bir kostüm. Yanınızda duran kişi eminiz sizden daha ünlü ama aynı zamanda uykuya daha az ihtiyacı var. Bu kostüm için en gerekli olan, gözaltı torbaları yapabilmeniz için bir adet Sephora mor göz farı paleti. Bunun yanı sıra saçlarınızı en tepeden sıkıca bir şekilde tutturmanız lazım ve lütfen pahalı kiyafetler giymediğinizden emin olun. Yanınızdaki ünlüden daha çok dikkat çekmenizi istemeyiz.

Kostüm: Daniel Liebeskind

liebeskind

Neye ihtiyacın var: Bu kostüm, tüm arkadaşlarının arkasından, hatta bazen yüzüne karşı dedikodu yaptığından habersiz kişiler için çok uygun. Diğer star mimarlarınkiler gibi yavan da değil. Kendini farklı gören Daniel Liebeskind, papyon ya da kaplumbağa kabuğundan ısmarlama gözlük gibi klişe aksesuarlar takmıyor. Matrix filmindeki Tirinity ile garson kıyafetinin karışımı olan bu kostümde Liebeskind bir siyah balıkçı kazağı ile deri bir paltoyu eşleştiriyor. Ama tabii ki, bu kombini bir adet siyah geyik derisi kovboy çizmesiyle tamamlamanız şart, unutmayın siz hala mimarsınız.

Kostüm: Mamah Bortwick Cheney

Neye ihtiyacın var: MBC bir anne, feminist ve cani bir olayın kurbanı olarak biliniyor. Yaşamı aklen dengesiz bir uşak olan Julian Carlton’ı işe almasıyla hızlı bir şekilde son buldu. Frank Lloyd Wright’ın mimarlık okulunda verilen bir akşam yemeği partisinde o ve yanında diğer konuklar uşak tarafından çıkarılan yangında öldüler. Belki de mimarlığın en gizemli hikayelerinden biri bu. Kostüm, Viktorya dönemine ait bir elbise, inci aksesuarlar, beyaz bir makyaj ve bol miktarda kan içermeli.

Kostüm: Adolf Loos

adolfloos

Neye ihtiyacın var: Loos der ki; “Her şey, göze çarpmayacak bir şekilde giyinmek ile ilgili.” Loos, öne çıkmamaya inanıyordu, hatta öyle ki; Viyana’daki ilk standartlar savunucusu oldu. Eğer hayatta olsaydı Loos, bu kostüm için muhtemelen sizin sadece normal kıyafetler giymenizi isterdi. Kısacası donuk olabilir ama ucube gibi giyinmemelisiniz. Loos’un dediği gibi; “Münferit giyim tarzı, sadece sınırlı entellektüel kapasiteye sahip insanlar içindir.”

Kostüm: Charles Renfro

charlesrenfrero

Neye ihtiyacın var: Charles Renfro, ya da Observer’ın taktığı lakap ile “yaramaz mimar” aslında mimar olmayanların mimarı. Kavramsallaştırdığı Highline, ICA ve Lincoln Center projeleriyle marjinal bir çizgisi olan Renfro öyle bir kostüme işaret ediyor ki, başkalarının giydiğiniz kostüm ile ilgili ne düşündüğünün hiçbir önemi yok. Önerilerimiz, Member’s Only’den bir ceket, altın renginde bir şort, aksesuar olarak da bir spor bandı, madalyon ve dizaltı çorap.

Kostüm: Denise Scott Brown

denisescottbrown

Neye ihtiyacın var: Samimi olalım, rahat kıyafetler giymeli, elinizdeki içkiyle dolaşırken herkese nasıl olduğunu sormalı ve saat sekizi geçmeden yatakta olmalısınız. Kendini mimarlığın büyük annesi olarak nitelendiren Denise Scott Brown, postmodern teorinin ilk kadın hükümdarı ve komik şekillere sahip kazaklar giymeyi çok seviyor. Gevşek hırkalar, saçma broşlar, çiçek desenleri ve gözlükler. Yalnız unutmayın, büyükanne gibi değil, büyükannenin işaret ettiği dilin yeniden yorumu olarak giyinmelisiniz.

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS