-

Çatalca’daki metruk binalar yıkıldı!

Yazar:

31.12.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Çatalca’daki metruk binalar yıkıldı!

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Çatalca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, çevreye ve vatandaşa sıkıntı doğuran metruk binanın yıkımını gerçekleştirdi.

Çatalca Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde birçok farklı ekiple gruplar halinde çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Ferhatpaşa Mahallesi Öğretmenevi karşısında bulunan 117 Ada 23-24-26 Parseller içi metruk bina yıkımı gerçekleştirildi.

Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği önemli

İlçede bulunan metruk binaların can ve mal güvenliği açısından tehlike oluşturduğunu ifade eden Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara “Ekiplerin çalışmaları neticesinde ilçedeki metruk binalar yıkılarak enkaz kaldırma işlemleri gerçekleştiriliyor” şeklinde açıklama yaptı. Bu çalışmalarla temiz bir çevre kazandırılacağının da altını çizen Başkan Cem Kara, “Yıkılmaya yüz tutmuş eski binalar vatandaşlarımız tarafından da şikayet konusu oluyor. Kötü niyetli kişiler tarafından kullanılmasına izin vermemek adına yıkım çalışmalarımızı yapıyoruz. Tehlike ve görüntü kirliliğine neden olan can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk binaları temizliyoruz.” diye konuştu. Mahalle sakinlerinin rahatsızlığı ve şikâyetinin söz konusu olduğunu kaydeden yetkililer ise konuya dair yaptıkları açıklamada “Binanın taşıyıcı sistemi sıkıntılı, çatısı eskimiş ve duvarları dökülmüştü. Bu da çevre için tehlike arz etmektedir” dedi. Ekipler tarafından gerekli önemlerin alınmasının ardından Hallaçlı Mahallesi’nde bulunan metruk binanın da iş makinesi tarafından yıkımı gerçekleştirildi ve temizleme çalışması yapıldı.

Birçok mahallede çalışma yapıldı

İzzettin Mahallesi Kestanelik Caddesi yolu yanında büz döşeme çalışmasını yapan ekipler birçok mahallede farklı çalışmaya daha imza atıyor. Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’nın yerinde inceleyerek tespit ettiği sorunlara acil müdahale eden ekipler vatandaşların kış aylarında daha rahat kullanılabilmesi için Belgrat Mahallesi Mızrak Sokak yan yola, Ferhatpaşa Mahallesi Ayder Sokak yoluna ve İnceğiz Mahallesi Mehter Çıkmazı Sokak yoluna stabilize malzeme serimi yaptı. Yapılan çalışmalar vatandaşların ve bölge halkının büyük memnuniyetine neden oldu.

Parke yollar onarıldı

Ramazan Semercioğlu Sokak genelinde kilitli parke olan yollarda çalışmalara başlayan Fen işleri Müdürlüğü ekipleri parkelerde oluşan çökme ve kırılmalar yada zaman aşımı ile yıpranan kırılan hasarlı durumdaki kilitli parkelerin tamir, onarım ve yenileri ile değiştirilmesi, çökme olan yerlerde altlarına gerekli dolgunun yapılarak yeniden eski görünümün ve ilk yapıldığı haline çevrilmesi amacıyla çalışmalarını hızla sürdürdü. Akalan Mahallesi Yeperenler Sokak’ta da parke olan sokaklarda gerekli düzenlemeleri yapan ekipler aynı bölgede köprü yapımını tamamlayarak etrafına taş duvar yaptı ve köprü üstü yola parke taş döşedi. Karadeniz Caddesi kaldırım üzerindeki aydınlatma direklerini uygun alanlara deplase eden ekipler, çalışmalara tespit edilen yerler dahilinde ara vermeden devam edeceklerini bildirdi.

Çözüm odaklı hizmet ediyoruz

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara vatandaşların rahat ulaşım sağlamaları için çalışmaların ağır kış şartlarında da devam ettiğini ifade ederek “Çözüm odaklı hizmet ilkesiyle hareket ediyoruz. Ekiplerimiz ağır geçen kış mevsiminde zaman zaman eksi 5 dereceye düşen hava şartlarına rağmen çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçe merkezinde ve mahallelerde birçok yol ağında bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Sıkıntılı olan yol, kaldırım ve yol döşemesi tamiratlarına ağırlık verdik” şeklinde konuştu.

Çatalca Belediyesi

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS