Danfoss Sürücüleri

26.06.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum

Danfoss Sürücüleri

Hem VLT, hem de VACON AC sürücüleri içerene danfoss sürücü ürünleri doğru sürücü ihtiyaçlarınızı bulabilmeniz açısından farklı kategorilerde sunulmaktadır. Hizmetler içerisinde orijinal yedek parçalar, sürücü yapılandırma çalışmaları, teknik dökümantasyon çalışmaları bulunmaktadır. Enerji verimliliği ödülünü alan dafnos drives yenilikçi yönleri, basitlik sanayi geniş uygulama yelpazesi ile çok mükemmel bir enerji tasarrufu sağlamaktadır. Özellikle perakende ortamında soğutma uygulamaları ile kullanılmakta ve bu alanda enerji tasarrufu en üst seviyeye çıkmaktadır. Düşük maliyeti, kolay kurulumu ile ürünler geleceğin tedarikçileri tarafından da çok fazla tercih edilecektir.

 

Ac Sürücü Nedir?

 

Yaşam tarzımızı ve dünyamızı daha sürdürülebilir yapma konusunda ac sürücü nedir cevabı öne çıkıyor. Elektrikli motorun hızını kontrol etmek için kullanılan bir aygıt olan AC sürücü, süreç denetimi geliştirmede çok etkilidir. Enerji kullanımını azaltma ve enerji tasarrufu sağlama adına da çok önemli kullanımı olan AC Sürücü, motor denetimi ve uygulamaları üzerindeki mekanik baskıyı azaltmaktadır. Elektrikli motorlara dayanana çeşitli uygulamaların işletimini iyileştirmek içinde kullanılan bu sürücüler; rüzgar, güneş ve gelgitler gibi yenilebilir ve doğal kaynaklardan elde edilen enerjiyi dönüştürmekte faydalıdır.

 

Danfoss Drives Ürünleri

 

VLT sürücüleri özel uygulama gereksinimlerine uygun olarak tercih edilen kullanıcı dostu ürünlerdir. Danfoss AC sürücüleri motor üreticilerinden bağımsız olmaktadır ve motor teknolojilerine uygun olmaktadır. Bütçenize tasarruf sağlayan bu ürünler, güvenilirdir. Düşük voltajlı sürücüler danfoss frekans konventörü ile fayda sağlar. Akuple sürücüler hareket kontrol sürücüleri, motorlu redüktörü ve yumuşak yol vericileri bulunuyor.

 

Vacon Sürücüleri ise proses kontrolü ve enerji verimliliği sağlamaktadır. Hava ve sıvı soğutmalı sürücüleri içeren modellerinde 0,25 kW ve 5,3 MW güç aralığında seçenekler bulunuyor.

 

Endüstriyel Çözümler

Bu alanda danfoss 100 kw sürücü gibi 800 kW enerjiye sahip modeller bulunabilir. Pek çok motor teknolojisine uyum sağlayan sürücüler, Vcon 100 Endüstriyel sürücüler sabit güç ve tork özellikleri ile zorlu koşullarda çalışmaktadır. Otomotiv sektöründe dafnoss teknolojileri ile verimlilik artmaktadır. Toplu taşımanın hızlı, güvenli, verimli ve konforlu olması için soğuk zincirinin korunması çok önemlidir. Ticari binalar için maliyet tasarrufu sağlayan bir çözüm olmaktadır. Yeni inşa edilmiş binalarda ise daha iyi geri dönüşümlü bir yatırım olmaktadır. İlçe enerjisi, enerji ve doğal kaynaklar, yiyecek ve içecek, sanayi, deniz, mobil hidrolik, soğutma ve klima, su ve atık su alanlarında da uygulamalarda danfoss sürücüleri ile verimli kullanımlar elde edilmektedir.

 

VLT HVAC Serisi

 

Bu seri pompa ve fan uygulamaları için tasarlanmıştır. HVAC sistemleri temel gereksinimleri karşılayacak şekilde tasarlanmakta ve merkezi sistemlere danfoss hvac sürücü modelleri kolay bir şekilde adapte olmaktadır. Bu uygulamalarda kompresör, pompa, özel fan için sürücüler kullanılıyor. Danfos sürücüler soğutma, ısıtma, yüksek basınçlı pompalar ve güç çözümleri, yangınla mücadele, silikon gücü olarak çeşitli alanlarda verimli kullanımlar sağlamaktadır.

Kaynak: http://miksendustri.com/danfoss-hvac-surucu/ 

 

inşaat mühendisliği programları
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

20.01.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 2910 ₺ 2910 ₺ 2930 ₺
İzmir 2850 ₺ 2880 ₺ 2910 ₺
Karabük 2820 ₺ 2890 ₺ 2890 ₺
Biga 2870 ₺ 2880 ₺ 2890 ₺
Payas 2800 ₺ 2825 ₺ 2850 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ