Dereye Beton Döktü, Faturayı İşçiye Kesti!

Yazar:

20.03.2014

Kişi Okumuş

0 Yorum

Dereye Beton Döktü, Faturayı İşçiye Kesti!

Isparta’nın Sütçüler ilçesinde Yukarı Köprüçay Havzası’nda yapımı devam eden Kasımlar Barajı ve HES projesine ait beton tesisinden nehre beton atığı döküldüğü tespit edildi.

Evrensel’den Yusuf Yavuz’un haberine göre, skandal uygulamadan çalışanını sorumlu tutan HES şirketi, 7 aydır şöför olarak çalışan 34 yaşındaki Savaş Altuntaş’ın işine son verdi. Şirket böylece, aylardır sürdüğü iddia edilen uygulamanın faturasını çalışanına kesti.

 

İşten çıkarmayla ilgili şirket yetkilisi, “Bilgim yok” demekle yetindi.

‘Bize ne söylenirse onu yapıyoruz’

Yaklaşık 7 aydır şirketler grubuna bağlı baraj şantiyesinde çalıştığını anlatan işten çıkartılan Kasımlarlı Sürücü Savaş Altuntaş, “Burada bize ne söyleniyorsa onu yapıyoruz. Daha önce de bizim karşı çıkmamıza rağmen benzeri uygulamalar yapıldı. Bu olay ortaya çıkınca da bundan beni sorumlu tutarak işime son verildi. İşten kendi isteğimle ayrıldığıma dair bir belge getirdiler önüme ancak bunu imzalamadım. Haklarımdan vazgeçmemi istiyorlar. Ancak bu konuda hukuki yollardan haklarımı arayacağım” diye konuştu.

Şirketler Grubu’nun Enerji Koordinatörü, Köprüçay’a beton atığı döküldüğüne dair fotoğraflar ve video görüntülerini yalanladı.

Çevreye uyumlu tecrübeli çalışan bir şirket olduklarını iddia eden yetkili, “Bizim böyle bir şey yapmamız mümkün değil. Bu tür atıkların nereye ve nasıl döküleceği bellidir. Eğer böyle bir şey olmuşsa bu kasıtlı yapılmıştır” görüşünü savundu.

Bilgisi yokmuş!

Nehre beton dökülmesiyle ilgili sorumlu tutulan mikser sürücüsünün işten çıkarıldığı yönündeki iddialar ile ilgili yetkili, “Şirketimizde her zaman işten çıkarmalar, işe almalar oluyor. Bu da rutin bir uygulama olabilir. Bu konuda bir bilgim yok” dedi.

Kaynak: yapi.com.tr

 

 

inşaat mühendisliği programları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

19.03.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3310 ₺ 3310 ₺ 3350 ₺
İzmir 3220 ₺ 3255 ₺ 3285 ₺
Karabük 3200 ₺ 3240 ₺ 3240 ₺
Biga 3210 ₺ 3235 ₺ 3260 ₺
Payas 3200 ₺ 3230 ₺ 3260 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ