Devren İlanlar

Yazar:

07.02.2020

Kişi Okumuş

0 Yorum

Devren İlanlar

Bir işletmenin ya da bir işyerinin devri için belli başlı bazı nedenler vardır. Devreden kişi, özel bir durumu nedeniyle başka bir şehre taşınacak olabilir. İşinden sıkılmış ve artık başka bir sektörde çalışıp kazanç sağlamak istiyor olabilir. Birkaç sektörde birden çalıştığından, iş ile yeterli ölçüde ilgilenemiyor olabilir. Sağlık sebepleri yüzünden işini devrediyor olabilir. Ya da iş sahibinin vefatı nedeniyle, kişinin varisleri tarafından işyeri devren satılık ya da kiralık olabilir.

Bunlar belli başlı bazı devir sebepleridir. Hazır bir işi devir almanın da avantajları bulunmaktadır.

Devren Hazır İşyeri Avantajları

Bir işyerini en baştan kurmaktansa, devir almak daha iyi kazançlar sağlayacaktır. Her şeyden evvel işletme için işyeri bulma, iç ve dış dekorasyon, gerekli izinleri almak, iş için deneyimli eleman bulmak gibi pek çok maliyetten kurtulmuş olacaksınız.

Bir önemli husus da, bilinen bir işyeri olduğu için hazır müşteri portföyüne sahip olma durumunuz da mevcut. Müşteri, kişi değişikliğini ilk zamanlarda biraz yadırgasa da, daha sonra çalışma durumunuzu ve kaliteli hizmetinizi gördüğünde size alışacak ve sizinle çalışmaya devam edecektir.

Bir önemli kazancınız ise para ve emek kaybınız da olmayacak. Çünkü bir işletmeyi kurmak, kazanç sağlamak ve piyasada tanınıp belli bir pazar payına ulaşmak için, en az 6 ay en çok 3–5 senelik bir zamana ihtiyaç duyulmaktadır. Bir işyerini ya da bir şirketi, devren satın aldığınızda ya da kiraladığınızda artı avantajlarından yararlanmış olacaksınız.

Hangi Alanlarda Devren İşyeri Sahibi Olabilirsiniz?

Hemen hemen her alanlarda verilen ilanlarda görmekteyiz ki, sektörler doğru yatırım yapıldığı takdirde iyi kazançlar getirmektedir. Yatırım amaçlı ya da işletmek amaçlı devren yatırımlarda, bilgisi olunmayan ya da eğitim olunmayan alanlarda işe başlanması pek uygun olmaz. Bunun için eğer bir bilgi birikiminiz ya da tecrübeniz mevcutsa; oto yıkama, oto servis gibi otomotiv sektöründe, cafe ve restoran işletmelerinde, organizasyon firmalarında ya da reklâm firmalarında şansınızı deneyebilirsiniz.

Diğer talep gören sektörler ise; gıda sektörü, inşaat sektörü, kozmetik, nakliyat, kuaför ve güzellik salonları ve çiftlik işletmeciliği alanlarında devir ilanlarını sıkça görmeniz mümkün. Önemli olan bütçeniz, ekonomik imkânlarınız ve gerçekten yapabileceğinize olan inancınız.

 

Örnek devren ilanlar’ı inceleyerek, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlanlar Size Neyi Gösterir?

Sektör: Hangi alanda iş yapılacaksa o sektör ilanlarda belirtilir.

İlanı Verenin İsmi: İş sahibinin adı belirtilir ve kiminle muhatap olmanız gerektiğini bilirsiniz.

İşin Maliyeti (Sermayesi) : Her işin bir maliyeti olduğu gibi, devir yapılacak işin bedeli de bu ilanlarda belirtilir.

İşletmenin Bulunduğu İl: İlgilendiğiniz ilan yani devren satılık ve kiralık olan iş, başka bir şehirde olabilir. Şehrin yazılmasındaki amaç, işletmenin hangi şehirde olduğunu belirtmektir ki ilgilenen insanların işin bulunduğu ile göre karar vermesi gerekebilir.

Devren İşyeri

Bir işi devir almak, işyeri ile ilgili tüm hakları da almak demektir. Yani devir aldığınız işyerindeki tüm ekipmanlar, makineler, müşteriler, tedarikçiler, o zamana kadar üretilen tüm mallar ve personel artık sizin sorumluluğunuza verilecektir.

Bir işyerini devralmanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Yatırımcıya para tasarrufu sağlar. Hazır müşterileri vardır. Tedarikçileri hazırdır. Bir teknik yapısı ve hazır web sitesi vardır ki bu site kolaylıkla geliştirilebilir.

Devredilen işyerlerinin bir nakit akışı ve karı vardır. Bu da kazançların iyi olması anlamına gelir ki yatırım yapan kişi kısa sürede yatırımını geri alacaktır.

Hemen hemen her sektörde bir devren işyeri ilanı bulmak mümkün. Bunun için önemli olan bütçenize ve size uygun işi bulabilmek.

 

Bu alanda yeni bir yatırım yapmak isterseniz, Türkiye’nin en büyük devren işyeri ilanları sitesi olan Kobi Vadisi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Devren Yatırım

Devredilen her iş, kişinin işi kişinin kendisinin yapacağını göstermez elbet. Devren yatırım ilanları da hazır işin daha da geliştirilmesi ya da bir fikre yatırım yapmak ve sponsor olmak olarak da yapılabilir.

Hazır işine ya da yeni kuracağı işe sermaye bulmak için yatırımcı arayanlar, bir etkinliğe sponsor arayanlar, bir fikri olup hayata geçirmek isteyenler, yeni ve yenilikçe girişimler, ortak arayanlar ve hisse satın almak isteyenler için de yatırımcı ve yatırım imkânları bulunmaktadır.

Devren Satılık

Bir marka sahibi olmak, yatırım yapıldığında iyi kazanç getiren bir durumdur. Marka, tanınırlığın simgesidir ve oluşturmak hiç de kolay değildir. Emek ve zaman gerektirir. Bu yüzden hazır marka sahibi olmak, büyük avantajlar sağlayacaktır.

Marka sahibi olmak kadar bir şirket kurmak da ekonomik ve toplumsal bir savaş gerektirir. Bu yüzden bir şirket satın almak ya da şirkete hissedar olmak, çok fazla emek ve zaman harcamadan, sadece maliyetlerine katlanılarak, iyi getirisi olan bir işe sahip olmak demektir.

Devren Kiralık

Bir şirkete ya da işletmeye bağlı olarak birkaç işyeri bulunabilir. Bu yüzden iş yoğunluğundan dolayı da bu işyerlerinden birini devren kiralama imkânı sağlanmıştır. Devren kiralama imkânı, kiralanan üzerindeki tüm kullanım haklarını devralanın üzerine geçirmektedir. Mülkiyet sahibine aittir ancak sadece kiralayan aldığı işletmeyi kiralık olarak kullanabilir.

Pek çok kişi tarafından devren satın alma ya da devren kiralama tanımları karıştırılsa da, biri devralan kişiye tamamen sahiplenme hakkını, diğeri ise malın mülkiyetinin mal sahibinde kalarak kiralayana sadece kullanım hakkını vermektedir.

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.

İnşaat Gündemine Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (TEMMUZ AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

İnşaat Proje Okuma Eğitimi - Mimari/Statik/Mekanik/Elektrik - 50 TL   SATIN AL
İnşaat Projelerinde Metraj, Keşif, Bütçe ve Hakediş Eğitimi - 70 TL   SATIN AL
Tüm Aşamalarıyla İnşaat Eğitimi - AUTOCAD/STA4/EXCEL/PROJECT - 50 TL   SATIN AL
Primavera P6 ve Excel ile Planlama ve Bütçe Analizi Eğitimi- 50 TL   SATIN AL
REVİT Architecture Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
Sta4CAD Eğitimi - 40 TL   SATIN AL
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
MS PROJECT Eğitimi - 60 TL   SATIN AL

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

09.07.2020 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3500 ₺ 3480 ₺ 3460 ₺
İzmir 3415 ₺ 3395 ₺ 3350 ₺
Karabük 3480 ₺ 3430 ₺ 3380 ₺
Biga 3430 ₺ 3410 ₺ 3390 ₺
Payas 3460 ₺ 3430 ₺ 3400 ₺
Gebze 3430 ₺ 3415 ₺ 3400 ₺
Samsun 3480 ₺ 3480 ₺ 3420 ₺
Ankara 3500 ₺ 3470 ₺ 3440 ₺
Bursa 3480 ₺ 3460 ₺ 3415 ₺
Kütahya 3480 ₺ 3460 ₺ 3415 ₺
Sivas 3510 ₺ 3480 ₺ 3450 ₺
Detaylı Görünüm
kiralık jeneratör

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ