Doğru Seçilen Elektrikli Isıtıcı İle Kışın Keyfini Doyasıya Çıkarabilirsiniz!

Yazar:

07.12.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum

Doğru Seçilen Elektrikli Isıtıcı İle Kışın Keyfini Doyasıya Çıkarabilirsiniz!

Yaklaşmakta olan kış günlerinin olmazsa olmazı kuşkusuz  sağlam bir elektrikli ısıtıcı! Kimi zaman ısıtıcıların kıralı kombinin bulunduğu mekanlarda bile ihtiyaç olunan büyük kurtarıcı… Kullanıcı ihtiyaçları göz önünde bulundurularak her geçen gün yepyeni teknolojilerle geliştirilen elektrikli ısıtıcı modelleri, daha fazla tasarruf sağladıkça çok daha fazla tercih ediliyor. Hal böyleyken de özellikle kullanım alanına göre farklılık kazanıyor. Kullanıldığı alanın türü, genişliği ve kullanım amacı belirlenerek seçilen ısıtıcıdan alınacak verim de artıyor. Evlerinizde, iş yerlerinizde ve açık alanlarda kullanılmak üzere üretilmiş çok çeşitli modeller bulunuyor. İhtiyaçlar ve beğeniler doğrultusunda tasarlanıp üretilen modeller arasından size en uygun olanını seçerek sımsıcak ve bir o kadar da şık bir ortam yaratabilmek elinizde. Kullanım alanlarına göre seçilen modellerden muhakkak en önemlisi çocuk odaları için kullanılacak olanlar. Bu modellerin titizlikle incelenerek seçilmesi, uygun bulduğunuz modelin güvenlik ayarlarının olması şart! Pek çok marka ve modelde bu tür ürünleri bulabilir, çocuk odanız için en doğru olanını seçebilirsiniz. Kullanım amaçlarına göre ise, ayak ısıtıcı, duvar tipi ısıtıcı, elektrikli radyatörler, kule tipi ısıtıcı, infrared ısıtıcı modelleri yani ufo ısıtıcı olarak bilinen modeller arasından en uygun olanını seçebilir, konforunuza konfor katabilirsiniz.

Elektrikle Şaka Olur Mu? Elbette Olmaz!  

Elbette tüm elektrikli cihazlarda olduğu gibi elektrikli ısıtıcı modellerinde de bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Sağlıklı ve yeterli bir ısınma için cihazın rutin kontrollerinin yapılması, elektrik bağlantılarının sürekli kontrol edilmesi gerekiyor. Çocukluğunuzdan beri sizin de sık sık duyduğunuz gibi “elektrik ile şaka olmaz”!  Herhangi bir sorun yaşamak istemiyorsanız elbette dikkatli olmalı ve kaliteli ürün tercihi yapmaya özen göstermelisiniz. Bunun için güvenilirliğinden emin olduğunuz markaları tercih edebilirsiniz.

Elektrikli Isıtıcı Modellerinin Sağlığımıza Bir Zararı Var mı?

Elektrikli ısıtıcı modelleri, pek çok ısıtıcıya oranla çok daha pratiktir ve kullanım kolaylığı sağlar. Taşınabilir olmasının avantajları ile de çokça tercih edilen elektrikli ısıtıcı modelleri arasında herkesin tercih edeceği bir modelini bulmak mümkün. Gelelim elektrikli ısıtıcı sağlıklı mı, sorusunun cevabına; bu cihazlar da tıpkı diğer tüm elektrikli ev aletleri kalitelileri tercih edildiğinde insan sağlığına bir zararı olmuyor. Uzmanlar özellikle infrared modeli ısıtıcıların insan sağlığı üzerine etkilerini inceleyerek, doğru ve kaliteli tercihler yapıldığında hiçbir zararı olmadığı konusunda birleşiyorlar. Diğer elektrikli ısıtıcılar için ise yine güvenilirliğini kanıtlamış marka ve mağazalardan satın alınıp, biraz da dikkatli kullanım sağlandığında bir zararı olmadığı biliniyor. Bu cihazların non-iyonizan radyasyon içerdiğini belirten uzmanlar sağlığa doğrudan olumsuz bir etkisi olmadığı noktasında birleşiyor. Elbette uzun süre yakınında bulunmak cilt yanıklarına neden olabilir ancak bu konuda tedbirli olmak yine sizlerin elinde. Zaten ısı nedeniyle çok uzun süre yakınında bulunmanız da pek mümkün görünmüyor. Cihazların bağlanacağı sigorta sisteminin, ısıtıcı makinenin gücüne uygun olması, yakınında ya da üzerinde yangın çıkarabileceği bir madde bulundurulmaması, ev eşyalarına uzaklığının da yine aynı sebeple doğru konumlandırılması, ıslak zeminlerde kullanılmaması gibi önemli konulara dikkat edildiği takdirde bu ısıtıcılardan istediğiniz oranda verim alabilirsiniz.

 

Elektrikli Isıtıcı Bakımı Nasıl Olmalı? 

Diğer tüm elektrikli ev aletleri gibi elektrikli ısıtıcılarında bakımı ve temizliği periyodik olarak yapılmalı. Kullanım talimatlarında bahsedildiği şekilde temizliğinin yapılması istenilmeyen sonuçların önüne geçecektir. Her cihazın kendisine özel bir temizlik ve bakım yöntemi olduğu bilinse de özellikle dikkat edilmesi gereken husus, uzmanların da üstüne basarak belirttiği gibi  elektrik bağlantıları ve kullanılan prizler konusunda dikkatli olunması. Ara kablo kullanılması gerekiyorsa kabloların mutlaka işini bilen birinin elinden çıkmış olmasına, kaliteli ve güvenilir bir markadan temin edilmiş olmasına dikkat etmek gerekiyor.

Evlerinizde, iş yerlerinizde kısaca ihtiyaç duyduğunuz her yerde rahatlıkla kullanabileceğiniz elektrikli ısıtıcı çeşitlerine Koçtaş web sitesinden ulaşabilirsiniz. Bütçenize en uygun ısıtıcı fiyatları arasında geniş alternatiflere ulaşabilir, online alışveriş kolaylığıyla dilediğiniz ürünü uygun fiyat avantajları ile kolayca satın alabilirsiniz.

inşaat mühendisliği programları
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

21.04.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3350 ₺ 3350 ₺ 3380 ₺
İzmir 3290 ₺ 3325 ₺ 3355 ₺
Karabük 3300 ₺ 3330 ₺ 3330 ₺
Biga 3330 ₺ 3355 ₺ 3380 ₺
Payas 3230 ₺ 3260 ₺ 3290 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ