-

Dükkan Alırken Gereken Evraklar

Yazar:

16.04.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum

Dükkan Alırken Gereken Evraklar

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Dükkan, büro, ofis, mağaza gibi bağımsız olan yerlerin mülkiyet hakkını İş yeri tapusu gösterir. İş yeri tapusunun sahibi bir şahıs olabildiği gibi birden fazla sahibi de olabilmektedir.. Peki dükkan alırken gereken evraklar nelerdir? En çok da bu soru üzerine yoğunlaşıyor. Biz de sizler dükkan alırken gereken evraklar konusunu ele aldık. Siz de dükkan alırken gereken evraklar konusunda daha bilinçli olarak hem süreci hızlandırabilir hem de işlemlerinizi daha sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz. İşte dükkan alırken gereken evraklar;

Dükkan Alırken Hangi Evraklar Gerekli

* Türk Ticaret Kanunu hükümlerince taşınmaz mala ait satışlarda yetkilinin ve yetkinin kimliklerinin açık bir şekilde yer aldığı yetkin belgesi, ilgili Sanayi Odası Müdürlüğü’nden tasdikli olarak  alınmaktadır. Aynı zamanda işlemin yapıldığı yıla ait olmalıdır.

* Şirket vergi levhasının aslı ve fotokopisi bununla beraber son yönetim seçiminin bulunduğu sicil gazetesi örneği, şirket yetkilisinin imza sirküleri bulunmalıdır.

* Dükkan alırken istenen evraklardan biri de Şirket için satışta bulunacak vekil ise düzenleme şeklinde yapılmış vekaletin aslı, söz konusu dükkanın belediyeden alınmış rayiç değeri ve vergi borcu yoktur yazısı.

* Gereken evrakların eksiksiz olarak ıslak imzalarıyla teslim edilmesi gereklidir.

Dükkan alımında istenen evraklar konusunda daha bilinçli olmak bu işlemlerin daha sağlıklı yürümesi açısından oldukça önemlidir. Kişilerin ilgili evrakları tapu memuruna mesai saatleri içerisinde iletmesi mümkünse mesai saatinin en erken zamanlarında teslim etmesi gerekir. Oluşabilecek herhangi bir aksaklıkta mesai saati bitmeden işlem tamamlanabilir bu noktada evrakların erken teslim edilmesi önerilir. İstenen evraklarda herhangi bir eksiklik durumunda tapu dairesinden ayrılmanız gerekir.

Eksik evrakların tamamlanması için bahsettiğimiz noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Siz de bu işlemleri sağlayarak süreci hızlandırabilirsiniz. Satın alacağınız dükkan için tapu memurunun sizden istediği evraklar kolaylıkla halledebileceğiniz işlemlerden ulaşıyor.  Bu işlemleri eksiksiz olarak yerine getirip evraklarınızı teslim edebilirsiniz. Evraklarınızı eksiksiz olarak teslim etmeniz ile beraber tapu memuru da işlemlerinize başlayacak ve bu süreci en kısa sürede tamamlayacaksınız. Yukarda sizlere bahsetmiş olduğumuz detaylar bu noktada oldukça önemlidir.  İş yeri tapusu almak isteyenlerin bahsettiğimiz detaylara dikkat etmesi gerekmektedir.

Evrakları Hazırlama Süreci

Evrakları hazırlama sürecinde sizleri kolaylık sağlaması ve süreci hızlandırması adına bazı bilgileri sizinle paylaştık. Siz de bahsettiğimiz bu noktalarda evraklarınızı hazırlayabilir ve süreci bu şekilde daha hızlı bir hale getirebilirsiniz. Sürecin uzamaması adına istenilen evrakları eksisiz olarak tamamlamaya özen gösteriniz. İstenilen evrakları eksiksiz olarak tamamlamanız ile beraber çok kısa bir sürede işlemleriniz tamamlanabilir. Eğer dükkan alırken hangi evraklar gerekli konusunda herhangi bir sorunuz daha varsa bunu da tapu memurundan öğrenebilirsiniz. Çünkü değişen ve gelişen kanunlar nedeniyle ilgili hükümlerde değişikliğe gidilebilmektedir. Bu gibi durumlarda doğruluğundan emin olsanız da tapu memuruna sormayı unutmayınız. Dükkan almadan önde bahsettiğimiz evrakları hazırlayarak süreci daha hızlı bir hale getireceğinizi unutmayınız. İstenilen evrakların aynı zamanda eksik veya hatalı olabileceği düşünülerek mesai bitiminden önce teslim edilmesi ön görülür. Keza eksik veya hatalı belgeler için tekrar işlemleri tamamlamaya koyulduğunuzda mesai bitmiş olabilir.

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS