Dünyaca Ünlü Tasarımcılardan “Mermer” Yorumu!

Yazar:

29.03.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Dünyaca Ünlü Tasarımcılardan “Mermer” Yorumu!

IMIB, Milano Tasarım Haftası’nda gerçekleşecek “Işıkla Yıkanmak” sergisinde, ünlü tasarımcı ve mimarları bir araya getiriyor.

Sergide yer alan isimlerden biri olan Fransız tasarımcı Mathieu Lehanneur, Türk mermerini endüstriyel tasarım gözüyle yeniden yorumluyor.

Milano Tasarım Haftası, 9-14 Nisan 2013 tarihleri arasında, Türk mermerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) sahipliğinde ve Demirden Design’ın küratörlüğünde gerçekleşecek “Bathing in Light / Işıkla Yıkanmak” isimli sergide, dünyaca ünlü tasarımcı ve mimarlar, Türk mermerini kendi bakış açılarıyla yeniden yorumlayacak.

“Akışkan mermer” isimli eseriyle sergide yer alacak olan Fransız tasarımcı Mathieu Lehanneur, mermere endüstriyel tasarım gözüyle yeniden hayat verecek. Uçup giden anları gösterme fikrini taşıyan, “akışkan mermer”, 3D modellemenin sınırlarını keşfederek, gündelik hayatta sıradan gibi gözüken ve gözden kaçan anları somutlaştırıp, dondurarak, sonsuza dek yok olup gitmelerini engellemeye çalışıyor. Lehanneur bu eser ile ziyaretçilerin mekana adım attıkları andan itibaren, Alice Harikalar Diyarı ya da büyülü bir geçitten geçerek yasak bir mekana ulaşan sayısız masal kahramanının başına gelen benzer bir deneyimi yaşamalarını amaçlanıyor. Mekandaki her şey akışkan ve gelip geçici ancak hayal edilebilecek en kalıcı ve katı malzemelerden biri ile oluşturuluyor.

Tasarımın yıldızları, Türk mermeri ile Milano’yu aydınlatacak

“Bathing in Light / Işıkla Yıkanmak” sergisi ile Türkiye topraklarında yer alan kültürü, tarihi ve mitleri, çağdaş tasarımlarla buluşturacak isimler arasında, mermeri mimari açıdan, Doriana – Massimiliano Fuksas (İtalya), Melkan Gürsel – Murat Tabanlıoğlu (Türkiye), Alişan Çırakoğlu (Türkiye), endüstriyel tasarım odaklı Mathieu Lehanneur (Fransa), moda tasarımcısı yorumuyla Dice Kayek (Türkiye) ve sanatçı-tasarımcı Arik Levy (Fransa) ele alıyor.

Kaynak: Arkitera

inşaat mühendisliği programları
İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.02.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3270 ₺ 3270 ₺ 3300 ₺
İzmir 3180 ₺ 3210 ₺ 3240 ₺
Karabük 3220 ₺ 3250 ₺ 3250 ₺
Biga 3200 ₺ 3225 ₺ 3250 ₺
Payas 3260 ₺ 3290 ₺ 3320 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ