SAP2000 - ETABS - STA4CAD - TEKLA - REVİT - MS PROJECT Online Kurs Fırsatı, TIKLA

Ege'de şiddetli deprem! | İnşaat Gündemi

Ege’de şiddetli deprem!

Yazar:

08.01.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Ege’de şiddetli deprem!


Ege Denizi Saros Körfezi açıklarında 6.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Çanakkale, İstanbul ve İzmir’de şiddetli şekilde hissedildi. Deprem nedeniyle Ege Bölgesi’nde yer yer telefon kesintileri meydana geldi.

 

Büyüklüğü 6,2 olarak ölçülen şiddetli deprem Kandilli Rasathanesi’nden yapılan açıklama göre deprem Ege Denizi’nde Çanakkale’nin 80-100 km açığında meydana geldi. Meydana gelen deprem özellikle Ege Bölgesi’nde oldukça şiddetli olarak hissedildi. İzmir ve Çanakkale’de paniğe kapılan vatandaşlar ev ve işyerlerinden uzaklaştı. Deprem ayrıca İstanbul, Edirne, Tekirdağ, İzmir, Bursa, Eskişehir, Kütahya ve Çanakkale’de de hissedildi.

 

ARTÇILAR SÜRÜYOR

Büyüklüğü 6,2 olarak ölçülen depremin artçıları da devam ediyor. Son gelen bilgilere göre, 16:28 ve 16:56 arasında büyüklüğü 3.3, 3.7, 3.4, 3.1, 3.7 olan 5 artçı sarsıntı daha meydana geldi

 

Ege ve Marmara’da telefonlar kilitlendi

Sarsıntı sonrası herkes yakınlarının durumu öğrenmek için telefonlara sarıldı. Ancak aşırı yüklenme nedeniyle telefonların kitlenmesine neden oldu.

VALİ TUNA: DEPREM YARIM DAKİKA SÜRDÜ

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna meydana gelen deprem ile ilgili açıklamalarda bulundu:

“En az yarım dakika süren yatay şekilde bir sallantı söz konusu oldu. Saros Körfezi’nde yakınlığı dolayısıyla ilimiz birinci derece deprem kuşağında ilimiz. Dikkatli olmalıyız, geleceği planlamamız önem arz ediyor. Ben geçmiş olsun diyorum bütün vatandaşlarımıza. Çalışmalarımız devam ediyor. Depremin süresi 30 saniye ile bir dakika arasında bir süre devam etti.”

inşaat yapma oyunu

ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANI ÜLGÜR GÖKHAN:

“Şu an bir yıkıntı hasar söz konusu değil. İtfaiye teyakkuz halinde. Arkadaşlarımız durumlara bakıyorlar. Şükür bu şekilde atlattık. Biraz uzun sürdü ama atlattığımızı düşünüyoruz. Vatandaşlarımızda sakinleşti herkes işine devam ediyor.

Burası birinci derece deprem bölgesi olduktan sonra yapılar buna göre yapıldı. zaten burada yapılar tekniği öncelerde yapılsa bile çok fazla kötü yapılar değil idi. Ama bundan sonra daha iyi yapılar da oluşacak. Ciddi bir sallantı oldu, yarım dakikaya geçti. Bir şey olmamış olması sevindirici.”

ŞARKÖY’DE DEPREM SOKAĞA DÖKTÜ

Saros Körfezi açıklarında meydana gelen 6.2 büyüklüğündeki deprem, Şarköy ilçesinde vatandaşları sokağa döktü. Bir çok vatandaş şiddetli yer sarsıntısı nedeniyle ev ve işyerlerinden kendilerini sokağa attı. Şarköy Sanayi Kooperatifi çalışanı Hülya Beyaz, “İşyerimiz 3.katta, tüm eşyalar, dolaplar sallanmaya başladı. Yaklaşık 15 saniye süren depremle birlikte kendimizi hemen dışarı attık, çok korktuk” dedi. Öğrenci velileri de çocukları için endişe ederek okul kapılarına koştular.

BALIKESİR’DE DE HİSSEDİLDİ

Merkez üssü Ege Denizi olan Saros Körfezi’nde meydana gelen 6.2 büyüklüğündeki deprem Balıkesir’de de şiddetli şekilde hissedildi. Özellikle yüksek katlı binalarda oturan vatandaşlar büyük panik yaşadı. İlk belirlemelere göre il genelinde can ve mal kaybının yaşanmadığı bildirildi. Saat 16.20 sıralarında meydana gelen depremin ardından bazı vatandaşlar ev ve iş yerlerini terk ederek sokağa çıktı. Soğuk havaya rağmen bir süre dışarıda bekleyen vatandaşlar daha sonra tekrar evlerine döndü. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’nden alınan bilgiye göre Ege Denizi’nde Bozcaada açıklarında 6.2 büyüklüğünde deprem meydana geldiği öğrenildi. Sarsıntı Balıkesir merkez ve ilçelerinde de hissedildi. Özellikle Balıkesir’in kıyı ilçelerinde depremin şiddeti daha fazla hissedildiği bildirildi. İl Afet ve Acil Durum Müdürü Bekir Bahar, merkez ve 18 ilçede şu ana kadar kendilerine can ve mal kaybına ilişkin bir bilgi ulaşmadığını söyledi. Depremin özellikle kıyı şeridindeki Ayvalık, Burhaniye, Gömeç ve Edremit’te daha fazla hissedildiğini aktardı.

İSTANBUL’DA BÜYÜK PANİK

Ege Denizi Saros Körfezi açıklarında 6.2 büyüklüğünde meydana deprem meydana gelen deprem İstanbul Avcılar ve Bakırköy semtlerinde paniğe neden oldu. Bazı vatandaşlar depremin paniği ile sokaklara çıktı. Deprem Çanakkale, İstanbul ve İzmir’de şiddetli şekilde hissedildi. İstanbul’da şehir merkezinde de hissedilen depremde, özellikle Avcılar ve Bakırköy semtlerinde vatandaşlar panikle kendilerini sokağa attı.

 

Habertürk

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.İnşaat Gündemi'ne Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (EKİM AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

Online İnşaat Mühendisi ve Mimar Kursları

İlgili Terimler : , , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

30.10.2020 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 4560 ₺ 4530 ₺ 4500 ₺
İzmir 4405 ₺ 4380 ₺ 4330 ₺
Karabük 4480 ₺ 4430 ₺ 4380 ₺
Biga 4440 ₺ 4420 ₺ 4400 ₺
Payas 4410 ₺ 4380 ₺ 4350 ₺
Gebze 4490 ₺ 4460 ₺ 4430 ₺
Samsun 4500 ₺ 4500 ₺ 4430 ₺
Ankara 4500 ₺ 4470 ₺ 4440 ₺
Bursa 4460 ₺ 4440 ₺ 4395 ₺
Kütahya 4460 ₺ 4440 ₺ 4395 ₺
Sivas 4540 ₺ 4510 ₺ 4480 ₺
Detaylı Görünüm
kiralık jeneratör

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ