-

En güvenilir yatırım gayrimenkul!

Yazar:

25.07.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

En güvenilir yatırım gayrimenkul!

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Ülke ekonomisinin sağlam temeller üstüne oturduğunu ve inşaat sektörünün lokomotif rolünü bundan sonraki dönemde de sürdüreceğini ifade eden sektör temsilcileri, mevcut yatırımların devam edeceğini ve alınan tedbirlerle Eylül ayına kadar piyasanın normaleşmesini beklediklerini dile getirdi. Böyle dönemlerde finans piyasalarında yaşanan kısa süreli dalgalanmaların olağanlığına dikkat çeken işadamları, dalgalı dönemlerde en güvenli yatırım limanının da gayrimenkul olduğunu hatırlattı.

Krizi fırsata çevirmek için doğru zaman olduğu görüşünü savunan iş dünyası, “işimizin başındayız; yatırım ve üretimdeki kararlılığımız sürecek’ mesajı verdi. Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır, gayrimenkule talebin arttığını öne sürerek, şöyle konuştu:

 

“Ülkemizde 15 Temmuz’da yaşanan gelişmeler sonrasında, Türk halkının demokrasiye olan bağlılığı ve geleceğe olan inancı ile ekonomide ve inşaat sektöründe olumlu gelişmeler devam etmektedir. Beklenenin aksine, ülkede ekonomi sekteye uğramamış, bazı sektörler ivme kazanmıştır. Gerek inşaat malzemelerinde gerekse de konut satışlarında meydana gelen artış, sektörde hissedilen olumlu bir hava yaratmıştır. Bu da insanların, ülkesine, ülkesinin ekonomisine ve inşaat sektörüne duyduğu güveni ortaya koymaktadır. Bildiğiniz üzere inşaat sektöründe Ramazan Ayı ve Ramazan Bayramı nedeniyle ötelenen bir talep vardı. Şimdi, hem bu ötelenen talebin etkisi hem de emlak yatırımına olan güven nedeni ile konut satışlarındaki artış hızlandı. İnsanlar yatırıma yöneldi. Bu taleplerin de etkisi ile müteahhitler olarak projelerimize artan hızda devam edeceğiz.”

Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Kalı, doların düşeceğini öne sürerek, gayrimenkule yatırımın an akılcı olacağını iddia etti. Kalı, şöyle konuştu:

 

“Dövizde suni bir artışla karşı karşıyayız. Millette elbette bir tedirginlik oluştu ancak Hükümetimiz konuya hakim. Merkez Bankası faizleri 25 puan geri çekti. Cumhurbaşkanımız ve hükümetin bu yönde açıklamaları oldu. Her türlü tedbiri alacaklarını ve ekonomi dünyasının müsterih olmasını istediler. İş dünyasının bu gelişmelerden en az zarar alarak çıkacağı yönünde umut verdiler. Her türlü tedbiri alacaklarından da şüphemiz yok. Önümüzdeki dönemde dolar yeniden 2.85 seviyesine inecektir. Bir ay içinde taşlar yerine oturur ve eylülde tüm şartlar normalleşir. Kar maksimizasyonu anlamında en mantıklı hareketin dövizden TL.’ye geçmek olduğunu düşünüyorum. Özellikle de gayrimenkule yatırım yapmak en akılcı yol olur. Olağanüstü durumlarda biz her zaman en karlı yatırımın gayrimenkul olduğuna defalarca tanık olduk. Diğer yandan da biz işimizin başındayız. Daha önce ne yapıyorsak, diğer iş insanı arkadaşlarımızla aynı şekilde hareket ediyoruz. Yatırımlarımız sürüyor ve sürmeye de devam edecek.”

“YATIRIMLAR YENİDEN HIZ KAZANARAK ARTACAK”

Tanyer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Münir Tanyer, en güvenli limanın gayrimenkul olduğunu öne sürerek, “İlk olarak milletimize karşı yapılmış bu kalkışmanın halkımızın direnciyle engellenmesi tüm dünyaya örnek olmuştur. Demokrasiye ve ülkemizin geleceğine inanan insanların varlığı gurur vericidir. Tabii ki, piyasalarda ufak tefek dalgalanmaların olması normaldir. Ancak bir tehlike yok. İnşaat sektörü açısından bakarsak her zaman en güvenli liman gayrimenkuldür. Bu defalarca ispatlanmış bir durumdur. Bir hafta, on gün, en geç de 1 ay sonra hiç bir sıkıntı kalmayacak, yatırımlar yeniden hız kazanarak artacaktır. Merkez Bankası’nın da gelişmelerin ardından attığı olumlu adımlar ve açıklamalar var. Hükümetimiz de bunun arkasında. Biz de işimize gücümüze bakıyoruz. İşlerimize devam ediyoruz” dedi.

 

Kavuklar Gayrimenkul Yatırım Grup Başkanı Metehan Kavuk, yatırım yapmaktan vazgeçmeyeceklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

 

“İlk olarak bu ülke bizim ve bizim olduğu sürece hiçbir şekilde yatırım yapmaktan vazgeçmeyeceğiz. En çok birliğe ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde rafta beklettiğimiz projeleri de hayata geçirme kararı aldık. Aslında bu ülkemiz adına da bir fırsat. Bazen bedbaht olaylar doğru yöneltilirse hayırlı şekilde atlatılır. Ben de bu zorlu günlerden hayırlı bir şekilde çıkacağımıza inanıyorum. Hükümetimiz de süreci doğru şekilde yürütüyor. Bir, bir buçuk yıldır beklediğimiz atlımı ve çıkışı da bu üzücü olaylardan sonra yapacağımız kanısındayım. Diğer yatırımcılar da yatırım kararlarını bir an önce almalı. Zaten bir çoğunun da aldığını görüyoruz. Biz büyük bir ekonomiyiz ve bir üyesi olduğumuz inşaat sektörü de büyük ve güçlü bir sektör. Hiçbir zaman kolay kolay yara almaz. Göreceksiniz ki; hem inşaat sektörü hem de ekonomimiz bu elim olayların ardından daha da güçlenecektir.”

Yücesoy Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Cem Yücesoy, İzmir’in güvenli bir kent olduğunu belirterek, “Kriz dönemlerinde borsa düşebilir, döviz yükselebilir; fakat konut her zaman güvenli bir liman olarak görülür. Bu nedenle insanların konut yatırımlarına devam edeceğini ve sektörün yaşanan olumsuzluklardan etkilenmeyeceğini düşünüyorum. Türkiye’de yaşanan kanlı terör saldırıları İzmir’de yaşanmadı, bununla birlikte gerçekleştirilen darbe girişiminde de İzmir’de bombalar patlamadı, silahlar ateşlenmedi. Bu nedenle Türkiye’nin birçok yerinde  İzmir  güvenli bir şehir olarak görülüyor. İnsanlar İzmir’i yaşamaya değer ve güvenli bir kent olarak görüyorlar. Bu bağlamda Türkiye’de yaşanan krizden İzmir güçlenerek çıkacak diye düşünüyorum” dedi.

 

Hürriyet

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS