En Temel Üslup ve İlkeleriyle “30 Saniyede Mimarlık”

01.01.2014

Kişi Okumuş

0 Yorum

En Temel Üslup ve İlkeleriyle “30 Saniyede Mimarlık”

Caretta Yayınları, büyük ilgi uyandıran 30 Saniyede Serisi’ne yepyeni bir kitapla devam ediyor; her biri yarım dakikada açıklanmış en önemli 50 mimari üslup ve ilke ile “30 Saniyede Mimarlık” Türk meraklılarıyla buluşuyor.

“Bir dakika durup da güzel bir binaya baktığınızda, mimarlığın neden önemli olduğunu apaçık görürsünüz: Taşa ve mekâna dökülmüş olan insan ruhunun ta kendisidir.”

Romalı mimarlar, bizim için tam olarak ne yaptılar? Bir kemer taşını ya da tonozu tanıyabilir misiniz? Art Nouveau ve Art Deco üsluplarını tarif edebilir misiniz? Tabii ki, bu soruların içinde geçen terimleri duymuşsunuzdur. Ama mimarlıkla ilgili bir tartışmaya katılabilecek ya da bar sohbetinde söylediklerinizle göz kamaştıracak kadar bilgi sahibi misiniz? İşte “30 Saniyede Mimarlık”, temel kavramlar üzerine genel kültürünüze katacağınız müthiş bir bilgi hazinesi, 30 saniyede serisinin başucunuzdan ayıramayacağınız yepyeni referans kitabı…

Mimarinin Kendine Has Dilini Okumak İçin…

Tarih öncesi çağlardan beri insanlar yaşadıkları mekânları daha güzel ve etkileyici kılmanın yollarını aradılar. Bu nedenle mimari, taşa ve mekâna dökülmüş olan insan ruhunun ta kendisi olarak tanımlanıyor. Mimari ile ilgili temel bilgiler de işte bu nedenle hayatın ta içinde yer alıyor. “30 Saniyede Mimarlık”, mimarinin kendine has diline dair ipuçları veriyor meraklısına… Uzman yazarlarla, hem mimarların dayandıkları ilkeleri hem de bu ilkeleri uygulamaya koyan üslupları tanımlamak ve açıklamak gibi zor bir işin de üstesinden geliyor.

300 Sözcük ve Bir Fotoğrafla Mimarinin Temelleri…

“30 Saniyede Mimarlık”, mimarlıktaki yenilikler, kuramlar, üsluplar ve gelişmeler hakkında, sizi ihtiyacınız olan tüm cevaplarla donatmak ve antik mezardan kent ikonuna kadar yapılı çevrenin esas özellikleri hakkında kaya gibi sağlam bir zemin sağlamak amacıyla kaleme alınmış 50 düşünceden oluşuyor. Serinin tüm kitaplarında olduğu gibi burada da karmaşıklığına bakmaksızın her bir düşünceyi 300 sözcük ve bir fotoğrafla açıklayarak mimarlık bilgisinin temellerini sunan kitap, tüm bilgilerin yarım dakikalık bir zaman diliminde hazmedilmesi için çaba gösteriyor.

3 Saniyede Daralma, 3 Dakikada Genişleme

30 Saniyede sunulan ilke, üslup ve akımların her biri, acelesi olanlar için yanında bir 3 saniyede daralma ile birlikte takdim ediliyor; biraz daha derine inmek isteyenler için ise, ek olarak bir 3 dakikada genişleme bölümü bulunuyor.

“30 Saniyede Mimarlık”, yaşadığımız, gezdiğimiz, gördüğümüz yerleri güzel kılan yapıların dilini anlatıyor okuyucusuna… Bir bina, bir sokak ya da bir kentin tamamını bir kitap gibi okuyabilmenin yolunu gösteriyor. Caretta Yayıncılık tüm bu değerli bilgileri, tek bir kitapta meraklılarına sunuyor.

Serinin Diğer Kitapları

30 Saniyede Psikoloji

30 Saniyede Ekonomi

30 Saniyede Dünya Dinleri

30 Saniyede Felsefe

30 Saniyede Siyaset

Ve şimdi de;

30 Saniyede Mimarlık, Caretta Yayınları’ndan tüm kitapçılarda…

inşaat mühendisliği programları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.02.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3270 ₺ 3270 ₺ 3300 ₺
İzmir 3180 ₺ 3210 ₺ 3240 ₺
Karabük 3220 ₺ 3250 ₺ 3250 ₺
Biga 3200 ₺ 3225 ₺ 3250 ₺
Payas 3260 ₺ 3290 ₺ 3320 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ