Faizsiz Ev Kredisi İle Ev Almak

Yazar:

19.10.2019

Kişi Okumuş

0 Yorum

Faizsiz Ev Kredisi İle Ev Almak

Faiz oranlarının çok yüksek olması nedeniyle birçok insan faizsiz ev kredisi almak istemektedirler. Faizsiz konut kredisi bazı kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Bunun yanınında, kredisiz ev almak istiyorum diyenler için de bilgiler vereceğiz. Faizsiz ev kredisi almak için bilinen 2 seçenek vardır. Bunlardan birincisi, kar payı aracılığıyla almaktır. İkincisi ise, Birevim gibi imece usulü ev almaktır.

Faizsiz konut kredisi veren yatırım bankaları bulunmaktadır. Bunlar; Ziraat Katılım Bankası, Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Türkiye Finans Katılım Bankası ve Vakıf Bank Katılım Bankası’dır. Bu bankalar aracılığıyla faizsiz ev kredisi alabilmeniz mümkündür.

Bu bankaları kullanarak alacağınız kredilerde bazı şartlar bulunmaktadır. Alacağınız evin kesinlikle iskanı alınmış olması gerekmektedir. Katılım bankaları, evi ipotek altına alacağı için iskan gereklidir. Bankaların istediği belgeler ile başvurunuzu yaptıktan sonra ev kredisine uygunluğunuz araştırılır ve onay süreci başlar. Kredi alırken ekspertiz ve sigorta ücreti banka tarafından istenmektedir.

Kredisiz Ev Almak İstiyorum

Faizsiz ev kredisi almak isteyen kişilerin yanında, kredisiz ev almak istiyorum diyen kişiler de bulunmaktadır. Bu kişiler için önereceğimiz proje ise, Birevim projesidir. Birevim sayesinde kredisiz ev alma imkanınız doğacaktır.

İlk olarak almak istediğiniz evin tutarına karar vermeniz gerekmektedir. Bu tutar, sizin kararınıza bırakılacaktır. Örneğin, 50 bin TL veya 500 bin TL olabilir. Almak istediğiniz evin tutarını belirledikten sonra peşinatlı veya peşinatsız şekilde sisteme dahil olabilmektesiniz. Bu işlemin sonrasında aylık ödeyeceğiniz taksitleri belirlemeniz gerekecektir. Taksit tutarı yine tamamen size bırakılmaktadır. Belirlediğiniz taksit tutarı, kaç kişilik gruba dahil olacağınızı tespit etmektedir. Tüm bu hususlar gerçekleştirildikten sonra yazılı beyanlar karşılıklı olarak imzalanmaktır. Noter huzurunda evi alacağınız tarih sıra tespiti sistemiyle belirlenmektedir. İmzalanan sözleşmeden sonra evinizi hangi ay içerisinde alacağınız kesinleşmiştir. Evinizi aldıktan sonra taksitleriniz düzenlenecektir. 1000/6 şeklinde taksit tutarınızın arttırılacaktır. Arttırılan taksitler, evin kalan borcundan düşülmektedir. Taksitlerin yeniden düzenlenmesi sizin yararınıza olmaktadır. Borcunuzu belirlediğiniz vadeden daha erken bitirme fırsatı yakalamış olacaksınız. Tüm işlemler noter huzurunda karşılıklı olarak yapılmaktadır.

https://www.birevim.com/kredisiz-ev.html

inşaat mühendisliği programları
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

18.09.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 2840 ₺ 2840 ₺ 2870 ₺
İzmir 2780 ₺ 2815 ₺ 2845 ₺
Karabük 2800 ₺ 2850 ₺ 2850 ₺
Biga 2800 ₺ 2820 ₺ 2840 ₺
Payas 2830 ₺ 2860 ₺ 2890 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ