Finlandiya’nın En Eski Şirketi Türkiye Pazarını Hızlandıracak

Yazar:

11.11.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Finlandiya’nın En Eski Şirketi Türkiye Pazarını Hızlandıracak


1649 yılında kurulan ve Finlandiya’nın en eski şirketi unvanını taşıyan Fiskars, bahçe ve açık alan ürünlerinde elde ettiği başarıyı mutfak ürünleri ile pekiştiriyor. 2010 yılından bu yana bahçe ürünlerini Türkiye’deki tüketicilere sunan Fiskars’ın mutfak aletleri de Esse mağazalarında yerini alıyor.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da gerçekleşen ve dünya ile Türkiye pazarının karşılaştırılarak en yeni bahçe, açık alan ve mutfak ürünlerinin tanıtıldığı basın toplantısında konuşan Fiskars’ın AR-GE Direktörü, Bahçe Başkan Yardımcısı Petteri Masalin, “İstanbul gibi büyük şehirlerde organik ve doğal yaşama ilgi gün geçtikçe artıyor. Bu yönde gelişen doğal yaşam anlayışı şehrin sakinleri için yükselen bir trend oluşturuyor. İnsanlar toprakla, yeşille buluşmak için kendilerine fırsat yaratmaya, bunu bir hobi haline getirmeye çalışıyor. Bu anlamda Türkiye’deki pazarın 2014’te hızlı büyüyeceğine inancımız tam. Ürünlerimizin de kaliteye değer veren Türk tüketicilerin ilgisini çekeceğini biliyoruz. Fiskars’da yarattığımız her ürün serisi bizim için bir ‘rüya proje’. Biz Fiskars’da her ürüne aynı dikkati gösteriyor ve detayları çalışıyoruz; bizim temel isteğimiz şıklığı, ergonomisi, kullanım kolaylığıyla fark yaratan, tüketicinin yıllarca kullanabileceği, nesilden nesile aktarılan ürünler yaratmak. Ürünlerimiz tüketicinin eline ulaştığında bu amacımızın gerçekleşmiş olduğunu görüyor ve mutlu oluyoruz” diye konuştu.

 Fiskars mutfak aletleri ilk kez Türkiye’de

Tasarımlarının eşsizliği ve uzun yıllar kullanıma olanak veren kalitesiyle öne çıkan Fiskars, mutfak ürünleriyle de Türkiye pazarına giriyor. ESSE mağazalarında satışa sunulacak olan Fiskars’ın en dikkat çeken ev ürünleri arasında 1967’den bu yana dünya çapında tam 1 milyar adet satılan ikonik turuncu saplı makas, Japon geleneksel bıçaklarının yapısını Fiskars kalitesiyle birleştiren, kaymayan kolay kavranan sapı ile en zor materyalleri kesebilen Fuzion Bıçak, küçük kazaları önleyen ergonomik tasarıma sahip özel yüzeyi sayesinde uzun yıllar bilenmeden kullanılabilen Solid Bıçak ve özel siyah kaplaması ile kolay temizlenen, yiyecekleri keserken yapışmalarını engelleyen, mükemmel manevra kabiliyetine sahip Edge Bıçak yer alıyor. Fiskars’ın mutfak aletleri ilk etapta ESSE’nin İstanbul’daki Zorlu Center AVM, Akmerkez, İstinye Park, Nişantaşı City’s, Suadiye ve Nautilus mağazalarında satışa sunulacak.

Fiskars’dan ödüllü tasarımlar

2013 Eylül’de Fiskars, Quantum™ serisi ile Alman devleti tarafından düzenlenen ve en prestijli tasarım ödüllerinden biri kabul edilen Silver Tasarım Ödülü’nü kazandı. Jüri başkanı Mark Braun, Fiskars’ı seçmelerinin nedenlerini şöyle sıraladı:

“Kullanışlılığı profesyonellikle birleştiren, yüksek sınıf tam donanımlı kesim aletlerinden oluşan Fiskars Quantum™ serisi kendi alanındaki en iyi tasarımlardan biri. Mükemmel işlevsellik ve doğru materyal kullanımıyla buluşmuş Fiskars’da hafif alüminyumlar, en iyi sınıf keskin bıçaklar ve saplar bulunuyor. Diğer bir deyişle Quantum™  bizlere göre sadece bir araç serisi değil, mükemmel bir endüstriyel tasarım”.

Quantum™ serisinde, estetik bir tasarımla yaratılan bahçe makasları ve budama aletleri bulunuyor. ‘Silver Design’ ve ‘Red Dot sınıfının en iyisi’ ödüllerine sahip bu seri, hafif ama güçlü alüminyum gövdeler, keskin bıçaklar, özgün, mantarı andıran hafif sapları ile stil ve konforu bir arada sunuyor. Seri, Fiskars’ın yeni tasarım DNA’sını taşıyan makaslar ve kesici aletlerden oluşuyor. Özetle, Quantum™ serisi, fonksiyon ve stil buluşmasının bir yansıması olarak ortaya çıkıyor.

Kaynak: yapi.com.tr

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.

İnşaat Gündemi'ne Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (EKİM AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

Online İnşaat Mühendisi ve Mimar Kursları

İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

17.01.2021 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 5820 ₺ 5790 ₺ 5760 ₺
İzmir 5675 ₺ 5650 ₺ 5600 ₺
Karabük 5770 ₺ 5695 ₺ 5620 ₺
Biga 5720 ₺ 5680 ₺ 5640 ₺
Payas 5640 ₺ 5610 ₺ 5580 ₺
Gebze 5810 ₺ 5780 ₺ 5750 ₺
Samsun 5810 ₺ 5810 ₺ 5720 ₺
Ankara 5740 ₺ 5710 ₺ 5680 ₺
Bursa 5745 ₺ 5720 ₺ 5670 ₺
Kütahya 5745 ₺ 5720 ₺ 5670 ₺
Sivas 5730 ₺ 5700 ₺ 5670 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ