yakan aydınlatma


Forum Gaziantep 3 Ekim’de Açılacak

Yazar:

24.09.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Forum Gaziantep 3 Ekim’de Açılacak

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Multi Development Türkiye Üst Yöneticisi (CEO)  Hulusi Belgü, Anadolu’da çok önemli bir potansiyel mevcut olduğunu belirterek, “Bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek amacıyla Forum Turkey Fund ile birlikte Gaziantep’e Forum markasını kazandırmak için yola çıktık. Yüzümüzü Anadolu’ya döndük” dedi.

Multi Corporation’ın yüzde 100 iştiraki olarak Türkiye’deki projelerini sürdüren Multi Development Türkiye, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki ilk Forum Alışveriş Merkezi’ni 3 Ekim Perşembe günü Gaziantep’te açacak.

Alışveriş merkezinin tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Belgü, projenin Forum Turkey Fund yatırımıyla gerçekleştiğini ve yaklaşık 120 milyon avroluk yatırım değerine sahip olduğunu söyledi.

Belgü, yıllık 125 milyon ziyaretçi, 4 milyar lira ciro ve 25 bin kişilik istihdamla alışveriş merkezleri sektörünün lideri konumunda olan Multi Development Türkiyetarafından geliştirilen Forum Gaziantep’in, şehrin merkezinde, tarihi kent merkeziyle yeni yerleşim alanlarının birleşim noktasında yer aldığını belirterek, alışveriş merkezinin konumunun, şehrin geleneksel dokusunu modern çizgilerle buluşturduğunu anlattı.

Alışvreriş merkezinin mimarisi, ulusal ve uluslararası markaları, eğlence olanaklarıyla kentin en prestijli ve güçlü çekim merkezlerinden biri olacağını ifade eden Belgü, “Forum Gaziantep, bölgenin en büyük sinema kompleksi olacak olan 11 salonlu Cinemaximum, şehir halkıyla ilk kez buluşacak olan Koçtaş, Mediamarktve Boyner’in yanı sıra 120 ulusal ve uluslararası markaya ev sahipliği yapacak.Starbucks, Migros, Boyner, Yargıcı, Mango, Teknosa gibi Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markalarını buluşturan Forum Gaziantep, 3 katta toplam 44 bin metrekare kiralanabilir alanda hizmet verecek” diye konuştu.

“Anadolu’ya yaklaşık 800 milyon avro daha yatırım yapacağız”

Belgü, yılda 9 milyon ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanan Forum Gaziantep’in, sağlayacağı 3 bin 500 kişilik istihdam olanağıyla şehir ekonomisine yaratacağını ve mimari değerle bulunduğu bölgenin kentsel dönüşümüne önemli katkılar sağlayacağını anlatarak, “İzmir, Mersin, Denizli, Trabzon, Aydın, Ankara, Nevşehir,İstanbul, Kayseri illlerinde toplam 10 adet ‘Forum’ alışveriş merkezinin ardından ‘Forumların En Yenisi’ Forum Gaziantep, Multi Development Türkiye’nin de Güneydoğu’daki ilk projesi olma özelliği taşıyor” dedi.

Forum Gaziantep ile Güneydoğu’ya Forum markasını ve sahip olduğu yüksek standartları taşımanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Belgü, şunları kaydetti:

“Anadolu’da çok önemli bir potansiyel mevcut. Bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek amacıyla Forum Turkey Fund ile birlikte Gaziantep’e Forum markasını kazandırmak için yola çıktık. 2004’ten bu yana toplam yatırım değeri 3,4 milyar avroya ulaşan, 9 ayrı kentte 10 Forum Alışveriş Merkezi hayata geçirdik. Yıllık 125 milyon ziyaretçi, 4 milyar lira ciro ve 25 bin kişilik istihdama ulaştık. Yüzde 12’lik pazar payı ile sektör lideri konumunda yer aldık.  11. alışveriş merkezimiz olan Forum Gaziantep’in yanı sıra 3’ü inşaat 2’si geliştirme aşamasında olan 5 yeni projemiz daha var. Adana, Diyarbakır, Çanakkale, Çorum ve Elazığ’daki Forum’larla Anadolu’ya yaklaşık 800 milyon avro daha yatırım yapacağız. Böylece 2004’ten bu yana Türkiye genelinde yapılan yatırım tutarı 4,2 milyar avroya ulaşacak. 2014 yılı sonunda Türkiye’nin 7 bölgesinde 16 Forum AVM, 961 bin metrekarelik kiralanabilir alan, 2 bin 615 mağaza, 4,2 milyar avroluk yatırım değerine ulaşmayı hedefliyoruz. Tüm bu rakamlarla sektörün yüzde 15’ini temsil etmiş olacağız.”

Belgü, Gaziantep’in, ekonomik yapısı, tarihi zenginlikleri, turizm potansiyeli, üniversitesi ve büyükşehir statüsüyle Türkiye’nin lokomotif kentleri arasında yer aldığına işaret ederek,   “Gaziantep ayrıca, çevresindeki 18 ili de ekonomik olarak etkisi altında tutuyor. Son derece önemli insan kaynağına ve ekonomik potansiyele sahip bu kentimize hem Forum Gaziantep gibi yeni bir cazibe merkezi kazandırıyoruz hem de yeni istihdam olanağı yaratıyoruz” dedi.

“Desteklediğimiz projelerle birey de KOBİ de kalkınıyor”

Forum Gaziantep’in yatırımcısı Forum Turkey Fund Üst Yöneticisi  (CEO) Hakan Turunç da Türkiye çapında 8 alışveriş merkezi yatırımıyla Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım platformu olduklarını ifade ederek, ülkenin taşıdığı potansiyele güvendiklerini ve bu güvenden güç alarak yatırımları hayata geçirdiklerini kaydetti.

Alışveriş merkezlerinin yerel ekonomiye katkısının önemini bildiklerini vurgulayan Turunç, “Forum Turkey Fund olarak biz de yerelleşmeye önem veren bir firmayız. Yatırımlarımız gittiğimiz şehirde, sosyo-kültürel faydanın yanı sıra ekonomik kalkınma da yaratıyor. Tüm tedarikimizi bulunduğumuz yerden karşılayarak, bireyinden KOBİ’sine tüm yörenin kalkınması için çalışıyoruz. Böylece sağladığımız istihdamın yanı sıra ekonominin yerel gelişimini de destekliyoruz” şeklinde konuştu.

Gaziantep Belediye Başkanı Asım Güzelbey ise  Gaziantep’in Türkiye’nin en hızlı yükselen ili olacağına inandığını dile getirerek, bu projenin de Gaziantep’e çok iyi bir vizyon katacağını düşündüğünü,  amaçlarının her zaman Gaziantep’e en iyisini, en yenisini ve  en güzelini getirmek olduğunu söyledi.

-Multi Development Türkiye

Multi Corporation, 14 Avrupa ülkesinde gerçekleştirdiği 189 gayrimenkul projesi ve yönettiği 50 alışveriş merkeziyle Avrupa’nın en önde gelen perakende kuruluşu olma özelliğini taşıyor.

Multi Corporation’ın yüzde 100 Türkiye iştiraki olan Multi Development Türkiyeise Türkiye’de alışveriş merkezleri, ofis ve konutu da içeren çok amaçlı projeler geliştirip, bu projelere yatırım yapıp  yönetiyor. 2004 yılından bu yana Türkiye’de 3,4 milyar avroluk  yatırım yaparak 10 adet alışveriş merkezini faaliyete sokan, 6 adet yeni projesini ise hayata geçirmeye hazırlanan Multi Development Türkiye, inşa ettiği 765 bin metrekarelik toplam kiralanabilir alanla Avrupa’da olduğu gibiTürkiye’de de lider konumunu sürdürüyor.

Multi Development Türkiye’nin ilk projesi olan Forum Bornova Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ni sırasıyla Forum Mersin, Forum Çamlık, Forum Trabzon, Forum Aydın, Forum Ankara Outlet, Forum İstanbul, Forum Kapadokya, Marmara Forum Alışveriş Merkezi, Marmara Forum Garden Office ve Forum Kayseri projeleri izledi.

Multi Development Türkiye geliştirme ve inşaat aşamasındaki projeleri ise  Forum Gaziantep, Forum Diyarbakır, Forum Adana, Forum Çanakkale, Forum Çorum, Forum Elazığ ve aktif 10 projesi ile 2015 yılında Türkiye’nin 7 bölgesinde faaliyet gösterecek. – İstanbul

kaynak: haberler.com

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

26.06.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 13500 ₺ 13400 ₺ 13150 ₺
İzmir 12650 ₺ 12500 ₺ 12300 ₺
Karabük 12900 ₺ 12700 ₺ 12500 ₺
Biga 13250 ₺ 13100 ₺ 12900 ₺
Payas 12750 ₺ 12600 ₺ 12400 ₺
Gebze 13250 ₺ 13150 ₺ 12900 ₺
Samsun
Ankara 13050 ₺ 12900 ₺ 12700 ₺
Bursa 12950 ₺ 12800 ₺ 12600 ₺
Kütahya
Sivas 12850 ₺ 12700 ₺ 12500 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS