GAPGİAD, İNGİLTERE ULUSLARARASI EKOLOJİK TASARIM VE İNŞAAT FUARI’NA KATILDI

Yazar:

12.03.2014

Kişi Okumuş

0 Yorum

GAPGİAD, İNGİLTERE ULUSLARARASI EKOLOJİK TASARIM VE İNŞAAT FUARI’NA KATILDI

Gaziantep Girişimci İş Adamları Derneği (GAPGİAD), sektörün en önemli fuarı olan İngiltere Ecobuild Uluslararası Ekolojik Tasarım ve İnşaat Fuarına katılarak, inşaat sektöründe ki yenilikleri ve farklılıkları görme şansını yakaladı.

Bölgede binlerce konut yaparak hem istihdam hem de konut sıkıntısını azaltmaya çalıştıklarını ifade eden GAPGİAD İnşaat Komitesi Başkanı Candemir Yozgat, inşaat sektörünün ekolojik yaşamla ilgili yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip etmek zorunda olduğunu dile getirdi. Birçok şirketin fuarda yer aldığını açıklayan Yozgat, yaptıkları ikili iş görüşmelerine ülke olarak inşaat sektöründe iyi bir seviyede bulunduklarını ifade etti.

Son yıllarda ülkenin ekonomik gelişim açısından iyi bir ivme yakaladığını bu ivmenin devam ettirilmesi gerektiğini söyleyen Yozgat, “Avrupa kalitesinden çok da geride olmadıklarını Avrupaülkelerinde çok rahat iş yapabilecek kabiliyet ve beceriye sahibiz.” dedi.

GAPGİAD onuruna verilen akşam yemeğine katılan İngiltere Ankara Büyükelçisi Richard Moore, Türk iş adamlarını Londra’da görmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, iki ülkearasında ticaretin güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Son yıllarda Türkiye’nin büyümüş ekonomisini öven Büyükelçi, İngiliz ve Türk iş adamlarının daha fazla iş yapmasının önemine değindi.

Türkiye Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmaz ise, Gaziantepli iş adamlarını Londra’da görmekten mutluluk duyduğunu belirterek, Türk insanının dünyanın her yerinde iş yapmasını gerektiğini kaydetti.

Program sonunda Yozgat, Gaziantep bakır işlemeciliğinin tanıtımı adına Elçi Moore’ye hediye takdim etti.

Kaynak: CİHAN

inşaat mühendisliği programları
İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

18.09.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 2840 ₺ 2840 ₺ 2870 ₺
İzmir 2780 ₺ 2815 ₺ 2845 ₺
Karabük 2800 ₺ 2850 ₺ 2850 ₺
Biga 2800 ₺ 2820 ₺ 2840 ₺
Payas 2830 ₺ 2860 ₺ 2890 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ