Gayrimenkul Yatırımını Daha Uygun Fiyatlı Yapma

Yazar:

03.02.2021

Kişi Okumuş

0 Yorum

Gayrimenkul Yatırımını Daha Uygun Fiyatlı Yapma


Gayrimenkul yatırımı, diğer yatırım alanlarının çoğundan daha fazla milyonerin yapıldığını gören bir stratejidir. Bunu akılda tutarak, sektöre girmenin artı potansiyelini görmek nispeten kolaydır. Evleri çevirmekten, kiralamalardan pasif gelir elde etmeye kadar, büyüyen bir yatırım portföyüne gayrimenkul eklemek için her zaman yapılacak bir para vardır. Bazen endişe verici olan şey, mülk satın almaya başlamak için genellikle önemli miktarda para gerektirmesidir. Çok az sermayesi olan yeni yatırımcılar için gayrimenkulü daha uygun hale getirmenin birkaç yolu;

Düşük Fiyatlı Anlaşmaları Arayın

Gayrimenkule yatırım yaparken, bir bölgedeki en pahalı mülkleri satın almak gerekli değildir. Piyasada satmak için düşük fiyatlı birçok indirimli mülk vardır, ancak bu mülkleri bulmak yatırımcı tarafında biraz çalışma gerektirebilir.

İyi Pazarlık Yapmayı Öğrenin

Mülkler için daha az ödeme yapmanın yollarından biri, nasıl pazarlık yapılacağını öğrenmektir. Bir mülke bakarken, yapılması gereken tüm onarımları ve ayrıca dikkate alınması gereken diğer olumsuz noktaları not edin. Bu sorunlar, bir yatırımcının ilk sorulan fiyatı ödememek yerine mülkler için neden daha az ödeme yapması gerektiğinin nedenleri haline geliyor. Fiyattan düşürülebilecek her birkaç bin dolar için, bir yatırımcının cebinden harcamak zorunda olmadığı paradır.

Gayrimenkul yatırımı

ofis mobilyaları

Ödünç Para

Çoğu gayrimenkul yatırımcısı, alım yapmak için başkalarının parasını kullanır. Bu, onlara normalde karşılayamayacakları birçok mülk satın alma fırsatına erişim sağlar. Evet, bu paranın eninde sonunda, örneğin yatırım amaçlı gayrimenkul kredilerinde olduğu gibi geri ödenmesi gerekir, ancak bu nedenle yatırımcılar, kiracıları mümkün olan en kısa sürede yeni bir mülke girerler. Bu şekilde, kiralayanları, yatırımcının yol boyunca tahakkuk eden herhangi bir borcu ödemenin üstesinden gelmesine yardımcı olmak için esasen nakit akışı yaratıyor.

Sözleşmeler

Gayrimenkulün ekonomik hale getirilmesi söz konusu olduğunda, bunu yapmanın emlak sözleşmelerini değiştirmekten daha kolay bir yolu yoktur. Temel olarak, bir yatırımcı bir sözleşmenin kontrolünü ele geçirir, ancak bu sözleşmeyi üçüncü taraf bir alıcıya devretme hakkını tercih eder. Alıcı sözleşmeyi satın alır ve asıl sözleşme sahibi farkı alır.

Artık daha uygun bir şekilde nasıl gayrimenkul satın alacağınız belli olduğuna göre, bir sonraki adım dışarı çıkıp öğrendiklerinizi denemektir. Yetenekli bir yatırımcı olmanın gerçek uygulamalı deneyim elde etmekten daha iyi bir yolu yoktur. Sonunda, bu deneyim, bir yatırımcının gayrimenkul alımları ve satışlarına saat gibi işleyen sistematik bir yaklaşım geliştirmesine yardımcı olarak karşılığını verecektir.

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.

YORUMLAR

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

18.06.2021 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 7540 ₺ 7510 ₺ 7480 ₺
İzmir 7365 ₺ 7340 ₺ 7280 ₺
Karabük 7450 ₺ 7375 ₺ 7300 ₺
Biga 7430 ₺ 7390 ₺ 7350 ₺
Payas 7380 ₺ 7340 ₺ 7300 ₺
Gebze 7440 ₺ 7410 ₺ 7380 ₺
Samsun
Ankara 7460 ₺ 7430 ₺ 7400 ₺
Bursa 7450 ₺ 7425 ₺ 7365 ₺
Kütahya
Sivas 7460 ₺ 7430 ₺ 7400 ₺
Detaylı Görünüm


BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ