Gayrimenkulden kazanmanın püf noktası!

Yazar:

31.07.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum

Gayrimenkulden kazanmanın püf noktası!

Gayrimenkul yatırımı denince pek çok kişinin aklına kira geliri amacıyla satın alınan konutlar gelmektedir. Bu doğru bir sistem olsa da gayrimenkul yatırımı sadece konuttan oluşmamakta sepetin içerisinde pek çok farklı tür gayrimenkul girmektedir.

Sermaye büyütmek için arsa yatırımını tercih edin

Gayrimenkul yatırımların arasında yatırımcılara en çok kar kazandıran tür şüphesiz arsalardır. Satın alınan arsalar bulunduğu muhitte yaşanan gelişmelerden en çok değer artışı kazanan gayrimenkul türleridir. Kelepir olarak adlandırılan fiyatlara alınan arsalar yatırımcısına yüksek getiri kazandırabilmektedir.

Kira elde etmenin uygun maliyetli yolları

Sanılanın aksine kira geliri elde etmek için konuttan daha uygun gayrimenkul türleri bulunmaktadır. Turizm amaçlı olarak lüks şekilde inşa edilen devremülk çeşitleri kira geliri elde etmek için uygun bir alternatiftir. Bilindiği üzere devremülkler sahibine yılın belirli günlerinde tatil yapma fırsatı sunar. Anlaşmaya bağlı olarak yılın belirli haftaları veya ayları için bir bedel ödenerek satın alınan bu gayrimenkul türleri, sahip olunan hakkın kullanılmadığı zamanlarda kiralanabilmektedir. 

Yüksek kira getirisi için yüksek yatırım tutarları

Sahip olduğu birikim tutarının miktarına göre kira geliri elde etmenin maliyetli olmasına rağmen yüksek kira getirisi elde edilebilecek başka yöntemleri bulunmaktadır.

İş yeri satın almak: Kullanım amaçlı satın alınabildiği gibi yatırım amaçlı olarak da iş yeri satın alınabilir. Konuta göre daha fazla bedel ödemek zorunda kalacağınız bu gayrimenkul türünün getirisi de ödenen ücrete paralel olarak fazla olacaktır. Özellikle gelişen bölgelerde satın alınan dükkanların kira gelirleri bir aileye yetecek miktarlara tekabül edebilmektedir.

Villa kiraları: Müstakil tarzda dubleks veya tripleks olarak satın alınabilecek bir satılık villa, yatırımcısına büyük kira gelirleri sunabilmektedir. Yapılacak yatırım maliyeti oldukça yüksek olmasına rağmen yüksek kira gelirleri elde edilebilmektedir. Dizilerde ve filmlerde gördüğünüz villaların pek çoğunun kiralandığını bilmek elde edeceğiniz kira geliri hakkında fikir sahibi olmanızda yardımcı olacaktır.

Tatil yörelerinde bulunan yazlıklar: Tatil bölgelerinde satın alınacak bir satılık yazlık ile tatilleriniz için sabit bir adres sahibi olmanızın yanı sıra kira geliri elde edebilmeniz de mümkündür. Özellikle tatil zamanlarında yabancı turistlerin tercih ettiği yazlıklar, döviz cinsinden kiralanarak sahibine büyük kazançlar sağlamaktadır. (Hurriyetemlak)

projepedia.com

Kaynak : projepedia.com

inşaat mühendisliği programları
İlgili Terimler : , , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

21.07.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3150 ₺ 3150 ₺ 3190 ₺
İzmir 3070 ₺ 3105 ₺ 3135 ₺
Karabük 3080 ₺ 3130 ₺ 3130 ₺
Biga 3110 ₺ 3135 ₺ 3160 ₺
Payas 3050 ₺ 3080 ₺ 3110 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ