‘Gökçek’in Rant Düzenini Bozduk’

Yazar:

03.04.2015

Kişi Okumuş

0 Yorum

‘Gökçek’in Rant Düzenini Bozduk’

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ‘kamu düzenini bozdukları’ ve ‘kamu faaliyetlerini engelledikleri’ gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduğu Mimarlar Odası Ankara Şube yöneticileri, dün ifade verdi.

Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadelerinin ardından İnşaat Mühendisleri Odası’nda toplanan mimarlar, bir basın açıklaması yaptı. Hürriyet’in haberine göre, verdikleri ifadeler hakkında açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, özetle şöyle konuştu:

“Öncelikle suç duyurusunda bir makru yazının üzerine iğreti şeklinde ‘kamu düzenini bozma ve engelleme’ yazılması, bürokrasi adabına sığan bir davranış değil. Ayrıca suç duyurusunun altında, belediyeleri denetlemesi gereken kent konseyine ait 3 imza var. Bugün yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ‘Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ile bağlı meslek odalarının kamu düzeninini bozduğunu değil aslında koruduğunu’ belirten bir ifade verdik.

Arınç’ın sözleri bizi haklı çıkardı

Geçtiğimiz hafta Arınç’ın söylemleriyle ülke gündemine düşen, Ankara’yı parsel parsel satan Melih Gökçek’in aslında kamu düzenini bozduğunu ve kamu faaliyetlerini engellediğini ifade ettik. Savunmalarımızda Bülent Arınç’ın sözlerinin, bizim yürüttüğümüz mücadelenin ne kadar haklı olduğunu ortaya  çıkardığını da söyledik.

Bu baskılar bizi yıldıramayacak

Bu baskılar bizi yıldıramayacak. Bir düzeni bozduğumuz belli; o düzen de Melih Gökçek ve benzeri yöneticilerin yürütmeye çalıştığı rant düzeni. Ülkenin en önemli doğal ve kültürel varlıklarının peşkeş çekilerek insanlarının hayatlarından kopartılmasına izin vermeyeceğiz.”

Mimarlar Odası Genel Sekreteri Fikret Özden de, “Suç duyurusu metni aslında ironik bir şekilde malumun ilanıdır. Hükümet sözcüsünün ifadeleriyle vücut bulan kamunun çıkarlarına aykırı uygulamaların karşısında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak : Evrensel

inşaat mühendisliği programları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

18.09.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 2840 ₺ 2840 ₺ 2870 ₺
İzmir 2780 ₺ 2815 ₺ 2845 ₺
Karabük 2800 ₺ 2850 ₺ 2850 ₺
Biga 2800 ₺ 2820 ₺ 2840 ₺
Payas 2830 ₺ 2860 ₺ 2890 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ