-

Güncel Laminat Parke Fiyatları

Yazar:

11.07.2021

Kişi Okumuş

0 Yorum

Güncel Laminat Parke Fiyatları

Laminat Parke Nedir?

Ev dekorasyon da en popüler dekoratif alanlardan birisi zemin tabanıdır. Misafirleriniz evinize ziyarete geldiği zaman en çok dikkat ettikleri ve göze çarpan zeminde bulunan döşemenizdir. Son zamanlarda en çok tercih edilen zemin döşeme ürünü ise fiyatlarından dolayı da laminat parkedir diyebiliriz. Teknolojinin ilerlemesi, evlerin yer döşemesinde tarzınızı yansıtabileceğiniz laminat parke modellerinin üretilmesine imkan sağlamaktadır.

En Çok Tercih Edilen Laminat Parke Modelleri

Bu yıl istediğiniz dekorasyon tarzını daha iyi yansıtmanız için bir çok geniş parke modeli seçeneği bulunmakta. Dekorasyonunuzda zamanda geriye gitmek ve retro bir görünüm istiyorsanız vintage parkeler yada yazılı parke modellerini tercih edebilirsiniz.Veya son zamanların popüler parke modeli olan ve minimal dekorasyon tarzını en iyi şekilde zeminlerde görmenizi sağlayan beton görünümlü parke modelleri arasından tercilerinizi yapabilirsiniz. Parke uygulaması yapacağınız alanı daha geniş göstermek istiyorsanız ve derinlik kazandırmak da istiyor iseniz bunun en basit yolu derzli parke modellerinden birini tercih etmektedir. Derzli parkeler, diğer parke alternatiflerine göre fark yaratarak, uygulandığı mekana değer katmaktadır.

Parke Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Parkeler oldukça çeşitli özelliklerde olup, laminat, lamine, masif gibi bir çok çeşidi vardır ve birini tercih ederken dikkat etmeniz gereken bir çok etken bulunmaktadır. Örneğin; ahşap parke seçimi yaparken fiyatlarının daha yüksek olduğunu ve sistre cila istediğini bilmelisiniz. Ladiksan Parke her zaman ahşap parkeyi önermektedir ve bunun yanı sıra Laminat parkeler ise daha ucuz malzemelerdir ve daha çok özelliklerine dikkat etmelisiniz. Bunlardan en mühim olanı ise parkeyi nereye döşemek istediğinizdir. Laminat parkeler belirli sınıflara ayrılmaktadır, bu sınıfları ana iki kategoride toplarsak, bu kategoriler ev ve işyeridir. Ev ve işyeri için kullanımlarda farklı sayıyla ifade edilen laminat parke sınıfları mevcuttur. Ayrıca diğer bir mühim sınıflandırma ise parkenin aşınma tabakasının sınıfıdır.Bu sınıflar AC-1 den başlar AC-6 kadar gider. Laminat parke tercihlerinde önce bu iki kategoriye göre parke seçimi yapmanız daha doğru olacaktır. Söylemek istediğimiz parkeyi ev için mi yoksa işyeri gibi bir alan için mi kullanacaksınız bunu belirlenmeniz gerekmektedir. Ev kullanımlarında parkenin üzerindeki tabaka daha az aşınacaktır ve yüksek sınıf bir parke seçmenize gerek olmayacaktır

Ev İçin Laminat Parke Sınıfları

21 Sınıf (AC-1):Yatak odası gibi üzerinde çok fazla haraketliliğin olmadığı yerlerde kullanılabilir.

22 Sınıf (AC-2):Oturma odasi yada kişisel hobi odaları için daha uygun sınıftır.

23 Sınıf (AC-3):Hol ve girişlerde mutfak gibi daha az hareketli olduğu yerlerde kullanılabilir.

İş yeri Gibi Yerler İçin Parke Sınıfları

31 Sınıf (AC-3):Ofis gibi çok fazla haraketliliğin ve parkenin fazla çalışmadığı yerlerde uygulanabilir.

32 Sınıf (AC-4):Mağaza ve showroom gibi yerlerin kullanımı için daha uygun olacaktır.

33 Sınıf (AC-5): Aşınma sınıfı olarak da oldukça başarılı olan bu sınıf çok yoğun hareketlilik olan  okul, dershane, hastane gibi mekanlar için uygundur.

Parkenin kalınlığı ise döşeyeceğiniz yere göre seçilmelidir. 4mm,6mm,7mm,8mm kalınlıklarında laminat parke,10mm ve 12mm parke kalınlıklarında mevcuttur.

En Çok Tercih Edilen Laminat Parke Renkleri

Parke rengi seçimi yaparken farklı etkenleri göz önünde bulundurmalısınız. Türkiye’de genel olarak açık renkli parke modelleri daha çok tercih edilmektedir. Açık renkli parke modelleri uygulandığı zemini daha büyük ve ferah göstermektedir. Özellikle ev gibi küçük alanlarda kullanımında tozu daha az belli ettiği için temizliği daha kolaydır ve daha ideal bir seçim olarak insanların tercih nedeni olmaktadır.Bir çok parke markası bu durumu göz önünde bulundurarak genelde açık renkli parke modeli üretmektedirler.

Parkenin dekorasyondaki öneminin daha çok belli olması ile birlikte koyu renkli parkeler de trend haline geldi diyebiliriz.

Laminat Parke Fiyatları

Laminat parke fiyatları marka ve teknik özelliklere göre farklılık göstermektedir. Ülkemizde şuan en ucuz parke fiyatları, yerli parke üreticilerine ait ürünleridir. Yurtdışı menşei sahip olan parkelerin maliyetlerinin daha yüksek olmasından dolayı satış fiyatları daha yüksektir. Kısacası Parke fiyatını belirleyen ana etken günümüzde ürünün nerede üretildiği konusu haline gelmiştir. Laminat parkenin fiyatını etkileyen diğer önemli unsur ise ürünün teknik özellikleridir. Parke kalınlığı, parke sınıfı ve aşınma sınıfı ürünün fiyatını en önemli özelliklerdendir. Bunun yanı sıra parkenin elinde bulundurduğu  sertifikalar ve garanti senesi fiyatını belirler. Örnek vermek gerekirse; mavi melek sertifikası global pazarda iyi bir yeri olan ve önemli role sahiptir denilebilir. Ürünün içerisinde kansorejen etkiye neden olacak kimyasal seviyesinin düşük olduğunu gösteren bir sertifikadır.Bu sertifikaya sahip olan parkelerin fiyatları diğer parke fiyatlarına göre daha yüksektir. Bunun sebebi ise parke markasının bu belgeye sahip olmak için bir takım denetimler ve kontrollerden geçmesi ile üretim maliyetinin artmasından dolayıdır.

Ladiksan Parke en ucuz laminat parke fiyatları ile sizlere hizmet vermektedir. Oldukça geniş ürün yelpazesi arasında yerli ve ithal parke markalardan seçerek, üzerine işçilik bedeli ekleyerek istediğiniz dekorasyon için seçim yapabiliriniz. Ortalama fiyatlar 80 TL ile 140 TL arasında işçilik dahil şekildedir.

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS