Haldız İnşaat, TMB’nin açılışında

17.01.2014

Kişi Okumuş

0 Yorum

Haldız İnşaat, TMB’nin açılışında

Türkiye Müteahhitler Birliği’nin (TMB), yeni nesil yapı teknolojilerine örnek oluşturacak yeni genel merkez binası, önceki gün Ankara’da açıldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yaptığı açılışa TMB’nin Kocaeli’deki tek üye firması Haldız İnşaat’ı temsilen Yönetim Kurulu Üyeleri Veli Haldız ve Fatih Haldız katıldı.  Haldız İnşaat’ın temsilcileri, burada çeşitli temaslarda bulundu; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüştü.

CUMHURBAŞKANI’NDAN ÖVGÜ

TMB’nin yeni genel merkez binasının açılışı, Türkiye’nin alanındaki en büyük müteahhitlerini ve işadamlarını buluşturdu. Açılışa katılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gül, yaptığı konuşmada müteahhitlere seslenerek, “Aldığınız projeler artık milyar dolarlarla ifade edilmeye başlandı. Bundan hepimiz büyük gurur duyuyoruz. Muhakkak ki gurur duyulacak sektördür. Bunların ötesinde Türkiye’nin itibarını dünyaya taşıyorsunuz. Bizler de yaptığınız eserleri gördüğümüzde iftihar ediyoruz. Bunlar tabii ki devam etmesi için de hükümetimiz olmak üzere, sizlere dışarıda önemli ihaleleri kazanmanız için de elimizden geleni yapıyoruz. Şunun için; sizin kabiliyetinize inandığımız için. Aldığınız işlerde mahcup etmiyor, gurur duyduruyorsunuz. İstikrar önemli, istikrarın olmadığı yerde bu tür övünç kaynakları çıkmaz” dedi.

TEMASLARDA BULUNDULAR

Ankara’daki açılışa TMB’nin Kocaeli’deki tek üyesi olan, ilimizin önde gelen inşaat firmalarından Haldız İnşaat’ı temsilen yönetim kurulu üyeleri Veli Haldız ve Fatih Haldız da katıldı. Haldız Ailesi’nin fertleri, burada TMB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Sazak başta olmak üzere, Türkiye’nin önde gelen müteahhitleri ve işadamlarıyla temaslarda bulundu. Öte yandan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile de bir süre görüşen Haldızlar, Ankara’daki temaslarının ardından ilimize döndü.

GÖZ KAMAŞTIRAN BİNA

Öte yandan TMB’nin göz kamaştıran binası, 60. kuruluş yıldönümünde ilkleri hayata geçirdi. Bugüne kadar bilinen yeşil bina teknolojilerini bir adım daha ileriye taşıma iddiasında olan labirent sistemi, Türkiye’de ilk kez TMB’nin yeni genel merkez projesinde kullanıldı. Toprak zeminin belli bir derinliğinde yıl boyu sabit olan sıcaklığı kullanarak ısıtma ve soğutmadaki enerji tüketimini minimize eden labirent sistemi ve standart binalara oranla yüzde 50’ye yakın enerji tasarrufu sağlayan diğer ekolojik uygulamaları ile proje, Türk inşaat sektöründe öncü ve örnek olmaya aday.

inşaat mühendisliği programları
İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.02.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3270 ₺ 3270 ₺ 3300 ₺
İzmir 3180 ₺ 3210 ₺ 3240 ₺
Karabük 3220 ₺ 3250 ₺ 3250 ₺
Biga 3200 ₺ 3225 ₺ 3250 ₺
Payas 3260 ₺ 3290 ₺ 3320 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ