İMO Erzurum Şubesi 12. Dönem Genel Kurulu gerçekleşti!

Yazar:

21.02.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

İMO Erzurum Şubesi 12. Dönem Genel Kurulu gerçekleşti!


İnşaat Mühendisleri Odası Erzurum Şubesi 12. Dönem genel kurulunu yaptı. Karayolları 12. Bölge Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen toplantıya İnşaat Mühendisleri yoğun ilgi gösterdi. İnşaat Mühendisleri Odası Erzurum Şubesi üyesi olan Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı da Genel Kurula katıldı.

Genel Kurula Divan Başkanı ve Divan üyelerinin seçimiyle başlandı. Divan Başkanlığına Mustafa Ünal Kıraç, Divan Başkan Yardımcılıklarına Dr. Oğuz Akın Düzgün ve Ziya Demir, Yazman üyeliğe ise Murat Caf ve İsmail Yanık seçildi.

İnşaat Mühendisi Turan Alp bir konuşma yaparak meslekte birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı.

Genel Kurul Toplantısına katılan Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı`da yaptığı konuşmada, “Böyle bir Sivil Toplum Kuruluşunun üyesi olmaktan gurur ve mutluluk duyuyorum. Erzurum için yapılacak her türlü projede İMO ile birlikte çalışmak istiyorum” dedi. Ilıcalı İnşaat Mühendisliği ile ilgili kanun ve yönetmeliklerin hazırlanmasında da İmo Erzurum Şube ile ortak çalışmak istediğini de belirtti.

Şube Başkanı Tohumcu`da konuşmalarında şu ifadelere yer verdi; “Bildiğiniz üzere Genel kurullar odamızın çalışma döneminin değerlendirildiği, bu değerlendirme sonucunda bir sonraki dönem için yol haritasının belirlendiği toplantılardır. İnşaat Mühendisleri Odası Erzurum Şubesinin genel kurulları yıllardır maalesef çok az bir katılımla gerçekleşen, bütçelerin okunduğu ve seçim listelerinin pana sunularak tamamlandığı bir hal almış durumda. Bunun böyle olmaması gerektiğini hep söyledik. Üyelerimizin yoğun şekilde katılımlarının sağlandığı, bu kürsüden yapılacak konuşmalarla odamızın daha iyi noktaya nasıl geleceğinin tartışıldığı, ne gibi çalışmalar yapılması gerektiğinin konuşulduğu toplantılar olmasını, hep arzu ettik. Bunun için çok emek verdik, çok çalıştık çalışmaya da devam edeceğiz. Bu gün salonumuza baktığımda bu birlikteliği sağlamaya başladığımızı görüyorum. Sicil numarası 6,000`ler de olan ağabeylerimizle 110,000`lerde olan genç meslektaşlarımız burada. Bu şekilde çok geniş bir yaş gurubunu temsil eden meslektaşımızı bir arada görmek gerçekten çok güzel bir duygu. Tecrübeli ağabeylerimizle genç meslektaşlarımızın bir arada olması, aynı havayı soluması ve mesleğimizin geleceği için yapılan bu çalışmalara katılması bizim için çok önemliydi. Çünkü bizim felsefemiz küçük olsun benim olsun değil, büyük olsun bizim olsun, bir olalım, güçlü olalım ve birlikte yönetelimdir.

inşaat yapma oyunu

Bu felsefeyle hareket eden bu oluşum; hiç bir zaman hiç bir meslektaşımızı ötekileştirmedi. Meslek odamız için çalışmak katkı koymak isteyen, tüm arkadaşlarımız geçmişte farklı oluşumların içerisinde olsa da, bugün burada bizlerle birlikte odamıza hizmet etmek için çalışmalarına devam etmektedir. İnşaat Mühendisleri Odası Erzurum Şubemizin tek kırmızı çizgisi vardır. Buda Meslek odamızın siyasi bir platform olmadığıdır. Her türlü siyasi görüşe mensup 1200 üyesiyle Erzurum`un en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan İnşaat Mühendisleri Odası Erzurum Şubesinin ortak paydası İnşaat Mühendisliğidir ve öyle kalmaya da devam edecektir.

İnşaat Mühendisleri Odası Erzurum Şubesi 1992 yılında bir masa ve birkaç sandalye ile hizmete başlamış, aradan geçen yıllarda hep üzerine koyarak gelişimini sürdürmüş ve bugün İnşaat Mühendisleri Odası Genel Merkezinin en büyük organizasyonlarını alabilen ve bu organizasyonları anlının akıyla gerçekleştirebilen bir duruma gelmiştir. Odamızın bu günlere gelmesinde emeği olan tüm başkanlarıma, Yönetim kurulu üyeliği yapmış tüm arkadaşlarıma, üst kurul delegelerimize, odamızın kurul ve komisyonlarında çalışmış tüm meslektaşlarıma, buralarda görev almasa da her zaman maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen arkadaşlarımıza sizlerin huzurunda teşekkür etmek istiyorum.

Geçmiş dönemin değerlendirmesini yapacağımız genel kurulumuzda herkesin söz alması ve bu kürsüden dilek, temenni ve eleştirilerini yapabilmesi için açılış konuşmasında sözü fazla uzatmak istemiyorum. İki yıl önce büyük bir teveccüh göstererek bizlere vermiş olduğunuz temsil yetkisini, Mesleğimizi daha yukarılara taşımak ve İnşaat mühendislerini her zeminde en iyi şekilde temsil etmek için tüm ekip arkadaşlarımla birlikte yoğun bir çalışma dönemi geçirdik.”

Genel Kurul panına İlhan Tohumcu başkanlığındaki tek liste sunuldu. Bunun üzerine kapanış konuşması için kürsüye çıkan Tohumcu meslektaşlarına gösterdikleri bu teveccüh için teşekkür ederek sorumluluklarının daha da arttığını ve yeni dönemde bu sorumluluk bilinciyle İMO Erzurum Şubesini daha iyi noktalara taşımak için ellerinden gelenin daha fazlasının yapılması gerektiğinin bilincinde olduğunu ve katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Hürriyet

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.İnşaat Gündemi'ne Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (EYLÜL AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT Architecture Eğitimi - 50 TL   SATIN AL
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL   SATIN AL
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
Sta4CAD Eğitimi - 40 TL   SATIN AL
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
MS PROJECT Eğitimi - 60 TL   SATIN AL
İnşaat Proje Okuma Eğitimi - Mimari/Statik/Mekanik/Elektrik - 50 TL   SATIN AL
İnşaat Projelerinde Metraj, Keşif, Bütçe ve Hakediş Eğitimi - 70 TL   SATIN AL
Tüm Aşamalarıyla İnşaat Eğitimi - AUTOCAD/STA4/EXCEL/PROJECT - 50 TL   SATIN AL
Primavera P6 ve Excel ile Planlama ve Bütçe Analizi Eğitimi- 50 TL   SATIN AL

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

24.09.2020 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 4250 ₺ 4230 ₺ 4210 ₺
İzmir 4155 ₺ 4135 ₺ 4090 ₺
Karabük 4170 ₺ 4140 ₺ 4110 ₺
Biga 4180 ₺ 4160 ₺ 4140 ₺
Payas 4170 ₺ 4140 ₺ 4110 ₺
Gebze 4180 ₺ 4160 ₺ 4140 ₺
Samsun 4260 ₺ 4260 ₺ 4200 ₺
Ankara 4260 ₺ 4230 ₺ 4200 ₺
Bursa 4220 ₺ 4200 ₺ 4155 ₺
Kütahya 4220 ₺ 4200 ₺ 4155 ₺
Sivas 4300 ₺ 4270 ₺ 4240 ₺
Detaylı Görünüm
kiralık jeneratör

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ