İnşaat Sektöründe Online Pazarlamaya Geçiş

Yazar:

05.04.2020

Kişi Okumuş

0 Yorum

İnşaat Sektöründe Online Pazarlamaya Geçiş


Koronavirüs salgını sebebiyle, evde kalma ve sosyal mesafeyi koruma çağrılarından sonra, konut sektörü de online platformlara taşındı. Konut satışları için yapılan görüşmeler online platformlarda yapılıyor…

Koronavirüs salgını sebebiyle konut satışlarının azaldığını ifade eden sektör temsilcileri, durgunluğa çareyi online platformlarda gerçekleştirilen görüşmeler ve telefonla satış sisteminde buldu.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; sektör temsilcileri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında vatandaşların evde kalması sebebiyle konut satışlarında yaşanan gelişmeleri anlattı.

 

Babacan Holding Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Babacan, salgının, her sektörü olduğu gibi gayrimenkulü de olumsuz etkilediğini dile getirerek, mevcut şartlarda sektörde yeni bir dönemin de başladığını belirtti.

Önceliklerinin; çalışanlarının sağlığı olduğunu ifade eden Babacan, sosyal mesafeyi korumak adına çoğu firma gibi evden ve dönüşümlü çalışma sistemine geçtiklerini kaydetti.

Babacan, tüketicinin evden çıkmadığı bu dönemde dijitalleşerek hizmet vermeye başladıklarını belirterek, “Tüm satış ve pazarlama ekibimiz online olarak hizmet vermeye devam ediyor. Çeşitli uygulamaları geliştirerek tüketiciye daha iyi bir satın alma deneyimi sunmayı hedefliyoruz. Maket üzerinden daire satışı yapılıyorsa görüntülü görüşme ile neden yapılmasın?” diye konuştu.

Şimdiye kadar tüm gayrimenkul sektöründe konut satışlarının projelerin satış ofislerinden gerçekleştiğine dikkat çeken Babacan, “Mevcut şartlarda müşterilerle yapılan tüm görüşme ve satış işlemlerinin online olarak da yapılabileceğini düşünüyoruz. Böylece müşteriler evlerinden veya iş yerlerinden çıkmadan uzmanlarımıza canlı olarak bağlanarak görüşebilecek, proje sunumlarının yapıldıktan sonra müşteriye teklif sunularak isteği doğrultusunda sanal pos uygulaması ile seçilen daire için kapora ödemesi alınabilecek” şeklinde konuştu.

ofis mobilyaları

“Telefonla rezervasyon almaya başladık”

Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, salgının etkilerinin hissedilmeye başladığı günden beri çalışanların sağlığı için tüm önlemleri aldıklarını, son olarak personele evden çalışma uygulaması getirdiklerini ifade etti.

Yurt dışından daha önce alınan randevuların salgın nedeniyle iptal edildiğini veya ileri bir tarihe ertelendiğini belirten Barman, şu anda özellikle yabancı müşterilere telefonla satış yöntemine geçtiklerine dikkat çekti.

Barman, “Satışta olan projelerimizin tüm görselleri, videoları zaten sitemizde mevcut. Yurt dışından bize ulaşan veya bizim ulaştığımız müşterilerimize telefonla satış yöntemine geçtik. İngilizce, Arapça, Farsça ve Urduca olmak üzere 4 dilde satış gerçekleştiriyoruz. Yoğun olarak Orta Doğu ve Körfez ülkeleri ile Pakistan ve İran’daki müşterilerimizle irtibat halindeyiz. Şu ana kadar konut satışında yaptığımız rezervasyonlar da var” diye konuştu.

“Online portföy sunumu başladı”

Nevita Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Akbal, tüm yurt dışı satışların durduğunu, koronavirüs sebebiyle yabancı ilgisinin kaybolma seviyesine indiğine vurgu yaparak, “Zamanla elbette yabancı ilgili tekrar tekrar oluşacak ancak trendlerin değişeceğini düşünüyorum. Bize de hem de gelen talep sonrası online satış konusunda çalışma başlattık” dedi.

Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş, konut satışlarının salgın sonrası durma noktasına geldiğini dile getirerek, salgınla birlikte insanların dışarı çıkmayıp alışverişlerini e-ticaretle yaptığına dikkat çekti.

Konut araştırmasının da artık online üzerinden gerçekleştiğine vurgu yapan Taş, “Daha önce çok görmediğimiz sanal tur, video ve görüntülü görüşme ile portföy sunumları başladı. Çeşitli uygulamalar üzerinden görüntülü görüşerek satışlar, pazarlıklar yapılıyor. Biz de online platformlardan müşterilerimizi aramaya, yeni müşteri bulmaya başladık. Online toplantılar ve eğitimler çok arttı” şeklinde konuştu.

 

EmlakKulisi

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

01.10.2021 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 7200 ₺ 7170 ₺ 7140 ₺
İzmir 7085 ₺ 7060 ₺ 7000 ₺
Karabük 7150 ₺ 7075 ₺ 7000 ₺
Biga 7030 ₺ 6990 ₺ 6950 ₺
Payas 7080 ₺ 7040 ₺ 7000 ₺
Gebze 7100 ₺ 7070 ₺ 7040 ₺
Samsun
Ankara 7160 ₺ 7130 ₺ 7100 ₺
Bursa 7185 ₺ 7160 ₺ 7100 ₺
Kütahya
Sivas 7110 ₺ 7080 ₺ 7050 ₺
Detaylı Görünüm


BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS