İnşaat16 Grubu ve Bursa Orhangazi Üniversitesi El Ele

Yazar:

06.10.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

İnşaat16 Grubu ve Bursa Orhangazi Üniversitesi El Ele

Bursa Orhangazi Üniversitesi’ni (BOU) ziyaret eden İnşaat16 Grubu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şener Akkan, üniversite ve derneğin birbirine vereceği desteğin önemini dile getirdi.

Bursa’da inşaat ve yapı sektöründe hizmet veren firmaların bir araya gelerek kurduğu İnşaat16 Grubu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şener Akkan, dernek üyeleriyle birlikte BOU Rektörü Prof. Dr. Recep İleri’yi makamında ziyaret etti. Derneğin çalışmaları hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Şener Akkan,Bursa’da sektörün öncüsü firmaları bir araya getirdiklerini dile getirdi.

Üniversitelerde yetişen inşaat mühendisleri ve mimarlara ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Akkan, “Bursa’nın inşaat sektöründe daha dinamik ve yenilikçi projeler üreten kişilere ihtiyacı var.” dedi. Bursa Orhangazi Üniversitesi öğrencileri ile ortak projeler üzerinde çalışılabileceğini belirten Akkan, “Öğrencilerimizin staj imkanlarına da olumlu bakıyoruz. Teori, pratikle desteklenmezse gösterilen çabalar anlamsız kalır.” şeklinde konuştu. İnşaat ve yapı alanlarında da akademik düzeyde eğitim çalışmaları olması gerektiğini belirten Akkan, “Sektörümüzde hizmet veren kişiler, biz dahil daha da eğitimli ve bilinçli olmalıyız. Bunun için de üniversitelerde tecrübe paylaşım seminerleri ve çeşitli eğitim programları gerçekleştirilmeli.” diye konuştu.

“BİLİMİ TÜKETEN DEĞİL, ÜRETEN OLMAK İSTİYORUZ”

Bursa Orhangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep İleri de genç bir üniversite olduklarını belirterek, üniversite olarak sivil toplum kuruluşlarıyla ortaklaşa çalışmak istediklerini söyledi. Rektör Recep İleri, piyasada inşaat sektörünün ‘Sünger Sektör’ olarak bilindiğini vurgularken, “İnşaat sektörü, piyasaya azımsanmayacak derecede istihdam sağlıyor. İşte görünmeyen bu yüksek istihdam tıpkı bir süngerde olduğu gibi görünmez ama büyük bir hacme sahiptir.” dedi.

Dernek ve üniversite işbirliğinin her iki tarafa da büyük katkılar sağlayacağını dile getiren İleri, “Biz bilim tüketen değil, bilim üreten bir üniversite olma amacındayız.” şeklinde konuştu.

kaynak: haberler.com

inşaat mühendisliği programları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

22.03.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3340 ₺ 3340 ₺ 3370 ₺
İzmir 3300 ₺ 3325 ₺ 3350 ₺
Karabük 3300 ₺ 3340 ₺ 3340 ₺
Biga 3280 ₺ 3305 ₺ 3330 ₺
Payas 3250 ₺ 3280 ₺ 3310 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ