Isparta’da konut almanın tam zamanı!

Yazar:

21.01.2017

Kişi Okumuş

0 Yorum

Isparta’da konut almanın tam zamanı!


Mega Gayrimenkul yöneticisi Mustafa Başar’dan isabetli öneri “Zam anında değil zamanında alın” giderek büyük şehir kategorisinde mutlu yaşam bölgesi haline gelen Isparta’da gayrimenkul alıcı ve satıcılarının kaliteyi ve garantiyi seçmeleri için gerekli ofisin hizmete girdiği ve Isparta’daki danışmanlık düzeyindeki bir eksikliğin giderildiği anlaşıldı Alıcı ve satıcılara yol haritası olan Mustafa Başar, ekspertis ve yol gösterici olmanın kurallara bağlı olduğunu belirterek, sohbete şu sözlerle başlıyor.

Başar; “Dövizdeki artış, İnşaat demirindeki artış ve diğer emtialara gelen zamlar inşaat maliyetlerine henüz yansımadı, zira birçok gayrimenkulün projesinin kurdaki dalgalanmadan önce inşaat imalatını tamamladığından dolayı fiyat artışlarının henüz tetiklemediğinin altını çizerek“gayrimenkul almanın şu ara tam zamanı“ diyoruz

-Mega Gayrimenkul Danışmanlık kuruluş amacı ve Hizmetleri hakkında kısa bir açıklama yapar mısınız? 

Başar; Mega gayrimenkul sektördeki eksikleri ve aksaklıkları doğru tespit ederek gerçek anlamda kurumsal bir yapıda faaliyet göstermek amacıyla kurulmuş bir danışmanlık ofisidir. Tamamen şeffaf ve güvene dayalı hizmet anlayışında olup bunları ikili ilişkiler ile pekiştirmek önceliklerimizdendir. Aynı zamanda nihai tüketicinin talep ve ihtiyaçlarını ön plana alarak, üretici firmaları bu yönde yönlendirerek gerçek arz talep dengesini kurup sektörün ve sektördeki üretici firmaların her hangi bir sıkışma olmadan sürdürülebilmesine vesile olmak amaçlarımızdandır. Vizyonumuz Gayrimenkul Almak, Satmak ve Kiralamak isteyen her birmüşterimize ilk günkü heyecanımızla destek vererek Gayrimenkul denilince akla ilk gelen firma olmak Misyonumuz Gayrimenkul sektörünü geleceğin sektörü olarak görerek, bilgi ve birikimlerimizi birleştirdiğimiz profesyonel ekibimizle Gayrimenkul Alım, Satım, Kiralama Hizmetlerinde en iyi hizmeti doğru ve dürüst olarak Müşterilerimize sunmak.

 

Kalite Politikamız

• Güven veŞeffaflık

• Müşteri haklarını korumak

• Müşteri gizliliğini benimsemek

• Yasalara ve etik kurallara uymak

• Hizmet kalitemizi sürekli geliştirmek

• Yenilikçi, Çağdaş, Müşteri Odaklı çalışmak

• Kaliteli hizmet vermekten ödün vermemek

inşaat yapma oyunu

• Takım çalışmasına inanan, Ekibini sürekli geliştiren yönetim politikasını uygulamak

Gayrimenkul sektörü hakkında düşünceleriniz nelerdir? 

Başar; Ülke ekonomisinin lokomotifi durumunda olan inşaat sektörü Isparta da önemli bir noktada ve birçok diğer iş kollarının sürükleyicisi durumundadır. İnşaat sektörünün ham maddesi topraktır ve miktarı sürekli azalan, değeri sürekli artan bir emtia durumundadır. Buna bağlı olarak arsa maliyetleri konut 櫚yatları açısından birinci etken haline gelmektedir. Yeni açılan yerleşim alanları ile birlikte, kentsel dönüşümün başladığı çeşitli mahallelerde Isparta’mıza yakışan projeler hızla devam ediyor. Isparta da gayrimenkule yatırım birinci sırayı almaktadır.Özellikle öğrencilerin tercih etmiş olduğu apartlar kira getirilerinden dolayı yatırım için öncelikli tercih edilmektedir. Kara havacılık okulu, komutanlığı ve bir alayın Isparta’ya gelecek olması Türkiye’nin en fazla öğrenciye sahip 3.üniversitesi olan Süleyman Demirel Üniversite’sinin 90 bin öğrenciye ulaşması, hızla büyüyen apart sektörünü doğrudan etkilemektedir.

-Mega Gayrimenkul danışmanlık olarak yaptığınız faaliyetler nelerdir? 

Başar; Mega gayrimenkul danışmanlık olarak alıcı, satıcı ve yatırımcıların buluşmasına aracılık etmekteyiz. Firmamız öncelikle satılacak olan gayrimenkulleri süzekten geçirerek bölge, fiyat analizlerini yaparak sorunsuz olan ürünleri satışa sunarız Alıcılar ve yatırımcılar için istenilen bölgelerde hazırlanan dosya ve raporları alıcılar ile paylaşarak satışa hazır hale geldiğinde alıcı ve satıcıları buluşturarak alım satım için arabuluculuk yaparız. Tapu takipleri,kredi takipleri ücretsiz olarak firmamız tarafından sağlanarak satışın tamamlanması için süreci takip ederiz. Takım çalışmasına her zaman önem veririz. Ekibimizle sürekli daha iyi nasıl oluruz, daha iyi hizmeti nasıl veririz istişarelerini yaparız.Müşterilerimizin istemiş oldukları kriterlerdeki seçenekleri süzerek sunar ve sonuca gideriz. “Bizi tercih edenler mutlu” sloganımızla bir defalık ticaret hiçbir zaman yapmayız. Büyüklerimizin tecrübelerinden sürekli istifade ederek, yenilikçi ve araştırmacı olarak kendimizi sürekli geliştirme yolunda ilerleriz. Sektörümüzle ilgili fuarları takip ederek yeniliklerden haberdar olup uygulamaya geçeriz. Kısaca biz işimizi severek yaparak tüm ekibimizle ve müşteri ailemizle mutlu bir gelecek için çalışırız.

Emlak işi yapanlara yönelik bir güven eksikliği görülmektedir. Bunun nedeni sizce nedir? 

Başar; Öncelikle herkesin kendi mesleğini yapması gerekmektedir birinci eksiklik buradan başlıyor. Sektör hızlı olarak büyüdüğü için farklı sektörde faaliyet gösteren, aylık başka işten gelir sağlayarak emlak işini de ek olarak yapanların, belgesiz faaliyet gösterenlerin çokluğu maalesef zamanla belirli sıkıntıları gün yüzüne çıkarmaktadır. Her sektörde olduğu gibi emlak sektöründe de işini gerçekten benimseyip yapan, doğruluktan ayrılmayan kişiler bu işi uzun soluklu yapmaktadır. Alıcıların özellikle alım yaparken bunlara dikkat ederek, gerçekten bu işi yapan kurumsal firmalar ile çalışmaları kendileri açısından da önem arz etmektedir. Alım ve Satım yaparken bunlara dikkat edilirse sıkıntıların önüne geçileceğine inanıyoruz.

Sizin gayrimenkul sektöründeki diğer firmalardan farklı olan özelliğiniz nedir? 

Başar; Firmamız gayrimenkul sektörünü geleceğin sektörü olarak görmekte, kurduğumuz ekip ile profesyonel hizmet vermekteyiz. Farklı olmamızın en önemli nedenlerinin başında yaptığımız işi benimsemek, işimiziseverek yapmak ve kurumsal bir firma olmamızdır. Her zaman yatırımcılarımızın yerine kendimizi koyarız. Satıcılar ve alıcılar ile yaptığımız birebir görüşmelerimizde onların istek ve doğrultusunda piyasanın şartlarına göre heriki tarafın da korunup kollanması ilk dikkat ettiğimiz konulardan birisidir. İnşaatın her türlü aşamasını bildiğimiz için satışlarımızda zorluk yaşanmamaktadır. Çalıştığımız firmalar Isparta’da önde gelen firmalar olması nedeni ile alıcılarımıza en iyi çeşidi ve fiyatı sunabilmekteyiz. Kendimizin almayacağı hiçbir ürünü satış listemize dahil etmeyiz. Öncelikle iyi bir analiz yaparak piyasa şartlarında olan satılabilirliği makul olan ürünlerin satışları ile ilgilenmekteyiz. Bu da zaman kaybını en aza indirerek nokta atışı yapmamızı sağlamaktadır.

Isparta da yıllara göre gayrimenkul satış rakamları nedir, Bunu açıklaya bilir misiniz ? 

Başar; Tüik verilerine göre yıllık konut satış rakamları 2013 yılı gayrimenkul satışları 3806, (1690 ilk satış, 2116 ikinci satış) 2014 yılı gayrimenkul satışları 4514, (2224 ilk satış, 2290 ikinci satış) 2015 yılı gayrimenkul satışları 5005,(2526 ilk satış, 2479 ikinci satış) 2016 yılı gayrimenkul satışları 4702 (Aralık ayı hariç 11 aylık satışlar) (2345 ilk satış, 2357 ikinci satış) Konut alımı sırasında nelere dikkat edilmelidir? 1. Öncelikle konut edinme amacımızı belirlememiz gerekir. Yatırım amacıyla satın alınıyorsa getirilerine, kullanma amacıyla alınıyorsa ihtiyaçlarımıza göre karar vermeliyiz. 2. Satın alınması planlanan konutun yaşam kalitesine ve konforuna olumlu etkiler yaratan sosyal ihtiyaçlara (toplu taşıma, okul, hastane, alışveriş merkezi, yeşil alanlar vb.) yakın olmasına dikkat edilmelidir. 3. Konut veya henüz inşaatı başlanmamış ise arsanın ilgili Tapu Müdürlüğünde araştırma yapılarak tapu kaydı üzerinde ipotek, intifa, kira, haciz vb. Satın alınacak konutun değerini düşürecek, veya konut inşaatına başlanmasına engel olacak herhangi bir şerh, beyan olup olmadığı kontrol edilmelidir.(Satışını gerçekleştireceğimiz gayrimenkullerin araştırması firmamız tarafından yapılmaktadır.) 4. Tamamlanmış ve teslime hazır olarak satılan konutun mevzuata uygun olarak yapıldığını gösteren Yapı Kullanma İzin Belgesi olup olmadığı araştırılmalıdır.

Isparta

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.İnşaat Gündemi'ne Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (EKİM AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

Online İnşaat Mühendisi ve Mimar Kursları

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

25.11.2020 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 4990 ₺ 4960 ₺ 4930 ₺
İzmir 4875 ₺ 4850 ₺ 4800 ₺
Karabük 5000 ₺ 4950 ₺ 4900 ₺
Biga 4870 ₺ 4850 ₺ 4830 ₺
Payas 4920 ₺ 4890 ₺ 4860 ₺
Gebze 4940 ₺ 4910 ₺ 4880 ₺
Samsun 4980 ₺ 4980 ₺ 4910 ₺
Ankara 5020 ₺ 4990 ₺ 4960 ₺
Bursa 4945 ₺ 4920 ₺ 4870 ₺
Kütahya 4945 ₺ 4920 ₺ 4870 ₺
Sivas 5030 ₺ 5000 ₺ 4970 ₺
Detaylı Görünüm
kiralık jeneratör

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ