-

İstanbul’a 1 milyon 200 bin metrekarelik Şehitler Parkı yapılacak!

Yazar:

25.07.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

İstanbul’a 1 milyon 200 bin metrekarelik Şehitler Parkı yapılacak!

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


İlçe belediye başkanlarıyla birlikte Saraçhane’de #VatanNöbet’ne devam eden binlerce İstanbulluyla buluşan Başkan Topbaş, 15 Temmuz şehitleri için 1 milyon 200 bin metrekarelik Şehitler Parkı yapacaklarını açıkladı. Topbaş, daha sonra sabaha kadar Zeytinburnu, Bahçelievler, Başakşehir ve Halkalı’yı gezerek, #VatanNöbeti’ne devam eden vatandaşlara hitap etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un 39 ilçesinin Ak Partili ve Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanları ile birlikte Saraçhane’de demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara seslendi.

“Demokrasinin aziz bekçileri, değerli yurttaşlarımız bugün burada sizin demokrasi nöbetinize İstanbul’daki tüm ilçe belediye başkanlarımız, Ak Partili ve Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanlarımız ile burada size selam duruyoruz” diyen Başkan Kadir Topbaş, “Siz vatana, milli iradeye ihaneti önlediniz. Millet nedir, bunu gösterdiniz. Şanlı tarihimize yeni bir destan yazdınız. Ve bu duruşunuzla dostlara güvence, düşmana sıkıntı vermektesiniz. Her birimiz, Hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

ŞEHİTLERİN ADI PARKTA YAŞATILACAK

Başkan Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Cuma günü oy birliğiyle belediyenin önündeki caddeye “15 Temmuz Şehitleri Caddesi’ ismini verdiğini hatırlatarak, ayrıca 15 temmuz darbe girişimine engel olmak için Türkiye genelinde şehit olan tüm vatandaşların anısına bir park yapacaklarını söyledi.

Kadir Topbaş, “Bütün şehitlerimizi hatırlatan 1 milyon 200 bin metrekarelik büyük bir park hazırlıyoruz. Şehitler Parkı’mız olacak. Orada şehit olan vatandaşlarımız anısına sergiler açılabilecek ve orada onların isimlerini yaşatacağız inşallah” dedi.

Bu vatana ihanet edenler için de bir mezarlık yapacaklarını ifade eden Başkan Topbaş, şöyle konuştu; “Talimatı verdim. Hainler Mezarlığı yapacağız. İhanet edenler mezarlığı. Vatan hainleri mezarlığı. Milletimiz oraya Fatiha okumaya değil, lanet okumaya gidecek. Çünkü onlar ancak bunu hak ederler. Ve bir başkaları da inşallah bir daha teşebbüs etmez, edebilecek cesareti bulamazlar ve bu ülkenin geleceğiyle oynamazlar.”

 

“ÇOCUKLARINIZ SİZİ HAYIRLA YAD EDECEK”

Başkan Topbaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Bebeklerinizle, çocuklarınızla, gençlerle geldiniz. Her biri için yarın bir övünç meşalesi yakıyorsunuz. Ve yarın hepinizi hayırla yad edecekler. Bunu, bir dönüm noktası olarak hep hatırlayacaklar. Çünkü bunun tersini düşünmek istemiyoruz. Allah korusun farklı bir sonuç çıksaydı bugün bu alana toplanamaz başka sıkıntılar ve acılar yaşar, Türkiye onlarca yıl geri giderdi. Ama sizin samimiyetiniz vatanseverliğiniz, imanınız duruşunuz bütün bu düşünceleri, hamleleri boşa çıkardı.

Fetöşist hamlenin sonuç vermediğini gördüler, vermeyeceğini gösterdiniz. Şehitlerimizi gazilerimizi görüyoruz. 14 yaşında gazimiz var. Daha küçük yaşlarda şehit olanlarımız var. Onları rahmetle anıyoruz. Onlar bizim her gönlümüzde her daim yaşayacaklar. Her zaman hayırla yad edeceğiz. Sizin Türkiye’nin her noktasında bulunuşunuz, siyasi partilerimizin seslenişiyle bir yumak oluşunuz vesilesiyle diyoruz ki burada oluşan bu kardeşliği devam ettirelim. Yüz yüze bakalım ellerimizi sıkalım. Tebessümü eksik etmeyelim. 79 milyonluk büyük bir ailenin evlatları olduğumuzu asla unutmayalım. Sevgiyi ve hoş görüyü yaygınlaştıralım ki bu ülkenin geleceği farklı olsun, yavrularımıza çok güzel bir gelecek bırakalım.

“BU DİRENİŞE KATILAN HERKES GAZİDİR”

İnsan yaşar ve ölür. Belirli bir süre ömrü biçilmiş varlıklarız. Şerefiyle yaşayıp şerefiyle ölmek var. Ama şerefsizliğe bulaşarak, şerefsizlikle ölmek var. Allah onlardan bizi esirgesin. Sizler şerefli olduğunuzu gösterdiniz. Yaralanan gazilerimiz var ama bu hareketin içerisine giren herkes gazidir. Herkes gazilik ünvanı almıştır. Bu eyleme katılan, bu duruşu sergileyen, yaralansın yaralanmasın her biriniz birer gazisiniz. Tarih böyle kaydedecek. Gazi bir milletsiniz. Çünkü duruşunuz bunu ortaya koydu. Sizler gece nöbet gündüz mesai dediniz. Hiçbir insanın tahammül edemeyeceği güç gösterdiniz. Bu güzellikleri yaşatan insanlar olarak her biriniz en güzel övgülere layıksınız. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Biz yerel yönetimlerde bulunan başkanlar olarak İstanbul’da ilçelerimizdeki her türlü sıkıntıları ortadan kaldırmak için el ele vererek gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Yaralarımızı saracağız, sen ben demeyeceğiz. Ülkenin geleceğini birlikte hazırlayacağız. Bu hareketleri yapmak isteyenlerin umutlarını yitirdiğiniz için bundan sonra bu tip olayları görmeyeceğimize inanıyorum. İnşallah çok daha farklı yarınları hep beraberce erişeceğiz.”

Başkan Kadir Topbaş ve 39 ilçe belediye başkanı, 15 Temmuz darbe girişimi esnasında İstanbul’da şehit olan vatandaşlarının isimlerinin ve fotoğraflarının bulunduğu belediye önündeki panoya karanfil bıraktı.

ZEYTİNBURNU BAHÇELİEVLER VE BAŞAKŞEHİR DE #VATANNÖBETİ’NDE

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane’nin ardından sabaha kadar Zeytinburnu, Bahçelievler, Başakşehir ve Halkalı’yı gezerek, #VatanNöbeti’ne devam eden vatandaşlarla buluştu.

Kadir Topbaş, meydanları dolduran binlerce İstanbulluya hitap ederek, Başkomutan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ikinci bir talimat gelinceye kadar #VatanNöbeti’ne devam etmelerini istedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Haber Zaman Gazetesi’nde şu şekilde yer aldı;

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 39 ilçe belediye başkanı ile birlikte, Saraçhane Belediye Binası önünde Vatan Nöbeti tutan binlerce İstanbulluya hitap etti. Başkan Topbaş, 15 Temmuz şehitleri için 1 milyon 200 bin metrekarelik şehitler parkı yapacaklarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un 39 ilçesinin Ak Partili ve Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanları ile birlikte Saraçhane’de demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara seslendi. “Demokrasinin aziz bekçileri, değerli yurttaşlarımız bugün burada sizin demokrasi nöbetinize İstanbul’daki tüm ilçe belediye başkanlarımız, Ak Partili ve Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanlarımız ile burada size selam duruyoruz” diyerek sözlerine başlayan Başkan Kadir Topbaş, “Siz vatana, milli iradeye ihaneti önlediniz. Millet nedir, bunu gösterdiniz. Şanlı tarihimize yeni bir destan yazdınız. Ve bu duruşunuzla dostlara güvence, düşmana sıkıntı vermektesiniz. Her birimiz, Hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

“Şehitlerin adı parkta yaşatılacak “

Başkan Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Cuma günü oy birliğiyle belediyenin önündeki caddeye “15 Temmuz Şehitleri Caddesi’ ismini verdiklerini söyledi. Başkan Topbaş ayrıca 15 temmuz darbe girişimine engel olmak için Türkiye genelinde şehit olan tüm vatandaşların anısına bir park yapacaklarını belirterek, “Bütün şehitlerimizi hatırlatan 1 milyon 200 bin metrekarelik büyük bir park hazırlıyoruz. Şehitler Parkı’mız olacak. Orada şehit olan vatandaşlarımız anısına sergiler açılabilecek ve orada onların isimlerini yaşatacağız inşallah” dedi.

Zaman

Haber Hürriyet Gazetesi’nde şu şekilde yer aldı…

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 39 ilçe belediye başkanı ile birlikte, Saraçhane Belediye Binası önünde Demokrasi nöbeti tutanlara hitap etti. Başkan Topbaş, 15 Temmuz şehitleri için 1 milyon 200 bin metrekarelik şehitler parkı yapacaklarını belirtti.

“1 MİLYON 200 BİN M2’LİK ŞEHİTLER PARKI YAPACAĞIZ”

Başkan Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Cuma günü oy birliğiyle belediyenin önündeki caddeye “15 Temmuz Şehitleri Caddesi’ ismini verdiklerini söyledi. Başkan Topbaş ayrıca 15 temmuz darbe girişimine engel olmak için Türkiye genelinde şehit olan tüm vatandaşların anısına bir park yapacaklarını belirterek, “Bütün şehitlerimizi hatırlatan 1 milyon 200 bin metrekarelik büyük bir park hazırlıyoruz. Şehitler Parkı’mız olacak. Orada şehit olan vatandaşlarımız anısına sergiler açılabilecek ve orada onların isimlerini yaşatacağız inşallah” dedi.

“HAİNLER MEZARLIĞI YAPACAĞIZ”

Bu vatana ihanet edenler için de bir mezarlık açacaklarını kaydeden Topbaş, “Talimatı verdim. Hainler Mezarlığı yapacağız. İhanet edenler mezarlığı. Vatan hainleri mezarlığı. Milletimiz oraya Fatiha okumaya değil, lanet okumaya gidecek. Çünkü onlar ancak bunu hak ederler. Ve bir başkaları da inşallah bir daha teşebbüs etmez, edebilecek cesareti bulamazlar ve bu ülkenin geleceğiyle oynamazlar” şeklinde konuştu.

“HALKA RAĞMEN, MİLLİ İRADEYE RAĞMEN HİÇBİR GELECEK KAYDA GİREMEZ”

Devletin bekası ve ülkenin geleceği için bütün partilerin ve parti mensuplarının siyasi mülahazaları bir tarafa bırakarak tek yumruk olarak meydanlara toplandığını belirten Topbaş, “Alparslan’dan günümüze kadar bu topraklarda nice şehitler verdik, bedeller ödedik. Bedelsiz hiçbir gelecek olmadı, tarih yazılmadı. Bedeller karşılığında bu vatan bize emanet edildi ve tüm şehitlerimize rahmet diliyoruz. Bütün dünya milletlerinin saygı duyacağı bir duruş sergilediniz. Sayın Cumhurbaşkanımızın sizleri davet etti ve bu davete katıldınız. Gelecek kararmasın diye, umutlar karartılmasın diye milli irade sarsılmasın diye bir duruş sergilediniz. Halka rağmen, milli iradeye rağmen hiçbir gelecek kayda giremez, millete rağmen hiçbir adım atılamaz bunu gösterdiniz. Bu mücadelenin zaferini elde ettinizö ifadelerini kullandı.

“ÇOCUKLARINIZ SİZİ HAYIRLA YAD EDECEK”

Başkan Topbaş sözlerini şöyle sürdürdü: “Bebeklerinizle, çocuklarınızla, gençlerle geldiniz. Her biri için yarın bir övünç meşalesi yakıyorsunuz. Ve yarın hepinizi hayırla yad edecekler. Bunu, bir dönüm noktası olarak hep hatırlayacaklar. Çünkü bunun tersini düşünmek istemiyoruz. Allah korusun farklı bir sonuç çıksaydı bugün bu alana toplanamaz başka sıkıntılar ve acılar yaşar, Türkiye onlarca yıl geri giderdi. Ama sizin samimiyetiniz vatanseverliğiniz, imanınız duruşunuz bütün bu düşünceleri, hamleleri boşa çıkardı. Fetöşist hamlenin sonuç vermediğini gördüler, vermeyeceğini gösterdiniz. Şehitlerimizi gazilerimizi görüyoruz. 14 yaşında gazimiz var. Daha küçük yaşlarda şehit olanlarımız var. Onları rahmetle anıyoruz. Onlar bizim her gönlümüzde her daim yaşayacaklar. Her zaman hayırla yad edeceğiz. Sizin Türkiye’nin her noktasında bulunuşunuz, siyasi partilerimizin seslenişiyle bir yumak oluşunuz vesilesiyle diyoruz ki burada oluşan bu kardeşliği devam ettirelim. Yüz yüze bakalım ellerimizi sıkalım. Tebessümü eksik etmeyelim. 79 milyonluk büyük bir ailenin evlatları olduğumuzu asla unutmayalım. Sevgiyi ve hoş görüyü yaygınlaştıralım ki bu ülkenin geleceği farklı olsun, yavrularımıza çok güzel bir gelecek bırakalım”

“BU DİRENİŞE KATILAN HERKES GAZİDİR”

Topbaş, “İnsan yaşar ve ölür. Belirli bir süre ömrü biçilmiş varlıklarız. Şerefiyle yaşayıp şerefiyle ölmek var. Ama şerefsizliğe bulaşarak, şerefsizlikle ölmek var. Allah onlardan bizi esirgesin. Sizler şerefli olduğunuzu gösterdiniz. Yaralanan gazilerimiz var ama bu hareketin içerisine giren herkes gazidir. Herkes gazilik ünvanı almıştır. Bu eyleme katılan, bu duruşu sergileyen, yaralansın yaralanmasın her biriniz birer gazisiniz. Tarih böyle kaydedecek. Gazi bir milletsiniz. Çünkü duruşunuz bunu ortaya koydu. Sizler gece nöbet gündüz mesai dediniz. Hiçbir insanın tahammül edemeyeceği güç gösterdiniz. Bu güzellikleri yaşatan insanlar olarak her biriniz en güzel övgülere layıksınız. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Hürriyet

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS