-

İzmir Uzundere Rekreasyon Alanı açıldı!

Yazar:

06.06.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

İzmir Uzundere Rekreasyon Alanı açıldı!

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


230 bin metrekare alan üzerine kurulu Uzundere Rekreasyon Alanı, önceki akşam düzenlenen görkemli törenle hizmete açıldı. Açılış törenine Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve eşi Fügen Selvitopu, CHP  İzmir  Milletvekili Ali Yiğit, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan’ın yanı sıra ilçe başkanları, Büyükşehir ve Karabağlar Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Gecede gözler, Uzundere projesini başlatan Karabağlar’ın bir önceki CHP’li Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm ile geçen dönemin meclis üyelerini aradı. Kürüm ile geçen dönemin meclis üyelerinin törende yeralmaması büyük dikkat çekti.

Yelekli’den sitem

Karabağlar Belediyesi eski Meclis Üyesi Uğur Yelekli, sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı zehir zemberek açıklama ile açılışa davet edilmemelerine sitem etti, tepki gösterdi. Yelekli, Karabağ’lar da Uzundere Rekreasyon Alanı Projesi’nin oluşmasında emeği geçen eski belediye başkanı Sıtkı Kürüm ve mecliste projeye onay veren bir önceki dönem meclis üyelerinin açılışa çağrılmamalarını vefasızlık olarak değerlendirdi.

Yelekli mesajında şu ifadelere yer verdi: “Haberlerden izlediğim kadarıyla dün akşam Karabağlar da Uzundere Rekreasyon Alanı Projesinin açılışı büyük bir konser ile gerçekleştirilmiş. Hayırlısı olsun diyerek gerçekten özellikle o bölgede oturan insanların şehrin merkezinde ne varsa onların da hakkı anlamında bakış açısı ile, yaratacağı istihdam ve katma değer açısından çok önemli bir proje. Gelelim buradaki yanlışlığa, ahde vefasızlığa, emeğe saygısızlığa… 2004-2009 Meclis üyeliği dönemimde o dönemin belediye Başkanı Ali Muzaffer Tunçağ gerçekten çok cesaretli bir projenin tohumlarını attı, bir yarışma projesi ile atıl, arazi yapısı uygun olmayan bir yeri geleceği hayal ederek planladı ve meclisimizin onayı ile de projelendirdi. 2009-2014 döneminde Karabağlar ilçesi bölünerek sorumluluk yeni seçilen Sıtkı Kürüm Başkan’a geçti. Evet, ortada bir proje var yeni büyükşehir yasasından ötürü bütçeleri kısıtlanmış nerede ise büyükşehirin bir müdürlüğü haline gelmiş ilçe belediyelerin hiç bir şekilde altında kalkamayacağı, hatta büyükşehirin bile cesaret edemeyeceği bir projeye tabiri caiz ise bir deli belediye Başkanı gerekiyordu. Neden mi? Çünkü makyaj ile uğraşıp gelecekte yine koltuğunu korumak mı, yoksa risk alıp belki de kendisini Büyükşehir’e taşıyacak devasa bir proje mi? Arazici mühendis olduğundan, iş makinesinin üstünde olmaktan, işin bitimini kafasında canlandırdığından ve belediye meclisinde AKP’lisi CHP’lisi arkasında durduğundan işte o riski Sıtkı Başkan aldı. İstinat duvarı taşları Yeşilyurt Karafatma Dağı oyularak o taşlarla yapıldı, gece gündüz orada yatıldı kalkıldı ama belki bu hamle onu büyükşehire taşıyacakken maalesef mevcut koltuğundan da etti. Sıtkı Başkanı severim, son dönemde çok kızmış olsam da birlikte yol yürürken elimi bıraksa da insani yapısı ve bu konularda iyi bir mühendis olması her zaman için onun hakkının yendiğini düşünürüm.”

Sırrı Aydoğan’a yanıt

Uğur Yelekli, açılışta konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sırrı Aydoğan’a da şu açıklama ile yanıt verdi: “Büyükşehir Başkan Vekili sevgili abim Sırrı Aydoğan açılıştaki konuşmasında (Başkan’ların hayat görüşleri önemli, belediye başkanlığı böyle bir alan gördüğünde bunu nasıl ranta dönüştürüm demek değildir, ben bunu halka nasıl mal edebilirim diyenlerin işidir) diyerek Muhittin Başkanı övmüş. Sevgili Sırrı başkan işte burada hata var, bu dediğini yapan Muzaffer Tunçağ ve Sıtkı Kürüm başkanlar ve dönemin meclis üyeleridir ve o başkanlar ve başkanlara inanan meclis üyeleridir. Ve onlar bırakın orada onure edilmeyi, oraya çağrılmamışlardır bile. Karabağlar ilçe kazanıldığı dönemde konak ilçe Başkanı ve Karabağlar 1. Sıra Meclis adayıydım, Gündüz Konak’ta, gece Karabağlar’da çalışan ve emek veren biri olarak oranın ne zor şartlarda kazanıldığını bilen biriyim. Belediye kazanıldığında sadece parkın içinde 2 katlı bir belediye binası teslim aldığımızı, Başkan yardımcılarının vatandaşı parktaki banklarda dinlediğini bilen biriyim. Ben sadece dönemin 37 kurucu Meclis üyesinden biri olarak, o projelere onay veren Meclis üyelerinden biri olarak bugün o Başkan ve Meclis üyelerine haksızlık yapıldığını ahde vefasızlık yapıldığını düşünüyorum. Bugün sizin unuttuklarınız yarın sizi unutur ve unutulmasın ki büyümek istiyorsak, İzmir’de iktidarımızı sürdürmek istiyorsak önce birbirimize sahip çıkacağız, vefasızlık yapmayacağız, emeğe saygı göstereceğiz.”

Özgür COŞKUN/Yenigün

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS