Kabataş’ta çözüm Fındıklı’ya iskele kurulması!

Yazar:

30.07.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Kabataş’ta çözüm Fındıklı’ya iskele kurulması!

Kabataş 4 Ağustos’ta kapanıyor. İBB, fünikülerin 3 hafta daha çalışacağını ve diğer iskelelere ring seferi yapılacağını açıkladı. Yolcular ise en iyi çözümün Fındıklı’ya iskele olduğunu söylüyor.

Dün, 4 Ağustos’tan itibaren kapatılacak olan Kabataş İskelesi’yle ilgili şikâyetleri yansıtmıştım hatırlayacağınız gibi… Malum… İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin başlatacağı Transfer Merkezi projesi nedeniyle Kabataş’taki iskele çalışmayacak, yolcular Karaköy, Beşiktaş ve Eminönü’ne yönlendirilecek. Bu arada Taksim-Kabataş füniküleri de devre dışı kalacak. İki yaka arasındaki ulaşımını deniz yoluyla sağlayan ve Kabataş İskelesi’ni kullanan yolcular da işte bu çalışmalar süresince ne yapacaklarını bilemiyor, mağduriyet yaşamaktan korkuyor. İBB’den alternatif çözümler bekleyen İstanbulluların ilk aklına gelen çözüm ise Fındıklı’ya da bir iskele açılması. Kabataş’ın kapatılmasıyla Karaköy, Eminönü ve Beşiktaş iskelelerinin aşırı yoğun olacağını, Fındıklı’ya bir iskele açılırsa özellikle Taksim’den gelecek yolcuların daha rahat ulaşım sağlayacağını düşünüyorlar.

İBB’NİN DİKKATİNE…

Bu önerileri ve kaygıları dün, bu köşede ayrıntılarıyla anlatmıştım. İşte bu yazının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir açıklama yaptı. Çalışmalar süresince yolcuların mağdur olmaması için özellikle Beşiktaş İskelesi’ne ring seferleri düzenleneceğini ve fünikülerin ilk etapta kapanmayacağını söylediler. İBB yetkililerinin verdiği bilgiye göre füniküler üç hafta sonra kapatılacak, ring seferleriyle de vatandaşın açık olan iskelelere ulaşımı sağlanacak. Bu önlemler iyi hoş ama Fındıklı’ya da iskele açılması şu anda en iyi çözüm olarak görünüyor. Umarım İBB yetkilileri bu öneriyi dikkate alır…

Habertürk

inşaat mühendisliği programları
İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

18.09.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 2840 ₺ 2840 ₺ 2870 ₺
İzmir 2780 ₺ 2815 ₺ 2845 ₺
Karabük 2800 ₺ 2850 ₺ 2850 ₺
Biga 2800 ₺ 2820 ₺ 2840 ₺
Payas 2830 ₺ 2860 ₺ 2890 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ