Kâbe’deki inşaat iki yıl daha sürecek

18.10.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Kâbe’deki inşaat iki yıl daha sürecek

Mekke Emiri ve aynı zamanda Suudi Arabistan Merkezi Hac Komitesi Başkanı Prens Halid El Faysal, Kâbe’deki çalışmaların 1-2 sene daha süreceğini söyledi. Bu sene yaklaşık 2 milyon hacı ağırladıklarını belirten El Faysal, önümüzdeki yıllarda hacılara kota uygulanıp uygulanmayacağına gerekli inceleme ve araştırmanın ardından hükümetin karar vereceğini söyledi.

Kutsal topraklarda Haccın tamamlanmasına çok az bir zaman kala Mina’daki Mekke Emirlik binasında
basın toplantısı düzenleyen Mekke Emiri Prens Halid El Faysal, uluslararası basına açıklamalarda bulundu.

Bu sene haccın çok başarılı geçtiğini ve emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan El Faysal, güvenlik güçlerinin üzerine düşen tüm görevleri yerine getirdiğini söyledi. Bütün bu olumlu işlere rağmen, her şeyin mükemmel olmadığının altını çizen Mekke Emiri, önümüzdeki yıllarda daha iyisini yapmak için vargüçleriyle çalışacaklarını ifade etti.

El Faysal, alınan güvenlik önlemleri sayesinde bu sene izinsiz hac yapanların sayısında yüzde 70 bir düşüş olduğunu kaydetti.

Konuşmasının ardından El Faysal, basın mensuplarının sorularını da cevapladı. ‘Hacı sayısındaki kota devam edecek mi?’ şeklindeki soruya El Faysal, bu kararı kendisinin veremeyeceğini, hac döneminde çok sayıda araştırma ve gözlem yapıldığını, hacın bitmesinin ardından yapılacak toplantılarda bu konunun değerlendirileceğini ve bu değerlendirmeyi hükümete sunacaklarını, kararın da hükümet tarafından verileceğini söyledi. El-Faysal, “İslam ülkelerinden şunu bilmelerini isterim ki; ülkelerindeki nufus artışı paralelinde Mekke gelişmiyor. Bunu gözönünde bulundurmalarını istiyoruz.” dedi.

Hacı sayısına kota getirmelerinin en büyük nedeni Kabe’de yapılan çalışmalar olduğuna dikkat çeken Mekke Emiri, Kâbe’de yapılan çalışmaların 1-2 yıl arasında tamamlanacağını ifade etti.

Resmi olarak bu sene yaklaşık 2 milyon hacıyı ağırladıklarını söyleyen El-Faysal, dilleri, mezhepleri, kültürleri farklı olan ve dünyanın her tarafından gelen Müslümanlara burada İslam dininin güzelliklerini gösterdikleri için teşekkür etti.

kaynak: http://www.dunyabulteni.net/?aType=haber&ArticleID=277552

inşaat mühendisliği programları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

17.10.2018 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3475 ₺ 3475 ₺ 3515 ₺
İzmir 3330 ₺ 3355 ₺ 3380 ₺
Karabük 3380 ₺ 3450 ₺ 3450 ₺
Biga 3420 ₺ 3430 ₺ 3440 ₺
Payas 3340 ₺ 3365 ₺ 3390 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ