Kaymakam Şahin, Şartnameye Uymayan Müteahhide Sac Söktürdü

Yazar:

06.11.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Kaymakam Şahin, Şartnameye Uymayan Müteahhide Sac Söktürdü

Muş’un Varto Kaymakamı Tahir Şahin, Leylek köyünde yapımı devam eden 5 derslikli ilköğretim okulu inşaatında şartnameye uymayan malzeme kullandıkları gerekçesiyle yüklenici firmanın saclarını söktürdü.

Varto ilçesine 5 kilometre mesafede bağlı bulunan Leylek köyünde yapımı devam eden 5 derslikli ilköğretim okulu inşaatında incelemelerde bulunan Kaymakam Tahir Şahin, çatı için şartnameye uygun malzeme kullanılmadığı gerekçesiyle inşaat saclarını söktürdü. Şahin, “Leylek köyünde yapımı devam eden 5 derslikli okulumuzun inşaatında yüklenici firmanın şartnameye uygun olmayan sac kullandığı ihbarını aldıktan sonra okul inşaatında yaptığımız incelemede ihbarın doğru olduğunu belirledik. Şartnamedeki kuralı yerine getirmeyen yüklenici firmayı ilk kez uyarmak kaydıyla saclarını söktürme kararı aldık. Birlik mühendisimiz Yunus Yalçın, sürekli olarak okul inşaatlarını denetlemektedir. Teknik elemanlarının istediği malzemeleri kullanmamız gerekmektedir. Uygun olmayan malzemeyi kullandırmayacağız. Mahcup olacağımız bir işi yaptırmayız. Okulumuzu kış sezonundan önce bitirmeye gayret göstereceğiz. Eğer hava durumu olumlu devam ederse, kar yağmazsa bu okulumuzun inşaatını da bitirmeye çalışacağız. Yüklenici firmayı bir daha bu şekilde malzeme kullanmaması konusunda uyardık. Sacları söktürdük. Bir dahaki durumda kendisine hukuki işlemleri yapacağımızı bildirdik. Okulun Leylek köyümüze hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim” dedi.

Yüklenici firma sahibi Ahmet Koç ise, Kaymakam Şahin’in inşaat alanında yaptığı denetimlerde şartnameye uygun olmadıklarını söylemesi üzerine saçları sökmek zorunda kaldıklarını belirterek, “Bundan sonra şartnamede gereken malzemeleri almaya dikkat edeceğiz. Bizleri uyardı. Uyarı da bizim için iyi oldu” dedi. – MUŞ

kaynak: haberler.com

inşaat mühendisliği programları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

22.04.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3350 ₺ 3350 ₺ 3380 ₺
İzmir 3290 ₺ 3325 ₺ 3355 ₺
Karabük 3300 ₺ 3330 ₺ 3330 ₺
Biga 3330 ₺ 3355 ₺ 3380 ₺
Payas 3230 ₺ 3260 ₺ 3290 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ